Mollers

Sveikata iš gamtos

Kiekviena šeima turi močiutės receptų, kaip išgydyti slogą ar sumažinti aukštą temperatūrą. Čia pateikiama nedidelė dalis patikrintų, natūralių, nekenksmingų receptų. Naudokitės ir būkite sveiki!

Kopūstai

Apsinuodijus maistu. Virti kopūstai ir jų nuoviras padės sutrikus žarnyno veiklai, jei pykina apsinuodijus maistu. Baltieji kopūstai turtingi sieros, ji naikina skrandžio bakterijas. Apsinuodiję maistu suvalgykite 3–4 šaukštus virtų kopūstų arba išgerkite stiklinę kopūstų nuoviro.

Cinamonas

Esant per dideliam apetitui ir nevirškinant skrandžiui. Šis prieskonis stimuliuoja žarnyno veiklą ir vartojamas gydyti stemplei, meteorizmui. Efektui pasiekti užtenka pusės šaukštelio cinamono. Dėkite jo į košę arba į karštą gėrimą kiekvieną rytą. Be to, cinamono kvapas slopina apetitą.

Šalavijai

Jei peršti gerklę. Keletą šalavijų lapų užpilkite verdančiu vandeniu, palaukite, kol pritrauks, ir skalaukite gerklę 2–3 kartus per dieną ir prieš naktį. Šalavijuose esanti fenolio rūgštis naikina ligas sukeliančias bakterijas ir minkština gerklę. Šalavijus galima naudoti gastrito profilaktikai.

Aitriosios paprikos

Esant slogai. Dar senovėje aitriąją papriką vartojo kvėpavimo takams valyti. Specialistai nustatė, kad jos antibakterinės savybės padeda išvengti sinusito. Aitrioji raudona paprika tonizuoja, šalina nuovargį, galvos skausmą. Žiupsnelį šviežiai maltų aitriųjų paprikų dėkite į karštus patiekalus.

Kaštonai

Raumenims ir kraujagyslėms. Kaštonų ekstraktas stiprina kraujagyslių sieneles ir padeda atsigauti raumenims po fizinio pervargimo. Medicininiais tyrimais nustatyta, kad kaštonų ekstraktas taip pat efektyvus varikozei gydyti. Be to, kaštonus galima vartoti kaip vaistus nuo skausmo sergant artritu, jei skauda sąnarius.

Graikiniai riešutai

Nuo depresijos. Graikiniai riešutai – riebiųjų rūgščių omega-3 ir omega-6 šaltinis (jos būtinos gydant nervinius sutrikimus ir depresiją). Kasdien reikia suvalgyti truputį riešutų. Taip pat vertingi yra migdolai ir saulėgrąžos, jie turtingi triptofano, jis skatina serotonino – laimės hormono – išsiskyrimą.

Čiobreliai

Nuo kosulio ir bronchito. Čiobrelių eteriniai aliejai minkština gerklę ir valo kvėpavimo takus. Čiobreliai skatina atsikosėjimą, valo plaučių ir bronchų sieneles.

Rūkaliams vertėtų pabandyti vartoti čiobrelius. Apdorojant šiluma eteriniai aliejai išgaruoja, todėl čiobrelius reikia vartoti šviežius, dėti į jau paruoštus valgius.

Citrinos

Nuo peršalimo. Jei dažnai sergate, šaltuoju metų laiku jums būtina kasdien vartoti po 500–1000 mg vitamino C, o jo ypač gausu citrinose. Išspauskite citrinos sultis į šiltą vandenį, įdėkite truputį imbiero ir tokį gėrimą gerkite kasryt. Vitaminas C stimuliuoja kepenų veiklą ir stiprina imunitetą. Citrinų sultys taip pat yra puikus antiseptikas.

Spanguolės

Nuo cistito. 2–3 stiklinės spanguolių sulčių per dieną – puiki profilaktinė priemonė nuo šlapimtakių ligų. Medžiagos, esančios spanguolėse, naikina bakterijas – jos prilimpa prie šlapimo pūslės sienelių – ir neskausmingai jas pašalina iš organizmo. Ruošdami sultis cukraus nedėkite, nes jis maitina bakterijas.

Bazilikai

Nuo migrenos. Bazilikai ramina, šalina įtampą, atpalaiduoja, nuteikia teigiamai. Jis padeda susilpninti galvos skausmo priepuolį, jei bazilikų nuoviro išgersite iš karto, kai tik pradės skaudėti galvą. Šviežių bazilikų žiupsnelį įdėkite į puodą ir virkite 20 minučių. Gautą nuovirą padalinkite į 2–3 porcijas, kad galėtumėte mėgautis puikia būsena visą dieną.

Levandos

Nuo nervinės įtampos. Levandos padeda nuo nemigos. Levandų aliejus atpalaiduoja, pašalina emocinę įtampą. Užtenka 3–4 lašų levandų aliejaus ant pagalvės arba 6 lašų į vonią prieš naktį ir tikrai gerai miegosite. Didesnį efektą gausite tokį aromaterapijos kursą pabandę savaitę.

Rozmarinai

Jei skauda sąnarius. Rozmarinai gerina kraujotaką, gelbsti nuo sąnarių skausmų. Dėkite rozmarinų į maistą, tačiau nepersistenkite, nes gali padidėti kraujo spaudimas.

Melisos

Imunitetui stiprinti. Jei jaučiate silpnumą ir matote, kad tuoj susirgsite, nelaukite, kol liga jus įveiks, išgerkite su vandeniu keletą lašų citrininių melisų balzamo. Šviežių melisų lapelių galima dėti į arbatą.

TAIP PAT SKAITYKITE