REXSAN

Klaipėdos medikai dėl pertvarkos ketina streikuoti

Tarp uostamiesčio medikų – maištingos nuotaikos. Iki šiol gana pasyviai ligoninių pertvarką stebėję gydytojai nusprendė nebetylėti.

Ruošiasi streikui

Vakar Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) bendruomenė dėl ligoninių pertvarkos susitiko su miesto meru Rimantu Taraškevičiumi.

Medikams kelia nerimą prieštaringi ministro pasisakymai apie vykdomą ligoninių reformą ir užmojai Klaipėdoje panaikinti sudėtingas operacijas.

KUL gydytojų profesinės sąjungos pirmininkas Vytautas Grykšas merui sakė, kad vargina nežinomybė dėl ateities.

„Aišku tik tiek, kad po reorganizacijos sumažės algos”, – sakė gydytojas.

Pasak V.Grykšo, sveikatos apsaugos ministras vengia kalbėti su profsąjungos atstovais, o sprendimai dėl reformos priimami skubotai už uždarų durų.

Tad medikai ketina kolektyvinėje sutartyje su darbdaviu panaikinti draudimą streikuoti ir imtis būtent tokių protesto formų prieš Sveikatos apsaugos ministerijos savivalę ligonių atžvilgiu. Šią profsąjungos vadovo mintį medikai palydėjo plojimais.

Ligoniams – niūri ateitis

KUL Pilvo ir endokrinologijos chirurgijos skyriaus vedėjas Algirdas Šlepavičius mano, kad reforma daroma dėl Vilniaus ir Kauno medikų klanų interesų.

„Mums bus draudžiama daryti skrandžio, storųjų žarnų šalinimo ir kitas sudėtingas aukščiausio lygio operacijas. Nors turėsime tam reikalingą aparatūrą. Visus šiuos ligonius teks siųsti į Vilnių arba Kauną, o dalį mūsų darbuotojų – atleisti”, – kalbėjo A.Šlepavičius.

Tokiu atveju Klaipėda nukentėtų ir ekonomiškai, nes nebeliktų brangiausiai apmokamų paslaugų.

Pasak gydytojų, susitikime su meru turėtų dalyvauti ligoniai, nes ministro įgyvendinama pertvarka nukreipta būtent prieš juos. Tačiau pacientai kol kas nežino, kokia niūri ateitis jų laukia, apgailestavo specialistai.

KUL Chemoterapijos skyriaus vedėjas Alvydas Česas sakė, kad uostamiestyje nuo krūties vėžio gydoma tiek pacienčių, kiek kartu sudėjus Vilniuje ir Kaune. Ir tai tėra vienos lokalizacijos onkologinių ligonių gydymas. Tad didžiosios Lietuvos ligoninės išsigando konkurencijos.

„Aukščiausios kategorijos chirurgai gal gaus galąsti peilius, – pertvarką įvertino KUL vadovo pavaduotoja slaugai Ona Mitalienė – Kodėl turime jungtis, kad nebankrutuotų kaimo ligoninė? Mere, neparduokite ir neišduokite mūsų.”

Pasigenda nuoseklumo

Pasak KUL vyriausiojo gydytojo Vinso Janušonio, praėjusią savaitę uostamiestyje apsilankęs ministras Algis Čaplikas su tam tikromis išlygomis žadėjo čia steigti trečią stiprų medicinos centrą, konkuruosiantį su Vilniumi ir Kaunu.

Tačiau po kelių dienų specializuotam sveikatos leidiniui jis teigė, kad Lietuvoje bus du centrai. Klaipėdos tarp jų nėra.

V.Janušonį stebina ir kaskart pasikeičiantys nemotyvuoti planai dėl kitų ligoninių prijungimo prie jų įstaigos. Iš pradžių prie KUL planuota prijungti Tuberkuliozės ligoninę, vėliau – Švėkšnos psichiatrijos.

Tad mero ir miesto tarybos prašyta neperduoti ligoninės steigėjo teisių ministerijai ir nejungti su Klaipėdos jūrininkų ligonine.

R.Taraškevičius neslėpė, kad vykdoma ligoninių pertvarka jam pačiam kelia daugiau klausimų nei atsakymų.

Meras pažadėjo papildyti ankstesnį Tarybos patvirtintą pareiškimą dėl aukščiausio lygio gydymo paslaugų išsaugojimo Klaipėdoje ir kreiptis dar kartą į sveikatos apsaugos ministrą, o prireikus ir aukščiau – į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę.

Šiandien R.Taraškevičius lankosi Vilniuje, kur taip pat ketina susitikti su savo geru draugu bei partijos bendražygiu Algiu Čapliku.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE