Gudručio vaistinė

Kefyrą gerti sveika!

Gydančios kefyro savybės aprašytos net senoviniuose traktatuose, tačiau šiuolaikinė medicina išskiria dešimt svarbiausių.

1. Kefyras padeda reguliuoti mūsų žarnyno veiklą. Jis ypač naudingas vaikams, patyrusiems žarnyno infekcijų. Kefyras atstato normalią žarnyno mikroflorą disbakteriozės ir disbiozės metu, įtakodamas biochemines reakcijas bei fiziologines organizmo funkcijas.

2. Kefyras – tai „gyvas produktas”. Jame yra pieno rūgščių bakterijų bei bifidobakterijų, stabdančių ligas sukeliančių bei puvimo procesą skatinančių mikroorganizmų dauginimąsi. Beje, jau po savaitės (arba dviejų) reguliaraus kefyro vartojimo iš šlapimo dingsta fenolio ir indolo pėdsakai.

3. Vartojant antibiotikus kefyras minimizuoja jų žalingą poveikį gerosioms žarnyno bakterijoms.

4. Kefyras aprūpina mūsų organizmą būtinosiomis maistingomis medžiagomis ir biologiškai aktyviais elementais (vitaminais, aminorūgštimis, peptidais ir kt.).

5. Kefyras – tai puiki profilaktinė priemonė nuo žarnyno užkietėjimo ir storosios žarnos uždegimų.

6. Kefyras mažina cholesterolio kiekį kraujyje.

7. Kefyras padeda kovojant su storosios ir tiesiosios žarnų vėžiu.

8. Stimuliuodamas imunitetą kefyras mažina alerginių reakcijų tikimybę, dažnumą.

9. Kefyras – baltymų ir kalcio šaltinis, stiprinantis kaulus ir padedantis vaikams augti. Beje, kalcis iš kefyro pasisavinamas daug geriau, nei, pavyzdžiui, iš pieno. Todėl kefyras gali tarnauti kaip puiki profilaktinė priemonė nuo osteoporozės, neretai tampančios rimtų traumų priežastimi pagyvenusių žmonių tarpe.

10. Žmogaus organizmas per valandą pasisavina apie 32 procentus pieno, o kefyro per tą patį laiko tarpą – beveik 100 procentų.

TAIP PAT SKAITYKITE