Gudručio vaistinė

Keturios pagrindinės laimingų santykių taisyklės

Pasak psichologijos specialistų, norint, kad tarpusavio santykiai būtų harmoningi, pirmiausiai reikalingas abipusis pasitikėjimas.

Jam nesant vienas iš partnerių tampa įtarus, neramus, jį nuolat kankina abejonės, dvejonės, o kitas patenka į emocinius spąstus. Mat jam atrodo, kad prarado laisvę. Todėl reikėtų išmokti ne tik pasitikėti mylimu žmogumi, bet ir pačiais santykiais.

Nuoširdaus bendravimo taisyklė

Gana dažnai paplitusi klaida tarp jaunų žmonių: jų manymu, norint, kad šeimyninis gyvenimas būtų laimingas, pakanka tik meilės. Tačiau meilė – ne dirbtinė gėlė, kuria nereikia rūpintis ir prižiūrėti. Meilė, kaip ir gyvas augalas – gali sužydėti, bet gali ir nuvysti. Viskas priklauso nuo to, kaip ji bus prižiūrėta. Todėl nepamirškite, kad reikia kalbėti vienas kitam apie savo jausmus ir norus, tiesa, ne tik buityje, bet ir miegamajame – seksologai vis primena apie atvirų pokalbių trūkumą, nesvarbu, kalbama apie lūkesčius ar intymias prekes (žaisliukus, seksualius apatinius ir pan.). Būtinai sakykite, kaip mylite ir branginate savo antrą pusę. Ir nebijokite per daug liaupsinti. Bet taip pat nereikėtų priimti komplimentus savo atžvilgiu kaip natūralų dalyką. Todėl nepamirškite padėkoti!

Dovanojimo taisyklė

Norint sutikti tikrą savo gyvenimo meilę, reikia pirmiausiai nuoširdžiai, be jokio išskaičiavimo ir neatlygintinai padovanoti dalelę savęs. Kitaip tariant, jei norite, kad jus mylėtų, reikia mylėti kitą. Ir kuo daugiau atiduosite savo meilės, tuo daugiau jos gausite. Nepamirškite svarbiausio: meilės atsargos – neišsemiamos. O bene pati didžiausia galimybė prarasti meilę – egoistiškas požiūris į ją. Tačiau problema ta, kad daug žmonių nenori pirmi dovanoti savo meilę. Jie dažnai laikosi tokio principo: „aš tave mylėsiu tik tada, jei tu mylėsi mane.” Žodžiu, laukia kol kitas žengs pirmą žingsnį. Tai tas pats, jei muzikantas pasakytų: „aš pradėsiu groti tada, kai svečiai ims šokti.” Tikra meilė niekados nereikalauja mainų.

Prisilietimų taisyklė

Prisilietimas – tai vienas iš pačių stipriausių meilės pasireiškimo būdų. Ji griauna užtvaras ir stiprina tarpusavio santykius. Norint, kad šeimoje būtų normali atmosfera, psichologai net rekomenduoja tam reikalui specialų treningą: dažniau apkabinti savo partnerį tiesiog šiaip sau, be jokios seksualinės motyvacijos. Išdykauti, kaip vaikai, viešumoje laikytis už rankų, kaip jauni įsimylėjėliai. Beje, išmėginę šį metodą, sako, kad tai buvo bene pats sunkiausias uždavinys jų gyvenime. Anot specialistų, kai tik žmogus švelniai ir rūpestingai prie ko nors prisiglaudžia, iš karto pasikeičia ir jo fiziologija: sumažėja streso hormonų lygmuo organizme, atsipalaiduoja nervų sistema, stiprėja imunitetas, pagerėja emocinė būsena. Dao mokymo šalininkai tvirtina: jei jūs per dieną neapkabinsite 7-8 žmonių, tai neišvengsite ligų.

Laisvės taisyklė

Jei mylite žmogų, tai suteikite jam visišką laisvę. Pasirinkimo laisvę, laisvę gyventi taip, kaip jis nori, o ne taip, kaip jūs norite. Žinoma, tai nėra lengva. Tačiau kitos išeities nėra. Žinia, norint išvengti nesusikalbėjimo ir konfliktų, kiekvienam reikia asmeninės erdvės.

Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE