Ditel

Seksas: kaip kenkia neįgyvendintos svajonės?

Ką galvoja specialistai, jei žmogus neturi lytinių santykių. Normalu tai ar ne? Ar dėl to jam nekyla ir nepaaštrėja seksualinės fantazijos? Specialistai gąsdina, jog jos gali būti net pavojingos, jei žmogus taip ir neatranda pasitenkinimo šaltinio.

Tradicinio sekso mėgėjai – nemadingi
Pastaruoju metu pastebimos gana įdomios tendencijos dėl požiūrio į seksą. Mat jis tampa vis labiau madingu reiškiniu. Jei anksčiau seksualinės fantazijos buvo slepiamos, jų gėdyjamasi, tai dabar seksas eksploatuojamas atvirai. O tie, kuriems arčiau širdies tradicinis seksas ir klasikinės pozos, laikomi atsilikusiais. Taip pat madinga praktikuoti taip vadinamus santykius be įsipareigojimų, kai yra galimybė dažniau keisti sekso partnerius. Be to, tai padeda žmogui išsivaduoti iš visokių tabu ir sekso kompleksų.

Intymūs santykiai – ne maistas ir ne oras

Specialistų manymu, seksas nėra privalomas, jei palygintume jį su žmogaus virškinamojo trakto ir kvėpavimo atliekamomis funkcijomis. Kitaip tariant, be sekso žmogus gali išgyventi, todėl, kad intymūs santykiai – tai ne maistas ir ne oras. Tačiau tik iš pirmo žvilgsnio atrodo viskas paprasta ir suprantama. Mat fizinis susilaikymas gali privesti žmogų prie psichologinio pobūdžio nukrypimų – jį kankina seksualinės fantazijos. Nekalbant apie tai, kad sekso nebuvimas gali tapti ir daugelio ligų priežastimi. Ir vis dėlto vienareikšmio atsakymo į klausimą, kenksmingas susilaikymas ar ne – nėra. Kadangi jo buvimas ar nebuvimas labai individualu kiekvienam žmogui.

Ilgų pertraukų tarp sekso neišvengia ir studentai

Kas atsitinka su žmogumi, kuris ilgą laiką susilaiko nuo sekso – priverstinai arba savo iniciatyva? Iš tikrųjų nieko ypatingo ir neatsitinka. Dėl to žmogus netampa nei frigidiškas, nei impotentas, kaip mėgina įrodinėti gydytojai. Mokslininkai atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad pertraukos tarp intymių santykių, kurios vidutiniškai tęsiasi nuo 3 iki 9 mėnesių, būdingos kas trečiam studentui.. O didžiausias lytinio gyvenimo aktyvumas pastebėtas tarp 23-30 metų abiejų lyčių atstovų. Tai pasakytina ir apie tuos žmones, kurie yra susituokę ir tuos, kurie gyvena partnerystėje arba tiesiog draugauja. Tačiau ilgainiui aistra praeina ir seksas tampa vis retesnis svečias namuose, todėl ir lieka vien seksualinės fantazijos.

Lytinis gyvenimas gali būti ir nepastovus

Tačiau bet kuris išmanantis apie seksą pasakys, kad susilaikymas būna kenksmingas tuo atveju, jei susijaudinus neįvyksta pasitenkinimas. T.y. jei šis procesas nesibaigia orgazmu. Vyrams tai gali būti prostatito pradžia, o moterims – lytinių funkcijų uždegimas. O jei yra vien susilaikymas be susijaudinimo tai jis paprastai nelemia nei fizinio, nei psichologinio diskomforto. Todėl lytinis gyvenimas gali būti ir nepastovus. Kai kurios pertraukos nėra blogai, įtampa, nervingumas dėl susilaikymo gali lemti depresijos, streso ar net panikos atsiradimą.

TAIP PAT SKAITYKITE