Rawpowders

Susipažinkite su geležimi

Geležies papildai

Geležis yra svarbus mineralas, reikalingas mūsų organizmui. Jis dalyvauja daugelyje gyvybinių funkcijų, tokių kaip deguonies pernešimas kraujyje ir energijos apykaita. Šiame straipsnyje plačiau pakalbėsime apie geležį ir jo svarbą, kokie geležies papildai yra reikalingi.

Geležies svarba kasdieniam gyvenimui

Geležis yra mikroelementas, būtinas hemoglobino – baltymo, kuris perneša deguonį iš plaučių į kitus kūno audinius, sudėčiai. Geležis yra dviejų formų: hemo ir nehemo. Hemo geležis randama gyvūninės kilmės produktuose, tokiuose kaip mėsa, paukštiena ir žuvis. Ji yra lengviau pasisavinama organizmo nei nehemo geležis, kuri randama augalinės kilmės maisto produktuose, tokiuose kaip daržovės, grūdai, ankštiniai ir riešutai. Kadangi nehemo geležis pasisavinama sunkiau, vegetarai ir veganai turi būti atidesni, kad gautų pakankamai šio mineralo iš maisto arba papildų.

Maisto produktai su geležimi ir papildai 

Norint užtikrinti pakankamą geležies kiekį, svarbu įtraukti į savo mitybą daug geležies turinčius maisto produktus. Hemo geležies šaltiniai apima raudoną mėsą, kepenis, paukštieną ir žuvį. Nehemo geležies galima rasti daržovėse, tokiose kaip špinatai ir kitos žalios lapinės daržovės, ankštiniuose augaluose, riešutuose, sėklose ir grūduose. Geležies pasisavinimą gerina vitaminas C, todėl verta vartoti geležį turinčius maisto produktus kartu su citrusiniais vaisiais, paprikomis, brokoliais ir kitais vitamino C šaltiniais.

Jei norite papildyti mitybą geležimi, galite vartoti ir papildus. Geležies papildai būna įvairių formų – tabletės, kapsulės, skysčiai ir milteliai. Svarbu pasirinkti tinkamą formą pagal individualius poreikius bei konsultuotis su gydytoju, jei turite sveikatos problemų arba vartojate vaistus.

Norint užtikrinti pakankamą geležies kiekį organizme, rekomenduojame įsigyti kokybiškų geležies papildų internetu. Premium maisto papildai gerai savijautai padės palaikyti gerą savijautą kasdien. Internetinė prekyba leidžia lengvai palyginti skirtingų gamintojų siūlomus produktus, jų kainas ir atsiliepimus, taip užtikrinant geriausią pasirinkimą. Patikimi tiekėjai siūlo įvairių formų ir dozių papildus, pritaikytus skirtingiems poreikiams, todėl lengvai rasite tai, kas geriausiai tinka jums.

TAIP PAT SKAITYKITE