Gudručio vaistinė

SAM kancleris: kaltų reikia ieškoti, bet jų ministerijoje nebėra

Dėl netinkamai kurtos Nacionalinės elektroninės sveikatos informacinės sistemos, kuriai išleista 34 mln. litų, galimai kalti asmenys ministerijoje jau nebedirba, o prokurorai nusikalstamos veikos požymių nenustatė, teigia Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) kancleris Rimantas Remeika.

„Sutinku (kad reikia ieškoti – BNS), bet nė vieno galimai kalto nebėra (…) Aš manau, kad reikėjo ieškoti ir buvo bandoma ieškoti, bet baudžiamosios ar kažkokios atsakomybės niekas nenustatė”, – žurnalistams trečiadienį sakė SAM kancleris.

Galimų kaltininkų jis tvirtino įvardyti negalintis.

R. Remeika teigė, kad 2008 metais kreiptasi į Generalinę prokuratūrą, tačiau teisėsaugininkai nusikaltimo požymių neįžvelgė. Jis aiškino, kad nesėkmę projektas patyrė, nes nebuvo sukurta teisinė bazė, o jos kūrėjai neturėjo tinkamos patirties.

Trečiadienį Valstybės kontrolė (VK) išplatino pranešimą, kad daugiau kaip 15 mln. litų iš 34 mln. litų, skirtų nuo 2006 metų kuriamai Nacionalinei elektroninei sveikatos informacinei sistemai, panaudota nerezultatyviai.

Valstybės auditoriai taip pat nustatė, kad sistema iki šiol neveikia planuota apimtimi. Anot jų, susidarė situacija, kad Nacionalinės elektroninės sveikatos informacinės sistemos kūrimas, praėjus dešimčiai metų nuo pirmojo bandymo, pradedamas beveik iš pradžių.

„Dėl 15 mln. litų neefektyvumo, galima taip vertinti, kadangi už tą 15 mln. buvo įdiegtos visiškai puikiai funkcionuojančios atskirų gydymų įstaigų sistemos: Santariškių, Kauno universitetinės ligoninės ir Klaipėdos universitetinės ligoninės (…) Tačiau projektas neužbaigtas, kadangi neįgyvendintos tarpusavio sąsajos, ką turėjo padaryti kita kompanija už 3 mln. litų, kurie nesumokėti, vyksta teisminis bylinėjimasis jau treti metai”, – aiškinio ministerijos kancleris.

Iš minėtų 34 mln. litų 10 mln. litų skyrė Pasaulio bankas, likusieji – Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos.

Pasak R. Remeikos, dvejus metus iki dabar buvo kuriama teisinė bazė naujai sistemai, o į ją bus integruota tai, kas sėkmingai įgyvendinta senojoje.

Naujoji sistema, pasak kanclerio, turėtų pradėti veikti po pusantrų metų. Tam reikės dar 18 mln. litų taip pat iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.


Bernardinai

TAIP PAT SKAITYKITE