Gudručio vaistinė

Geriausi pasaulyje vidpadžiai, arba šlapios pėdos

Geriausi pasaulyje vidpadžiai, arba šlapios pėdos

Ar kada atkreipėte dėmesį į grindyse paliktą savo pėdos žymę? Sakysite, nėra reikalo basomis, šlapiomis kojomis šmirinėti po namus. Ir teisingai. Tačiau kartą per metus į savo pėdas žvilgtelėti atidžiau vis tik nepakenktų. Juk ši iš pirmo žvilgsnio neypatingai svarbi kūno dalis apkraunama visu mūsų svoriu. Maža to, mūsų pėdos jau nuo pirmųjų dienų žingsnis po žingsnio prisideda prie taisyklingos (arba ne) laikysenos formavimo.

Kurį laiką pastovėjus vienoje vietoje greitai pavargstate ir jaučiatės nemaloniai? O gal veidrodyje stebėdami save iš šono matote šachmatų žirgą primenantį siluetą? Nekoks vaizdelis. Po sekmadieninio pasivaikščiojimo skauda padus ar net nugarą? Pats laikas pasitikrinti pėdas. Nesupainiokite: kairioji ir dešinioji gali skirtis, o  jei esate pilnapadis ar plokščiapadis — jokio skirtumo. Keliaukite pas ortopedą atlikti pėdų tyrimo. Jis pateiks detalias ataskaitas ir nuoširdžiai patars. Juk žinoti apie savo problemas — mažų mažiausiai naudinga ir pravartu.

Kaip pats galite pasitikrinti, ar jūsų pėdos linkis yra idealios formos? Ortopedas tik pagirs už kruopščiai atliktus namų darbus.

Pirmas būdas. Susiraskite storo kartono (puikiai tiks išardyta dėžė). Sudrėkinkite savo pėdą ir atsistokite. Matysite labai panašų atvaizdą kaip ir ortopedas, tirdamas jus plantografu. Nustatykite, ar jūsų pėdos linkis per mažas ar per didelis (idealus pėdos atspaudas — kai išilgai vidurinė dalis savo pločiu atitinka trečdalį skersai matuojamos plačiausios pėdos vietos). Skamba sudėtingai?

Antras būdas. Atsistokite tiesiai ir paprašykite, kad draugas ar šeimos narys nufotografuotų jūsų čiurnų sritis iš nugaros. Pėda neturėtų būti palinkusi nei į vidinę, nei į išorinę pusę.

Trečias būdas. Tvirtai atsistokite ant žemės ir pakelkite pirštus. Į po padu susidariusią arką, turėtumėte nesunkiai įkišti pirštą.

Linksmi profilaktiniai metodai leis pažinti savo pėdas geriau, tačiau jei bent vienas iš šių būdų sukels menkiausią įtarimą — traukite pas ortopedą.

Šiame straipsnyje mes kalbame apie tuos, kurie neturi ir galbūt niekada neturės rimtų ortopedinių problemų, tačiau net ir vos pastebimi negalavimai ar nežymios pėdos deformacijos pamažu augs ir sukels nepatogumų ateityje daugeliui iš mūsų.

Beveik aštuoniasdešimt procentų žmonių, dirbančių stovimą darbą, turi pėdų problemų, skundžiasi kelių skausmais ar kitais negalavimais, kurie nėra tokie grėsmingi, kad vyte nuvytų pas gydytojus. Ši dalis žmonių ilgainiui pripranta jausti menką diskomfortą. Taip neturėtų būti. Panagrinėkime, ką gali pakeisti net ir menką plokščiapadystę turintiems žmonėms teisingai parinkti vidpadžiai.

Įprasti, su batais parduodami vidpadžiai

Ar teko pastebėti, kad batuose įdėti vidpadžiai kai kuriose vietose išdyla? Taip nutiko todėl, kad jūsų pėda kažkuriomis dalimis stipriau remiasi į žemę ir nekokybiškas vidpadis nepaskirsto jūsų svorio, taip pratrinamos „duobės“. Vadinasi, turite vienokių ar kitokių pėdų problemų ir įprasti vidpadžiai jums netinka.

Parduotuvėse parduodami vidpadžiai plokščiapadžiams

Nusprendėte įsigyti plokščiapadžiams skirtus vidpadžius? Žingsnis žengtas į tą pusę, tačiau universalūs vidpadžiai yra pagaminti „atsargiai“ tam, kad tiktų visiems. O, kaip žinia, tas, kas tinka visiems, netinka niekam. Jei ilgiau pastovėjus ant kojų jautėte nežymų skausmą, šie vidpadžiai turėtų pagelbėti, tačiau tai nepadės pagerinti jūsų pėdų situacijos, nes jie nekoreguos ir pėdai nepadės atsistoti į tinkamą padėtį.

Specialiai jums pritaikyti vidpadžiai

Ortopedijos centre vidpadis bus parenkamas arba pagaminamas būtent jums. Vien standartinių vidpadžių rūšių čia yra devynios galybės:

  • klasikiniai;
  • sportiniai (parenkami pagal kiekvieną sporto šaką);
  • visos pėdos;
  • dviejų trečdalių pėdos;
  • skirti diabetininkams (mažinantys prakaitavimą, antibakteriniai, antigrybeliniai);
  • amortizuojantys (maksimalaus komforto ir efekto, leidžiantys pėdai dirbti ir taisytis);
  • neamortizuojantys (jei siekiate labai stipriai koreguoti pėdos linkius);
  • silikoniniai (ypatingo minkštumo, naudojami po operacijų);
  • vidpadžiai aukštakulniams (nepastebimi, sumažins apkrovas ir mažiau deformuos avalynę);
  • su specialiais paminkštinimais pentino ataugai ir kt.

Specialiai jums pagaminti vidpadžiai

Ortopedijos centre plantografu jums bus atlikti statinis ir dinaminis pėdos tyrimai. Tai visai nesudėtingos, netgi įdomios procedūros, padedančios nustatyti stipriąsias bei silpnąsias jūsų pėdų sritis, arba šiek tiek daugiau sužinoti apie jus pačius.

Dažnai atsitinka taip, kad jūsų pėdos yra skirtingos ir idealus gydomasis efektas gaunamas pagal jūsų pėdos įspaudą pagaminus specialius vidpadžius.

Čia jau reikėtų išklausyti gydytoją-ortopedą, nes jis pasiūlys tai, ko reikia jums ir niekam kitam. Ilgis, plotis, mažiausi linkiai — viskas pagaminta ir pritaikyta jūsų pėdai.

Palikote savo pėdos atspaudą specialiose putose, vėliau buvo gaminamas gipsinis maketas ir po gludinimų, šlifavimų ir kitų korekcijų išgautas geriausias pasaulyje vidpadis. Taip. Supratote teisingai – tai individualus vidpadis. Jūsų vidpadis!

Tel. pasiteiravimui +370 685 60010

www.pesplanus.lt

TAIP PAT SKAITYKITE