Vaikas – tai asmenybė, visuma, turinti nuo pat kūdikystės individualius poreikius ne tik maitintis, miegoti, bet ir bendrauti, pažinti save ir aplinką, judėti. Mes gi esame įpratę tik daryti kažką su juo.. To nepakanka. Mažylis aktyvus nuo pat gimimo, geriausiai jis mokosi judėti, siekdamas žaislo, keliaudamas tikslo link, tyrinėdamas aplinką.
Pagrindinis vaiko ,,darbas ” – žaidimas! ,,Žaidimas yra džiaugimasis galimybėmis“ (Martin Buber). Per žaidimą mažylis susipažįsta su jį supančiais daiktais ir žmonėmis, stebi, kas vyksta šalia. Judesių, pažinimo lavinimas taip pat turi būti malonus užsiėmimas, kuris padėtų vaikui pamažu išmokti vis sudėtingesnių, daugiau koordinacijos, lankstumo reikalaujančių judesių.
Neretai tėveliai sutrinka, praranda pasitikėjimą savo jėgomis susidūrę su galybe informacijos apie vaikų auginimą ir lavinimą. Prekybininkų siūlomų žaislų, priemonių gausa dažnai ne padeda, o trikdo vaiko vystymąsi, formuoja netaisyklingą laikyseną, elgesio stereotipus, skatina per didelį aktyvumą, dirglumą.
Į ką reikėtų atkreipti dėmesį pirmaisiais vaiko gyvenimo metais, gali atsakyti kineziterapeutas. Pataria klinikos AVE VITA gydytoja Miglė Bliuvienė.
Kineziterapeutas pirmiausiai įvertins vaiko motorinę raidą, patars, kaip tinkamai formuoti sėdėjimo, stovėjimo įgūdžius, kokioje padėtyje nešioti, maitinti mažylį. Kineziterapija neretai painiojama ar lyginama su masažo procedūromis. Masažas – tai vienas iš būdų koreguoti kūno raumenų, raiščių elastingumą, gerinti kraujotaką, apykaitos procesus. Vaikui – tai ir taktilinių pojūčių lavinimas. Masažas turėtų būti derinamas tiek su pasyviais, tiek su aktyviais vaiko judesiais. Sėdėti, stovėti, ropoti, vaikščioti mažylis mokosi pats aktyviai keisdamas kūno padėtį. Todėl geriausių rezultatų pasiekiama derinant kineziterapiją, masažą, žaidimų terapiją kartu su tėveliais. Mama ir tėtis ne tik išmokomi kineziterapijos pratimų, bet ir parenkami tinkami žaislai ir priemonės.
Patirtis parodė, kad nereikėtų labai žavėtis įmantriomis kėdutėmis, sūpynėmis, šokliukais, vaikštynėmis. Ypač jei vaikas juose išbūna didesnę dienos dalį. Šios priemonės dažniausiai riboja, o ne skatina vaiko judesius, užfiksuoja vieną kūno padėtį ar besikartojantį stereotipinį judesį. Visa tai turi neigiamos įtakos tiek laikysenai, vaikučio savarankiškam judėjimui.
Pradėjus vaikui vaikščioti, tėveliams iškyla dar viena problema – kaip pasirinkti tinkamą avalynę ir išvengti kojyčių problemų. Dažniausiai pasitaikančios 2–3 metų vaikučių problemos – šleivapėdystė, plokščiapėdystė, kojų deformacijos. Laiku nesiimant priemonių, vėliau sutrinka laikysena, iškrypsta stuburas. Labai svarbu, kad ikimokyklinio amžiaus vaikai daug bėgiotų, šokinėtų, turėtų galimybę lavinti pusiausvyrą, koordinaciją, vikrumą. Tada geriausia lankyti grupinius kineziterapijos užsiėmimus.
Jei norite pasikonsultuoti dėl vaikučių vystymosi, kūno laikysenos pakitimų, į visus Jums rūpimus klausimus atsakys AVE VITA klinikoje dirbanti kineziterapeutė, kuri konsultuoja fizinės sveikatos klausimais nėštumo metu ir po gimdymo.
Kineziterapeutė atlieka:
- Kūno balansavimo, dubens dugno stiprinimo procedūras;
- Masažo, rebalanso procedūras nugaros skausmams, laikysenos ir kraujotakos sutrikimams, psichoemocinei įtampai mažinti;
- Naujagimių ir kūdikių judesių, jutiminės, pažintinės raidos vertinimą;
- Kūdikių masažą, kineziterapiją, organizmo balansavimo procedūras esant maitinimosi, miego, raumenų tonuso sutrikimams;
- Konsultuoja tėvelius kūdikio vystymosi, lavinimo, bendravimo, judėjimo skatinimo klausimais;
- Ikimokyklinio, mokyklinio, paauglystės amžiaus vaikų laikysenos vertinimą naudojant kineziterapijos, taikomosios kineziologijos, osteopatijos metodus;
- Organizmo balansavimo, gydymo procedūras esant netaisyklingai laikysenai, stuburo skoliozei, galvos, nugaros skausmams.
Daugiau informacijos www.avevitaklinika.lt
Registruotis konsultacijai galite tel. 8 37 225577 arba 8 677 76075