Nobel biocare

Pavesta atlikti auditą nekokybišką kraują tiekusiame centre

Pavesta atlikti auditą nekokybišką kraują tiekusiame centre ir jį gavusioje ligoninėje, kuris kaltinamas Vilniaus universitetinei ligoninei patiekęs netinkamos kokybės kraujo siuntą. Tokius pat patikrinimus pavesta atlikti ir šioje gydymo įstaigoje.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), su šiuo incidentu susijusias aplinkybes aiškinsis Valstybinė medicininio audito inspekcija bei SAM Vidaus audito skyrius.
Ministerija taip pat pabrėžia, kad netinkamų parametrų kraujas rastas tik vienoje gydymo įstaigoje ir tik vienoje kraujo siuntoje.

„Preliminari ekspertų išvada, kad taip galėjo atsitikti dėl technologinių pažeidimų ruošiant kraujo komponentus arba kraujo komponentai galėjo būti paveikti išoriškai”, – teigia SAM.

Be to, ministerija pažymi, kad iš šalies gydymo įstaigų nėra gavusi skundų, jog Nacionalinio kraujo centro sveikatos priežiūros įstaigoms tiekiamas kraujas gali neatitikti kokybės reikalavimų. Į ją oficialiai esą nesikreipė ir Vilniaus universitetinė ligoninė, kurios steigėja yra ministerija.

Tačiau reaguodamas į šios gydymo įstaigos kraujo centro vedėjos asmeninį kreipimąsi į Seimo Antikorupcijos komisiją dėl įstaigai iš Nacionalinio kraujo centro tiekiamo neva netinkamos kokybės kraujo, R.Šukys liepos 1 dieną sudarė komisiją, kuri atliko nepriklausomus tyrimus ir nustatė, kad vienoje siuntoje kraujas buvo žemesnių nei reikalaujama parametrų.

SAM pabrėžia, kad pagal galiojančią tvarką šalies kraujo donorystės įstaigos kas mėnesį yra įpareigotos ir atlieka kokybės kontrolės tyrimus.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE