Varėnos rajono savivaldybė ketvirtadienį nusprendė skelbti gripo epidemiją, pranešė Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT).
Tai trečioji epidemiją paskelbusi savivaldybė – šią savaitę tai jau padarė Kaunas ir Prienų rajonas, atsižvelgę į išaugusį sergamumą gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI).
Šiose savivaldybėse sergamumo rodikliai didesni nei kitose šalies vietose, be to, nemažą dalį susirgimų sudaro gripas.
Praėjusios savaitės duomenimis, sergamumas gripu ir (ŪVKTI) sukeltomis ligomis Varėnos rajone siekė 103,6 atvejo iš 10 tūkst. gyventojų, Kaune – 123,4, Prienų rajone – 143,2 atvejo.
Sergamumas epideminį lygį taip pat viršijo Neringos (105,8) ir Marijampolės savivaldybėse (119,4), Šiauliuose (102), Visagine (148,2), Vilniuje (105,5), Elektrėnų savivaldybėje (117,3) ir Trakų rajone (120).
Tačiau pastarosios savivaldybės epidemijos kol kas neskelbia. Daugumoje jų gripas sudaro pernelyg mažą susirgimų dalį, kad būtų paskelbta epidemija.
Gripo epidemija skelbiama, kai gripo ir ŪVKTI atvejų skaičius per savaitę pasiekia 100 atvejų iš 10 tūkst. gyventojų, o gripas sudaro apie 30 proc. susirgimų.
Kai kurios savivaldybės epidemiją skelbia nelaukdamos, kol gripas sudarys trečdalį susirgimų, bet atsižvelgia visuomenės sveikatos specialistų rekomendacijas ir į kitus rodiklius – kiek gyventojų serga, kokie sergamumo augimo tempai ir panašiai.
„Tai daugiau politinis sprendimas nei medicininis”, – BNS sakė VVSPT atstovė Lina Biekštaitė.