Gudručio vaistinė

Smegenų parazitus degins aukso nanodalelės ir lazeriai

Toksoplazmozė yra dažnai pasitaikanti per maistą ir naminius gyvūnus plintanti parazitinės kilmės liga, dažnai lemianti haliucinacijas, asmenybės pokyčius. Suaugusiems imunitetą turintiems žmonėms ji nepavojinga, tačiau gali turėti lemiamų pasekmių vaisiui moters nėštumo metu. Laimei, Australijos mokslininkai jau baigia kurti efektyvų toksoplazmozės gydymo metodą.

Kai kuriais vertinimais, toksoplazmos užkrato nešiotojai yra 15-30% žmonijos populiacijos. Vien JAV ligos gydymas kainuoja 7,7 milijardo dolerių per metus. Naujasis Sidnėjaus technologijų institute (Australija) sukurtas gydymo metodas remiasi tuo, kad parazitas yra izoliuojamas aukso nanodalelėse, kurios vėliau yra kaitinamos tam tikram dažniui suderintu lazeriu.

Aukso nanodalelės prisitvirtina prie toksoplazmos parazitus „gaudančių” antikūnių. Antikūniai organizme išplinta per cirkuliacinę kraujo sistema ir prisijungia prie kraujyje esančių parazitų. Kai aukso dalelės tolygiai pasiskirsto visame organizme, lazerio spinduliai kaitina metalą ir tuo pačiu sudegina kenkėjus. Mokslininkų teigimu, lazerį galima suderinti tokiems siauriems bangos dažnio intervalams, kuriems esant kūno audiniai yra „permatomi” sklindančiai lazerio energijai. Taip spindulys pereina kiaurai žmogaus kūną, jo nepažeisdamas, tačiau pakeliui naikindamas parazitus.  Beje, tyrinėtojai nenori apsiriboti vien tik toksoplazmozės gydymu. Jei pasitvirtins šio metodo efektyvumas su vienu užkratu, lygiai tokiu pat principu būtų galima gydyti maliarijos ir kitus panašius krauju plintančius parazitus.

 



Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE