Rawpowders

Vyriausybė įtvirtino vaistų kainų reguliavimą nuo balandžio

Nuo balandžio 1 dienos pradėjus reguliuoti vaistų antkainius, nekompensuojamieji vaistai Lietuvoje palaipsniui atpigs apie 15-20 proc., ir tai per metus leis gyventojams sutaupyti apie 50 mln. litų.

Vyriausybė trečiadienį patvirtino maksimalius gamintojų, didmenininkų ir vaistininkų antkainius, kurie įsigalios nuo balandžio pradžios. Be to, vaistų gamintojai negalės į Lietuvos rinką vaistų tiekti brangiau nei nustatytų aštuonių Europos Sąjungos (ES) valstybių vidurkis.

Du nutarimai priimti įgyvendinant sausio mėnesį priimtas Farmacijos įstatymo nuostatas dėl valstybinio kainų reguliavimo nekompensuojamiesiems vaistams, pranešė ministro pirmininko tarnyba.

Vyriausybės nutarime dėl referencinių valstybių įrašytos aštuonios Europos Sąjungos valstybės, kurių BVP dalis, tenkanti vienam gyventojui, yra panaši į Lietuvos. Tai Bulgarija, Čekija, Estija, Latvija, Lenkija, Rumunija, Slovakija ir Vengrija.

Pagal nutarimą vaistų gamintojai negalės tiekti į Lietuvos rinką vaistų brangiau nei minėtų aštuonių referentinių šalių kainų vidurkis.

 Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE