Nobel biocare

Reabilitacija po COVID-19 – vienintelė išeitis sustiprinti sveikatą

Reabilitacija po COVID-19 - vienintelė išeitis sustiprinti sveikatą

Klastinga COVID – 19 infekcija, patekusi į žmogaus organizmą, sukelia daugybę sveikatos sutrikimų. Šis virusas klastingas tuo, kad net ir pasveikus juntami stiprūs liekamieji reiškiniai, kurie, anot sanatorijos „Gradiali“ vyr. gydytojos Jovitos Jočienės, reikalauja papildomo kompleksinio gydymo, o negydomi gali trukti net iki pusės metų. „Reabilitacija pacientams yra gyvybiškai svarbi ne tik po operacijų, bet ir po organizmą sekinančių ligų, o COVID-19 virusą priskirčiau būtent prie tokių“ – komentuoja gydytoja. Persirgusieji skundžiasi bendru silpnumu, nuolatiniu nuovargiu, pasireiškiančiu net po pačių primityviausių namų ruošos darbų, pavyzdžiui, dulkių valymo, maisto gaminimo ir kt.

Virusas dažniausiai pažeidžia svarbiausias funkcionuojančias žmogaus organizmo sistemas:  širdies-kraujagyslių, plaučių arba nervų. „Tai lemia baisias pasekmes – sutrikusį širdies ritmą, permušimus, tachikardijos atsiradimą, varginantį dusulį ir apsunkusį kvėpavimą. Žmogus sunkiai toleruoja fizinį krūvį, greitai pavargsta, jaučiamas mieguistumas ir bendras organizmo išsekimas“ – sako gydytoja J. Jočienė. Liekamieji viruso reiškiniai pasireiškia ir varginančiu  galvos skausmu bei svaigimu, padidėjusiu prakaitavimu, ypač naktimis, pasitaiko panikos atakų ar net atsiranda polinkis į depresiją.

Medikų nuomone, pasveikusiems nuo COVID-19 ligos, ypatingai svarbus atsistatymo laikotarpis, stiprinant labiausiai viruso pažeistas organizmo sritis reabilitacijos pagalba. Sanatorijoje „Gradiali“ teikiama profesionalų sukurta speciali sanatorinio gydymo-reabilitacijos programa, skirta persirgusiems sunkia ar vidutine COVID-19 viruso forma. Jaučiantiems liekamuosius reiškinius reikalingas tikslingas gydymas, skatinantis greitą gijimo procesą. „Tokiems pacientams pirmiausia skiriama gydytojo konsultacija, kurios metu sudaromas individualus reabilitacinio gydymo planas, kineziterapijos metu pritaikomas tinkamiausias fizinis krūvis, t.y. kai atliekama individuali kineziterapija. Kvėpavimo takų stiprinimui skiriama haloterapija, inhaliacijos, deguonies kokteiliai, šalia jų – taikomos kitos būtinos procedūros. Pacientams taip pat nustatoma dietoterapija – individuali mityba ir tinkamas dienos režimas“ – pasakoja vyr. gydytoja J. Jočienė. Individuali Covid-19 ligos reabilitacijos programa yra sudaroma iš 5 skirtingų procedūrų kategorijų: kineziterapijos, fizioterapijos, hidroterapijos, gydomųjų masažų bei gydomosios relaksacijos. Pacientui taip pat numatyta atlikti ir kitas ištyrimui bei gydymui reikalingas procedūras (spirometriją, laboratorinius tyrimus – bendrą kraujo tyrimą, šlapimo tyrimą, kraujo krešėjimo rodiklius, biocheminius tyrimus (kepenų, kasos, inkstų funkcijos rodiklius, mikroelementus, gliukozės kiekį organizme, uždegiminius rodiklius), injekcijas į raumenis ar veną, infuzijas į veną). Rekomenduojama reabilitacinio gydymo trukmė 7-14 dienų. Kompleksinės programos tikslas – padėti pacientui kuo greičiau atstatyti pažeistas organizmo funkcijas ir sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą.

Sanatorija „Gradiali“ apgailestauja, kad reabilitacija persirgusiems klastinga Covid-19 liga kompensuojama valstybės lėšomis, kol kas yra sunkiai pasiekiama, nors negydomi padariniai sveikatai yra itin pavojingi.

Persirgusiems COVID-19 ir norintiems atstatyti sveikatą reabilitacijos pagalba, reikalingas šeimos gydytojo, reabilitologo arba teritorinių ligonių kasų (TLK) siuntimas. Taip pat galima tiesiogiai kreiptis į sanatorijos „Gradiali“ fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojus, kurie, nuotolinės konsultacijos metu įvertins Jūsų sveikatos būklę bei užpildys siuntimą sanatoriniam gydymui.

Atkreipiame dėmesį, kad gydytojo siuntimas yra tinkamas ir pakankamas dokumentas vykti į kitą savivaldybę gydymo tikslais.

TAIP PAT SKAITYKITE