Nobel biocare

Jos tokios geros. Įsitikinkite patys!

probiotikai

Žmogaus virškinamajame trakte gyvena daugiau nei 1000 įvairių rūšių bakterijų ir grybelių, iš kurių 40-50 sudaro 99 proc. visų mikroorganizmų. Ši mikrobiota ne tik veikia tarpusavyje, bet ir tiesiogiai lemia virškinamojo trakto darbą bei imuninės sistemos aktyvumą.

Dėl įvairių priežasčių pasikeitus žarnyno mikrobiotos balansui, sutrinka jos veikla. Bene didžiausia priežastis, dėl ko stringa virškinamojo trakto veikla – antibiotikai.

Ne ką mažesnė bėda – kūdikių pilvo diegliai. Dėl jų kenčia apie 70 proc. mažylių.

Dar vienas negalavimas, dėl ko sutrinka virškinamojo trakto veikla – rota viruso infekcija.

Apie pagalbą sutrikus žarnyno darbui kalbamės su Vilniaus universiteto Vaikų ligoninės Pediatrijos centro gastroenterologu docentu Vaidotu Urbonu.

Probiotikai – profilaktikai

Išvengti gydymo antibiotikais pavyksta toli gražu ne visiems. Gerai, jeigu minėtos grupės medikamentai padeda greitai, gydymas neužtrunka. Tačiau pasitaiko, kad tenka skirti keletą skirtingų antibiotikų rūšių, nes ne visi sugeba sunaikinti ligą sukėlusios bakterijos. Labai dažnai po kelių ar net vieno antibiotikų vartojimo kurso sutrinka žarnyno veikla.

„Antibiotikai naikina tiek blogąsias, ligą sukėlusias, tiek gerąsias žmogaus bakterijas, juos vartojant išbalansuojama natūrali žarnyno mikrobiota. Virškinimo sutrikimai, dažniausiai viduriavimas, gali atsirasti antibiotikų vartojimo metu arba praėjus kelioms dienoms ar net savaitėms po gydymo pabaigos”, – sakė gydytojas V. Urbonas. „Viduriuojant prarandami organizmo skysčiai, elektrolitai, druskos. Suprantama, kad po ligos ir gydymo antibiotikais sukeltų pasekmių atstatyti normalią organizmo funkciją yra dar sudėtingiau. Mano patirtis vienareikšmė – probiotikai yra labai efektyvūs profilaktikai. Prasidėjus viduriavimui, pataisyti padėtį yra kur kas sunkiau. Todėl pradėjus gydymo antbiotikais kursą labai geras pasirinkimas būtų kartu vartoti ir gerąsias bakterijas”.

Išsirinkti geriausią

Pastaraisiais metais Lietuvos farmacijos rinkoje atsirado daug naujų produktų. Tačiau išsirinkti geriausią ir efektyviausią išties nėra lengva. Viena tokių produktų grupė – gerųjų bakterijų preparatai. Atrodytų, kuo jie gali skirtis, juk vien pavadinimas kalba už save – gerosios bakterijos. Kita vertus, net ir tarp gerųjų galima išskirti ir geresnių, ir efektyvesnių.

35-ios pagrindinių laktobakterijų ir bifidobakterijų padermės randamos kasdieniuose mūsų produktuose, tačiau tik 6-ios jų išlieka keliaudamos virškinamuoju traktu, ir tik 3 išlieka virškinamajame trakte 5 dienas. Todėl gydant įvairias virusines ir virškinamojo trakto ligas, ypač antibiotikais, kartu vartojami probiotikai – preparatai, atitinkamai prisotinti gyvųjų lakto, bifido ar sporas gaminančių bakterijų.

Viena tokių bakterijų yra laktobakterija reuteri Protectis. Viena svarbiausių jos savybių –  atsparumas daugeliui antibiotikų.

Galima vartoti kartu su antibiotikais

Probiotinius preparatus „Biogaia“, kurių sudėtyje yra laktobakterija reuteri Protectis, atspari daugeliui dažniausiai vartojamų antibiotikų, galima vartoti antibiotikų kurso metu ir išvengti su antibiotikais susijusio viduriavimo. Taip yra todėl, kad bakterija gali atstatyti žarnyno balansą, t.y. neleisti daugintis patogeninėms bakterijoms, kuomet antibiotikai užmuša „gerąsias“ žarnyno bakterijas.

Natūralu, patikima, efektyvu

L.reuteri Protectis – natūrali, išskirta iš motinos pieno bakterija.  Ši bakterija kolonizuoja visą virškinamąjį traktą. Jos sudėtyje yra viena standartizuota laktobakterijos reuteri Protectis padermė. Ši bakterija išskiria reuteriną – natūralų patogeninių bakterijų inhibitorių.

Kaip sakė doc. V. Urbonas, visiems probiotikų preparatams taikomi tie patys reikalavimai, tačiau ne visi šiuo metu esantys Lietuvos farmacijos rinkoje turi jų kokybę ir efektyvumą patvirtinančius sertifikatus.       Būtent probiotikas „Biogaia”, kurio sudėtyje yra L.reuteri Protectis, turi visus mokslinį pagrindą turinčius dokumentus, publikacijas apie tai galima rasti patikimiausiuose medicinos leidiniuose.

Preparato saugumą garantuoja ir gamintojo sertifikatas, ir klinikiniai tyrimai. Jį galima vartoti nuo pirmųjų gyvenimo valandų, net ir neišnešiotiems naujagimiams ar sutrikusio imuniteto žmonėms. Tai buvo patvirtinta atlikus klinikinius tyrimus su neišnešiotais naujagimiais, su tiriamaisiais, infekuotais ŽIV, su sergančiais storosios žarnos vėžiu ir gydomais chemoterapija.

Gamintojo sertifikatais patvirtinta, kad „Biogaia“ probiotiniuose preparatuose nėra pieno baltymų, alergizuojančių medžiagų. Labai svarbi šių probiotikų savybė – bakterija nežūva, praeidama skrandžio rūgščių ir tulžies druskų barjerą. Ištirta, kad kitos bakterijos žūva neįveikusios minėtų barjerų, tik kelios bakterijos, esančios kituose probiotiniuose preparatuose, žarnyne išgyvena ilgiausiai 5 dienas.

L.reuteri žarnyne gali išlikti keletą savaičių. Gastroenterologo doc. V. Urbono patarimu, probiotikus naudingiausia vartoti tarpuose tarp antibiotikų priėmimo, t.y. išgėrus minėtų medikamentų reikia palaukti keletą valandų ir tik tuomet vartoti gerasias bakterijas.

Net ir žindomi mažyliai neišvengia pilvo dieglių

Dar viena problema, su kuria dažnai susiduria vaikai ir jų tėvai – kūdikių pilvo diegliai. Tai dirglumo priepuoliai, nerimas ir verkimas, trunkantis daugiau nei 3 valandas per dieną ne mažiau nei 3 kartus per savaitę. „Mano patirtis rodo, kad pilvo diegliais skundžiasi apie 70 proc. vaikų  iki pusės metų „, – sakė doc. V. Urbonas. „Diegliai – dažniausia apsilankymo pas pediatrą priežastis per pirmuosius 3 kūdikio gyvenimo mėnesius”.

Net ir natūraliai, t.y.  motinos pienu maitinami mažyliai neišvengia šio negalavimo. Tačiau lyginant su dirbtiniu maistu maitinamais kūdikiais, pastarieji pilvo dieglius patiria dažniau. Kita vertus, ir vieniems, ir kitiems žarnyno veikla normalizuojasi sulaukus 6-7 mėnesių. „Bet kokiu atveju, tai yra problema. Verkiantis vaikas tėvams yra tikra tragedija, todėl jie ieško įvairių būdų, kaip padėti skausmo varginamiems mažyliams”, – savo patirtimi dalijosi gastroenterologas. – „Mes, savo ruožtu, taip pat ieškome skausmų priežasties, aiškinamės, ar tai nesusiję su kitų organų ar funkcijų patologija, ar tam neturi įtakos maistas, kuriuo maitinamas kūdikis”.

Anot specialisto, tėveliai eksperimentuoja girdydami vaikus ramunėlių, kmynų, krapų arbatomis, užuot kuo greičiau gavę profesionalią gydytojų konsultaciją imtųsi konkrečios pagalbos. „Jau prieš gerą dešimtmetį užsienio mokslininkai pradėjo tirti bakterijų naudą žarnyno mikroflorai. Viena tokių bakterijų – laktobakterija reuteri Protectis. Preparatą su šia bakterija turime ir Lietuvoje. Tai natūralūs probiotikai „Biogaia”, – sakė doc. V. Urbonas.

Klinikiniuose tyrimuose teigiama, kad kūdikių, kenčiančių nuo pilvo dieglių, organizme yra mažiau laktobakterijų, palyginus su tais, kuriems nėra dieglių. Ne veltui šiuo metu, ieškant kūdikių pilvo dieglių atsiradimo priežasties, daugiausia dėmesio skiriama žarnyno mikrobiotai: nebrandi žarnyno mikrobiota gali įtakoti pilvo dieglių atsiradimą, nes sunkiau virškinamas maistas.

Vartojant probiotikus „Biogaia“, nebrandi kūdikio virškinimo sistema papildoma natūralia, iš motinos pieno išskirta pieno rūgšties bakterija Lactobacillus reuteri Protectis. Tai padeda bręsti kūdikio žarnynui ir žarnyno mikrobiotai, kuri yra būtina virškinimui.

Bakterija gali padėti ir sergantiems ūmia  rotavirusine infekcija…

Rotavirusinė infekcija – tai ūminė virusinė žarnyno infekcija, kuria suserga beveik visi vaikai iki 5 metų. Sunkiausios ūminio virusinio viduriavimo pasekmės būna vaikams nuo trijų mėnesių iki trejų metų. Ši infekcija pasireiškia viduriavimu, vėmimu ir karščiavimu. Iki 45 proc. vaikų dėl to patenka į ligonines.

Pagalba mažyliui

TAIP PAT SKAITYKITE