Nobel biocare

Brangius vaistus nuo gripo dalija už dyką

Gripo epidemija ir dvi žinios. Geroji: kai kurios poliklinikos nemokamai dalija brangius antivirusinius vaistus.

Blogoji žinia: vaistų gavo ne visos gydymo įstaigos, o gavusiosios paslaptingai tyli.

Brangūs vaistai – už dyką

Tai jau kvepia sensacija: Kauno rajono pirminės sveikatos priežiūros centrai brangius vaistus nuo gripo, vaistinėse kainuojančius apie 140 litų, dalija nemokamai. Duoda visiems, kam reikia ir kiek reikia.

Rajono medicinos įstaigos šiais vaistais apsirūpino už įspūdingas sumas. Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras gavo 440 tamiflu ir relenza vaistų dėžučių už 299 tūkst. litų sumą. Vaistai nupirkti iš Valstybės rezervo fondo lėšų. Tereikėjo šių vaistų užsisakyti per Kauno rajono savivaldybės gydytoją.

„Kiek prašėme, tiek ir gavome. Vienų jų vartojimo laikas baigsis gruodį, o kiti galioja net iki 2016-ųjų. Pirmiausia dalijame tuos, kurių vartojimo laikas trumpiausias”, – aiškino Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Nijolė Kliučienė.

Vaistai dalijami prie šio centro prisirašiusiems ir gripu susirgusiems žmonėms, dirbantiems socialinės paskirties ir kitose paslaugas teikiančiose įstaigose. N.Kliučienė ragina žmones nelaukti, kol liga sustiprės, ir vos pajutus pirmuosius jos požymius kreiptis į šeimos gydytoją.

Rajonas džiūgauja

„Vaistų užsisakėme pagal praėjusių metų sergamumo statistiką, o gavome net šiek tiek daugiau”, – džiūgavo Pakaunės pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Jonas Bielskis.

Brangių vaistų nuo gripo gavo ne tik Garliavos, Pakaunės, bet ir Vilkijos, kiti Kauno rajono pirminės sveikatos priežiūros centrai. Rajonas kovai su gripu pasirengęs.

O kokia situacija Kaune? Tarp medikų sklando kalbos, kad pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigoms brangūs vaistai nuo gripo nepriklauso. Tačiau šių vaistų gavo ne tik rajono, bet ir kai kurios Kauno poliklinikos bei ligoninės. Tos, kurios rūpinosi ir prašė. Kitos, regis, tiesiog pramiegojo šansą aprūpinti pacientus vaistais.

Kas viešai, o kas tyliai

„Mes jokių vaistų negavome”, – paklausus, ar sergantiesiems gripu dalija garsiųjų tamiflu arba relenza vaistų, atsakė Dainavos poliklinikos direktoriaus pavaduotoja pirminei asmens sveikatos priežiūrai gydytoja Anelė Čakstienė.

Šių vaistų nėra gavusi ir Šančių poliklinika, nors dauguma jos pacientų yra pasiligoję vyresnio amžiaus žmonės. Tokius gripas ir kitos virusinės infekcijos puola daug dažniau.

„Iki šios dienos pietų nieko nebuvome gavę. Kažkada pildėme kažkokias lenteles”, – penktadienį prisiminė Šančių poliklinikos direktorė Zita Česnavičienė.

Kalniečių poliklinika gavo tik 300 dėžučių vaistų, bet tiek jų ir teprašė. Direktorė Virginija Gailienė paaiškino, kad vaistų gaus tik tie pacientai, kurie serga gripu. Apie tai bus įrašyta ligonio kortelėje.

Įdomi detalė: Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centras operatyviai išplatino pranešimą, kad nemokamai dalija vaistus. Kalniečių poliklinika šio fakto neviešina.

Prašė, todėl ir gavo

„Sumos, kokia buvo skirta antivirusiniams vaistams pirkti, negaliu įvardyti. Galiu pasakyti tik tiek, kad pirkta trijų pozicijų vaistų pagal Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendaciją. Šiuo metu vaistai dalijami visoms sveikatos priežiūros įstaigoms, kurios buvo pateikusios prašymus, atrodo, dar pernai rugsėjį”, – paaiškino sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

Viceministras patvirtino: visi gavo tiek, kiek prašė, poreikis užtikrintas 100 proc. Užsakytus vaistus gydymo įstaigoms dalija Ekstremalių sveikatai situacijų centras.


Diena.lt

TAIP PAT SKAITYKITE