Natula

Kaip apsaugoti aktyvų vaiką nuo nelaimių ugdymo įstaigoje

Aktyvus vaikas

Vaikai, kaip vijurkai, vieną akimirką jie šalia, kitą – jau nubėgę tolyn tyrinėja pasaulį. Neretai mažieji nukrenta ir patiria traumų. Nemaža rizika yra ir mokyklose bei darželiuose, kur susiburia ir žaidžia daug aktyvių vaikų. Vien draudimo bendrovė BTA per metus fiksuoja apie 40-50 tokio tipo įvykių ugdymo įstaigose.

„Vaikai darželiuose ir mokyklose, ypač pertraukų metu, aktyviai laiką leidžia visus mokslo metus, todėl neišskirtume vieno metų laiko, kada padažnėja traumų ugdymo įstaigose“, – tvirtina draudimo bendrovės BTA Bendrosios civilinės atsakomybės ir aviacinių rizikų Produktų vadovas Eugenijus Bulavas.

Pasak jo, bene dažniausiai traumas vaikai patiria aktyvių veiklų metu – per kūno kultūros, gimnastikos ar šokio pamokas. Taip pat per pertraukas, žaidimų su draugais metu ir per ekskursijas. Tipiniai incidentai, anot jo, lengvi – patempimai, sumušimai ar nubrozdinimai parkritus. Iš rimtesnių įvykių pašnekovas mini nuskeltus dantis ir lūžius, ypač pirštų

Nelaimė Jonavos darželyje

Štai, viename Jonavos darželyje nesenai fiksuotas įvykis, kai vaikas nukrito nuo žaidimui skirtos laipynės ir susilaužė ranką.

„Visi žaidimų įrengimai yra tikrai saugūs, reguliariai tikrinami. Tiesiog vaikas lipo, matyt nuslydo koja, nesėkmingai nusileido ant žemės ir lūžo ranka. Aikštelėje tuo metu buvo daug vaikų ir viskas įvyko labai greitai, auklėtojai vos nusisukus nuvalyti nosytę kitam vaikui. Ji patyrė šoką, net raminamųjų prireikė“, – situaciją apibūdina darželio vadovės pavaduotoja Diana

Ašarų ir streso, pasak darželio atstovės, buvo daug. Bet viskas išsisprendė greitai, draudimo bendrovei perėmus bendravimą su šeima.

„Kadangi esame apsidraudę veiklos civilinės atsakomybės draudimu, BTA perėmė ir valdė visą procesą. Konsultantė labai viską palengvino – padėjo užpildyti dokumentus, paaiškino procedūras ir ką bei kaip daryti. Atrodytų, kad ir taip žinome kaip elgtis. Bet pokalbis su konsultantu nuima stresą, tas pasakymas: „nesijaudinkite, viskas bus gerai“ tikrai nuramina. Esame dėl to labai dėkingi, nes streso bei ašarų ir taip buvo pakankamai. BTA dirba tikri profesionalai, kurie žmogiškai padeda. Kitų bendrovių ir ateityje nesižvalgysime“, – sako darželio vadovės pavaduotoja.

Anot jos, nelaimių pasitaiko – vidutiniškai po vieną incidentą per metus – mat vaikai yra itin judrūs ir ne visada elgiasi atsargiai. Bet dažniausiai tai būna lengvos traumos – guzai, nubrozdinimai ar sumušimai. Lūžusi ranka, anot pašnekovės, pirma tokia rimta trauma per 13 jos darbo metų. Tiesa, ir išmoka už patirtą traumą esą buvo bene didžiausia darželio istorijoje.

Vadovės pavaduotoja priduria, kad dažniau nelaimės nutinka šiltuoju metų laiku, kai vaikai praleidžia daugiau laiko lauke.

Svarbu žinoti, ką daryti

Tačiau BTA atstovas E. Bulavas pasakoja, kad nelaimių taikosi visais metų laikais, mat vaikai visada būna aktyvūs.

„Kai tokie įvykiai įvyksta, svarbu, kad mokyklos personalas būtų paruoštas veikti greitai ir efektyviai, teikiant pirmąją pagalbą ir, jei reikia, kviesdami medicininę pagalbą. Visais formalumais pasirūpinsime mes“, – sako E. Bulavas.

Anot jo, vidutinė tokio tipo traumų išmoka siekia apie 200-250 Eur. Tačiau draudimo bendrovės atstovas akcentuoja, kad suma priklauso nuo pasirinktų apsaugos programų. Kad ir kaip būtų, gydymo išlaidos vaiko nelaimingo atsitikimo atveju gali būti didelės. Todėl svarbu turėti aiškų finansinį planą ir gauti reikiamą pagalbą, siekiant užtikrinti vaiko sveikatos atkūrimą ir šeimos gerovę.

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE