REXSAN

4 SVEIKATAI PAVOJINGI MITAI APIE NETAISYKLINGĄ LAIKYSENĄ

4 SVEIKATAI PAVOJINGI MITAI APIE NETAISYKLINGĄ LAIKYSENĄ

Apnuoginus nugarą, viena mentė styro neklusniai pakilusi? Retkarčiais tirpsta rankos ir suskausta nugarą? O kartas nuo karto aplanko neaiškios kilmės vidaus organų ar širdies darbo sutrikimai? Priežastis, mūsų nuostabai, gali būti viena ir ta pati, tačiau labai klastinga – tai netaisyklinga laikysena.

Klinikinių tyrimų metu nustatyta, kad 80 proc. nugaros skausmų yra susiję su ydinga laikysena. Lydso universiteto neurologų nuomone, laikysenos sutrikimai turi įtakos kraujotakai bei padidėjusiam kraujo spaudimui. Pirmojo Lietuvoje figūros priežiūros salono „Figurella“ asmeninės trenerės pabrėžia, kad stuburas – centrinė mūsų kūno ašis. Todėl būtina žinoti, kur slepiasi didžiausi  dailios bei sveikos laikysenos priešai, ir pateikia 4 pavojingiausius mitus apie ydingą laikyseną:

Mitas Nr. 1: Taisyklingą laikyseną išskirtinai lemia ištreniruoti nugaros raumenys. Deja. Sporto medicinos ekspertai grūmoja pirštu – stiprūs nugaros raumenys toli gražu nėra taisyklingos kūno padėties garantas. Didžiausią dėmesį rekomenduojama skirti ne tik nugaros, bet ir dubens bei pilvo raumenims. Mat pasirodo, kad, anatominiu požiūriu, dubens ir pilvo raumenys veikia kaip fiksatoriai: jie fiksuoja stuburą ir palaiko jį teisingoje padėtyje, taip pat padeda išvengti nemalonių nugaros skausmų, tarpslankstelinių diskų pakitimų ar net stuburo išvaržų.

Mitas Nr. 2: Sportuojate, todėl laikysenos problemos Jums negresia. Nesuklyskite. Žalingoje padėtyje atliekami judesiai gali suaktyvinti lėtinius nugaros srities sutrikimus ar net išprovokuoti naujas, ūmines problemas. Pagrindinis patarimas – nuolat kontroliuoti galvos padėtį ir tiesią pečių liniją, o, atliekant pratimus atsistojus, kojas laikyti pečių plotyje. Stebėti kūno padėtį judant gali pagelbėti veidrodis. Na, o stuburui visiškai saugus sprendimas – asmeninio trenerio priežiūra. Būtent dėl šios priežasties figūros priežiūros salone „Figurella“ kiekvieną Jūsų atliekamą judesį stebi ir koreguoja asmeninė trenerė.

Mitas Nr. 3: Netaisyklinga laikysena būtinai pavirs į „kuprą“. Vienareikšmiškai „Ne“. Išskiriamos 3 pagrindinės ydingos laikysenos rūšys: apvali nugara („kupra“), apvaliai įgaubta nugara su padidintu juosmeninės dalies linkiu į priekį bei plokščia nugara su visų linkių sumažėjimu. Todėl bet kokia fizinė veikla turėtų būti derinama net su minimaliais stuburo padėties pakitimais. Kitaip sakant, jei kovojate su apvaliai įgaubta nugara, būtinai papildomą dėmesį skirkite pilvo raumenims. Jei susiduriate su apvalios nugaros ir pakumpusių pečių problema – stiprinkite krūtinės raumenis.

Mitas Nr. 4: Ydingos laikysenos priežastys ir pasekmės gali būti tik anatominės.Anaiptol! Nors didžiausią įtaką stuburo padėčiai turi raumenų tonusas, sausgyslių įtempimas, dubens kampas, sąnarių padėtis ir judrumas, laikyseną lemia ir kasdienė buitis. Pavyzdžiui, miegojimas itin minkštose lovose, poilsis netaisyklinguose krėsluose, blogai apšviesta darbo vieta, netinkama avalynė. Beje, ydinga laikysena gali išprovokuoti ir psichologinius sveikatos sutrikimus. San Francisko universitete atlikti tyrimai įrodė, kad susikūprinusius žmonės dažniau vargina bloga nuotaika, depresija bei energijos stoka.

P.S. Mielosios, netaisyklinga laikysena – tai ne tik sudarkytas grožis, kurį mes, moterys, sugebame pakoreguoti dailiu rūbu. Metams bėgant, tai vis labiau menkstanti gyvenimo kokybė ir sutrikusi viso organizmo veikla. Susitikime atsinaujinusiame „Figurellos“ salone ir kartu atraskime visus Jūsų fiziologinius poreikius ir dailios figūros reikalavimus atitinkančią kūno tobulinimo programą. Kad nereikalingi kilogramai tirptų su garantija, o sveikata ir energija lydėtų kiekviename moteriško gyvenimo žingsnyje. Būkite sveikos ir laimingos!

Daugiau informacijos:

TAIP PAT SKAITYKITE