Sebamed

Ministru paskirtas R.Šukys žada tęsti reformas sveikatos srityje

Naujai paskirtas sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys tikina, kad nekeis šios srities reformų kurso, nepasiduos spaudimui atsisakyti pertvarkų, tik pataisys pastebėtas klaidas.

Reikalauja mažinti vaistų kainas

Pirmadienį Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko ir daugiau kaip pusvalandį bendravo su R.Šukiu, kurį valdančioji Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) pasiūlė paskirti naujuoju sveikatos apsaugos ministru. Netrukus po susitikimo valstybės vadovė pasirašė dekretą dėl R.Šukio skyrimo ministru.

„R.Šukys yra patyręs politikas, deramai pasirengęs perimti vadovavimą Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM). Prezidentė palinkėjo jam ištvermės ir sveikatos, perimant bei vykdant šiuos darbus. Kartu palinkėjo tęsti sveikatos apsaugos reformą”, – po susitikimo D.Grybauskaitės žodžius pakartojo jos atstovas spaudai Linas Balsys.

Pasak jo, valstybės vadovė ypač didelį dėmesį skyrė tam, kad turi mažėti vaistų kainos. „Nuo balandžio 1 dienos įsigalioja Seimo jau anksčiau priimti įstatymai dėl kitokio antkainių skaičiavimo, bet SAM turi garantuoti, kad tai būtų įgyvendinama”, – sakė L.Balsys.

Be to, Prezidentė pareikalavo, kad R.Šukys prisiimtų asmeninę atsakomybę už kovą su korupcija sveiktos apsaugos srityje. „Nulis tolerancijos turi būti korupcijai”, – teigė L.Balsys.

Žada griežtai kovoti su korupcija

R.Šukys sakė, kad ir toliau bus skiriamas SAM dėmesys sveikatos įstaigų tinklo optimizavimui, paslaugų restruktūrizavimui, tolesniam reformos įgyvendinimui. „Tai bus daroma, tokius įsipareigojimus aš prisiimu. Be abejo, jeigu bus pamatyta, kad kažkokių klaidų padaryta, jos bus taisomos. Bet reforma stabdoma nebus. Pacientas turi gauti saugią, kokybišką ir prieinamą paslaugą. Turi būti efektyviai panaudojamos lėšos, skirtos tai sistemai. Tai padės įgyvendinti reforma”, – teigė jis.

„Politiniai sprendimai dėl reformos jau yra priimti, juos tik reikia ryžtingai įgyvendinti. Koreguojama gali būti tik ten, kur yra padaryta klaidų. Vertinsime visus teikiamus pasiūlymus, bet tikrai nepasiduosime grupiniams interesams”, – pridūrė R.Šukys.

Naujasis SAM vadovas sutiko, kad vienas iš jo darbo prioritetų bus vaistų kainų mažinimas: „Visi įstatymai priimti, Vyriausybė priimti turės visus reikalingus poįstatyminius aktus. Tai bus padaryta ir bus palikta laiko įgyvendinti naują reglamentavimą”.

R.Šukys žada ypatingą dėmesį skirti skaidrumo didinimui sistemos valdymo lygmeniu, „šalinant priežastis, kurios lemia korupcijos apraiškas”. Anot jo, „bus reikalingi ir tam tikri politiniai sprendimai, kad išnyktų to reiškinio priežastys ir abi šalys – tiek duodantieji kyšius, tiek juos imantieji – neturėtų paskatų tai daryti”.

„Dėl administracinių sprendimų – pradedant aukščiausiu, baigiant žemiausiu lygiu nebus toleruojami jokie neteisėti veiksmai ir atsakomybė visuomet bus greita bei atsakingai taikoma”, – pridūrė jis.

Nesako, ar kels algas medikams

Pasak būsimojo ministro, susitikime su Prezidente įvertinta, kaip turėtų būti tobulinama visuomenės sveikatos sistema, kaip turėtų būti įgyvendinama elektroninės sveikatos paslaugų sistema.

Paklaustas, ar galėtų būti didinami atlyginimai medikams, R.Šukys atsakė: „Būtų neatsakinga deklaruoti dabar tokias naujienas. Tam reikia laiko susipažinti su situacija. Tuomet ir bus galima kalbėti apie kokias nors reformas ar pokyčius šioje srityje”.

Bet jis tvirtino norįs pirmiausia išsiaiškinti, kokiais principais yra mokami atlyginimai medikams. R.Šukio nuomone, per didelius įgaliojimus šioje srityje turi įstaigų vadovai. „Tai kelia nepasitenkinimą”, – sakė naujai paskirtas ministras.

Jis atsisakė prognozuoti, ar paliks tuos pačius viceministrus, kurie dirba dabar, ar juos pakeis. „Kai pradėsiu eiti pareigas, susipažinsiu su situacija, priimsiu sprendimus dėl viceministrų, tada jūs būsite apie tai informuoti”, – teigė R.Šukys žurnalistams.

Įgis portfelį, kai prisieks Seime

Dar praėjusią savaitę Prezidentė pareiškė labai gerai vertinanti valdančiosios LiCS deleguotą kandidatą į Sveikatos apsaugos ministerijos vadovus R.Šukį. „Poną R.Šukį, kuris yra dirbęs ankstesnėje Vyriausybėje, iš principo vertinu labai gerai. Tai garbingas žmogus, teisininkas, su geru išsilavinimu”, – teigė ji.

Todėl valstybės vadovė jau tuomet pareiškė paskirsianti R.Šukį naujuoju sveikatos apsaugos ministru, gavusi tokį teikimą iš premjero Andriaus Kubiliaus. Pastarasis tvirtino irgi teigiamai vertinąs liberalcentristų parinktą kandidatūrą.

Naujasis Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas skiriamas vietoje atsistatydinusio LiCS atstovo Algio Čapliko. Jis pasitraukė po ministeriją sukrėtusio korupcijos skandalo.

Pagal valdančiosios koalicijos sutartį sveikatos ministro portfelis priklauso liberalcentristams. Todėl praėjusią savaitę LiCS valdyba vieningai nusprendė pasiūlyti 43 metų Seimo pirmojo vicepirmininko R.Šukio kandidatūrą.

Sveikatos apsaugos ministro pareigas R.Šukys pradės eiti tik po to, kai prisieks Seimo plenariniame posėdyje. Tai įvyks ne anksčiau kaip kovo 10 dieną, kai Seimas susirinks į eilinę pavasario sesiją.

TAIP PAT SKAITYKITE