Protezavimas – antrasis dantų implantacijos etapas, kurio metu atkūriama matoma danties dalis. Ar rezultatu liksite patenkinti, priklausys ne tik nuo gydytojo, bet ir nuo Jūsų pačių priimtų sprendimų.
Kodėl reikalingas protezavimas ant implantų?
Danties implantas – tai iš titano pagamintas danties šaknies pakaitalas, sriegiamas į žandikaulį. Paties danties implanto pacientas nemato. Matoma dalis yra protezas, dar kitaip vadinamas vainikėliu. Prie prigijusio implanto pritvirtintas protezas, ne tik atrodo, bet ir tarnauja kaip sveikas nuosavas dantis.
Iš ko gali būti pagamintas danties protezas?
Protezas, tvirtinamas prie danties implanto, gali būti pagamintas iš plastiko, metalo keramikos, bemetalės keramikos ar cirkonio oksido. Siekiant parinkti tinkamiausią variantą, būtina įvertinti ne tik patį gydymo atvejį, bet ir paciento amžių, lytį, poreikius bei galimybes. Kokybiškai atlikus protezavimo darbus, atskirti vainikėlį nuo natūralaus danties turėtų būti itin sudėtinga.
Kokie esminiai dantų protezų skirtumai?
Protezo išvaizda bei patvarumas – esminiai skirtumai, kuriuos gali įvertinti ir pacientas.
Plastikinis protezas dažniausiai naudojamas kaip laikinas vainikėlis, kol gaminamas kitos rūšies nuolatinis protezas. Iš plastiko suformuotas dantis yra mažiausiai atsparus kramtymo jėgoms bei atrodo ne itin natūraliai.
Metalo keramikos protezas, padengtas dantų spalvos porceliano sluoksniu, dažniausiai naudojamas krūminių dantų srityje. Tokio dantuko privalumas – itin tvirta konstrukcija, trūkumas – prieš šviesą pastebimas pilkšvas atspalvis.
Bemetalės keramikos protezas, pagamintas iš dantų spalvą atitinkančio porceliano, dažniausiai tvirtinamas priekinių bei šoninių dantų srityje. Kadangi šio protezo gamyboje nenaudojamas metalas, jis atrodo ne tik gražiai, bet ir natūraliai.
Šių dienų odontologijoje cirkonio oksidas – bene labiausiai vertinama protezavimo medžiaga. Dantys pagaminti iš šios, šviesai pralaidžios medžiagos, atrodo itin gražiai bei natūraliai. Kadangi cirkonio oksidas pasižymi išskirtiniu tvirtumu, tokių protezų gamyboje nenaudojamas metalinis karkasas, kuris dantims suteikia pilkšvą atspalvį bei gali sukelti alerginę reakciją. Protezai pagaminti iš cirkonio oksido naudojami priekinių, šoninių bei krūminių dantų srityje.
Kokios garantijos suteikiamos protezui?
Remiantis Odontologų profesinės etikos kodeksu terminuota garantija odontologinės priežiūros ir pagalbos paslaugoms negali būti teikiama. Tačiau odontologas turi teisę teikti paslaugas nemokamai ir suteikti garantinį laiką gaminiui (pvz.: implantui, protezui), kuriam garantiją teikia pats gamintojas.
Kada po implantacijos saugu pradėti protezavimo etapą?
Protezavimas turėtų būti pradedamas, tik prigijus įsriegtam danties implantui, po 2 – 3 mėnesių. Atlikus visus protezavimo darbus iškart po implantacijos, gali padidėti ne tik implanto atmetimo rizika, bet ir nukentėti estetinis vaizdas. Iškart po implantacijos galima pritvirtinti tik laikiną protezą, kuris pilnai neatliks kramtymo funkcijos, bet atrodys kaip nuosavas dantukas.