Nobel biocare

ACETOCAUSTIN, karpoms gydyti 1 ml, Temmler Pharma

Perskaitykite visą šį informacinį lapelį labai atidžiai, nes jame pateikiama jums svarbi informacija.

Šį vaistą galima gauti be recepto. Tačiau norėdami pasiekti geriausių rezultatų Acetocaustin preparatą jūs vis tiek turite vartoti labai atsargiai. –  Informacinio lapelio neišmeskite, jums gali tekti vėl jį perskaityti. –  Jei kas nors neaišku, pasitarkite su vaistininku. –  Jei po 5 savaičių sveikatos būklė negerėja, privalote kreiptis į gydytoją. –  Jei šalutinis poveikis sustiprėja, arba jei pastebite informaciniame lapelyje nepaminėtą šalutinį poveikį, prašome kreiptis į savo gydytoją arba vaistininką.

Lapelio turinys: 1.  Kas yra Acetocaustin ir kam jis yra skirtas? 2.  Ką reikia žinoti prieš pradedant vartoti Acetocaustin. 3.  Kaip vartoti Acetocaustin? 4.  Galimas šalutinis poveikis. 5.  Acetocaustin laikymas. 6.  Papildoma informacija.

  Acetocaustin

  Tirpalas skirtas tepti ant odos.   Aktyvioji medžiaga: acto monochloridinė rūgštis (monochloroacetic acid).

  Aktyvioji medžiaga yra acto monochloridinė rūgštis.   100mg šio tirpalo yra 50mg acto monochloridinės rūgšties.   Kita sudedamoji medžiaga yra išgrynintas vanduo.   Acetocaustin tirpalą odai galima įsigyti 1,0ml talpos pakuotėse.

Gamintojo informacija:

Temmler Pharma GmbH & Co. KG    Tel: 0049-6421-494-0 Temmlerstrasse 2  Fax: 0049-6421-494-204 D-35039 Marburg

1.  Kas yra Acetocaustin ir kam jis yra skirtas?

 Acetocaustin preparatas yra vartojamas karpų gydymui.   Acetocaustin yra vartojamas paprastųjų karpų (Verrucae vulgaris) uždeginimui. 

2.  Ką reikia žinoti prieš pradedant vartoti Acetocaustin.

Acetocaustin preparato negalima vartoti: –  jei esate ypač jautrus acto monochloridinės rūgšties poveikiui (monochloroacetic acid) –  veido srityje (saugokite, kad tirpalas jokiu būdu nepatektų į akis, nosies ar burnos gleivinę) –  genitalijų srityje –  jei karpos yra skausmingos arba pažeistos –  iškart po karpos pašalinimo skalpeliu arba elektrokoaguliacijos būdu, užšaldžius skystu azotu, suleidus poodinę bleomicino injekciją, arba pritaikius lazerinę chirurgiją. (Tai ypač taikoma, kai po procedūros oda yra paraudusi arba sudirginta ir skaudi. Tokiu atveju reikėtų palaukti 4 savaites, bent jau kol paraudimas ir odos uždegimas visiškai pradings. Tik tada galima pradėti gydymą Acetocaustin preparatu). –  naikinant apgamus ir senatvines karpas –  jei paciento oda yra linkusi sudaryti keloidus

  Ypatingas dėmesys vartojant Acetocaustin preparatą turėtų būti kreipiamas šiais atvejais: –  jei abejojama diagnoze (pvz. odos pakitimas ne visai atitinka tikslų karpos apibūdinimą) –  esant susilpnėjusiam imunitetui Šiais atvejais Acetocaustin preparato nederėtų naudoti be medikų priežiūros. –  pacientams, sergantiems cukriniu diabetu, polineuropatija, arterijų okliuzinėmis ligomis arba kitomis ligomis, pasireiškiančiomis sutrikusia kraujotaka ir/arba sumažėjusiu jautrumu. Šiais atvejais Acetocaustin preparato nederėtų vartoti be medikų priežiūros, tuo turėtų pasirūpinti gydytojas arba atitinkamai kvalifikuotas medicinos personalas.

3.  Kaip vartoti Acetocaustin?

Gydytojui nenurodžius kitaip, mažą kiekį Acetocaustin preparato kartą per savaitę mentele užtepkite ant karpos. Jei jums atrodo, kad Acetocaustin preparatas suveikė per stipriai arba per silpnai, pasikonsultuokite su savo gydytoju arba vaistininku.

Vartojimo būdas Visų pirma aplink karpą esančią sveiką odą patepkite lengvai prilimpančiu, klampiu kremu (pvz. vazelinu arba cinko tepalu), taip ją apsaugosite nuo deginančio Acetocaustin poveikio. Po to mažą Acetocaustin kiekį specialia mentele yra užtepkite ant karpos. Kadangi Acetocaustin yra labai ėdus, būtina tepti tik karpą, po to ją palikti džiūti. Didžiausias leistinas plotas, kurį galima gydyti šiuo preparatu, yra 2 cm2. Jeigu, priklausomai nuo karpos dydžio ir tipo, reikalingi keli gydymo seansai, prieš kitą procedūrą pažeistos vietos turėtų būti nuplautos šiltu vandeniu.

Pastabos prieš atidarant buteliuką: Acetocaustin buteliukas yra apsaugotas nuo vaikų. Jis atidaromas šitaip:

Buteliuką atidarysite tuo pačiu metu spausdami ir sukdami jo dangtelį. Po to buteliuką padėkite ant medžiagos, kuri būtų atspari ėdžiam preparato poveikiui. Neleiskite, kad tirpalas patektų ant drabužių ar staltiesės.

Po to nuimkite dangtelį su mentele, kuria tepsite tinktūrą. Pirma preparatą išbandykite mentele užtepdami jo ant balto popieriaus lapo.

Jei yra plonos odos plotų, kurie būtų gausiai apėję karpomis, Acetocaustin reiktų vartoti rečiau, bet procedūrą prižiūrėti dažniau, kadangi ėdus Acetocaustin preparato poveikis gali paskatinti randų formavimąsi. Vidutiniška gydymo trukmė yra 5 savaitės.

Svarbios įspėjančios pastabos dėl aktyviosios Acetocaustin medžiagos. Vartokite labai atsargiai – preparatas yra itin ėdus! Preparatą užtepti ant sunkiai pasiekiamų kūno vietų (pvz. kojų padų), ypač sunkiai judantiems pacientams, turėtų padėti kitas asmuo. Taip pat ir tais atvejais, kai problema liečia asmenis su sutrikusia motorika (pvz. rankų tremoras, sustingę sąnariai). Po naudojimo buteliuką vėl sandariai uždarykite. Saugokitės, kad užsukant dangtelį tirpalo nepatektų ant odos. Buteliuką laikykite stačią.

Visų pirma aplink karpą esančią sveiką odą patepkite lengvai prilimpančiu, klampiu kremu (pvz. vazelinu arba cinko tepalu), taip ją apsaugosite nuo deginančio Acetocaustin preparato poveikio (žiūrėkite „Vartojimo būdas“).

Procedūros metu buteliukas reikalingas tik pusiausvyros išlaikymui. Tirpalas yra sintetinės medžiagos, įmontuotos į buteliuką, šerdyje.

Perdozavimas ir kitos vartojimo klaidos Speciali pastaba: Acetocaustin tirpalui netyčia patekus ant sveikos odos, ją nedelsiant būtina gausiai nuplauti vandeniu. Jei pasireikštų odos sudirginimas, jį reiktų gydyti kaip nudegimą. Jeigu diskomfortas tik stiprėja, būtina kreiptis į savo gydytoją.

4.  Galimas šalutinis poveikis.

Vartojant Acetocaustin preparatą galimas nepageidaujamas poveikis.Šalutinio poveikio įvertinimas dažniausiai yra paremtas žemiau pateikta dažnumo informacija.

Labai dažnai: daugiau nei 1 iš 10 pacientų  Dažnai:  mažiau nei 1 iš 10, bet daugiau nei 1 iš 100 pacientų   Dažnai:  mažiau nei 1 iš 10, bet daugiau nei 1 iš 100 pacientų   Neįprasta: mažiau nei 1 iš 100, bet daugiau nei 1 iš 1000 pacientų Retai: mažiau nei 1 iš 1000, bet daugiau nei 1 iš 10000 pacientų  Retai: mažiau nei 1 iš 1000, bet daugiau nei 1 iš 10000 pacientų   Labai retai: 1 ir mažiau iš 10000 pacientų, įskaitant išskirtinius atvejus  

Šalutinis poveikis:   dažnai: –  odos sudirginimas, pasireiškiantis deginimu, paraudimu (tai ypač dažnai pasitaiko, kai Acetocaustin tirpalas pradedamas vartoti iškart po karpos pašalinimo skalpeliu arba elektrokoaguliacijos būdu, užšaldžius skystu azotu, suleidus poodinę bleomicino injekciją, arba pritaikius lazerinę chirurgiją) –  odos deginimas ir paraudimas karpos srityje (taip pasitaiko tais atvejais, kai nepaisoma naudojimosi instrukcijoje nurodytų atsargumo priemonių)

labai retai: –  keloido atsiradimas –  itin jautrus sureagavimas

Atsakomosios priemonės Jei pastebėtumėte aukščiau paminėtus arba naujus, informaciniame lapelyje nenurodytus šalutinio poveikio simptomus, praneškite apie tai savo gydytojui, kad šis galėtų nustatyti jų sudėtingumą ir, jei prireiks, tolimesnes atsakomąsias priemones.

5.  Acetocaustin laikymas.

Laikykite vaikams neprieinamoje vietoje. Nevartokite Acetocaustin preparato jei yra pasibaigęs jo galiojimo laikas, kuris nurodomas ant pakuotės arba buteliuko.

11005109

6.  Papildoma informacija Informacijos paskelbimas: 2006m. rugpjūtis

Įgaliotasis atstovas Lietuvoje

UAB Farmarkesa Geranainių 12/7, Vilnius , LT-02184 Fax:+370(5)2784235 e-mail: info@farmarkesa.lt