Venoruton spray purškalas kojoms

Gripo epidemija paskelbta ir Varėnos rajone

Plintant sergamumui gripu ir peršalimo ligomis, epidemija paskelbta ir Varėnos rajone.

Praėjusią savaitę sergamumas gripu ir peršalimo ligomis šiame rajone viršijo 103,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų. Epideminiu sergamumas laikomas, kai rodiklis pasiekia 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų, tačiau kada skelbti epidemiją, sprendžia savivaldybės.

ELTA primena, kad Varėnos rajone pandeminis gripas šiemet nusinešė ir jauno vyro gyvybę.
Gripo epidemijos jau paskelbtos Kauno mieste bei Prienų rajone.

Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba (VVSPT) ragina šiuo laikotarpiu būti atidiems savo ir aplinkinių sveikatai. Gripo ir jo komplikacijų išvengti geriausiai padeda skiepai, tačiau nereikėtų nuvertinti ir elementarių asmens apsaugos priemonių.

Visuomenės sveikatos specialistai sergamumo pakilimo laikotarpiu rekomenduoja kuo dažniau plauti ir dezinfekuoti rankas, stengtis neliesti rankomis nosies, burnos ir akių, vengti nebūtinų renginių, apriboti lankymąsi dideliuose žmonių sambūriuose, išlaikyti bent 1 m atstumą iki čiaudinčių ir kosinčių žmonių.

„Ypač atsakingi būkite susirgę. Jei susirgote, kreipkitės į gydytoją, pasistenkite neapkrėsti aplinkinių – kosėdami ir čiaudėdami užsidenkite burną ir nosį, naudokite vienkartines servetėles”, – ragina VVSPT specialistai.


ELTA

TAIP PAT SKAITYKITE