Psichologė Audra Molytė
Visi esame pajutę, kiek energijos ir džiaugsmo mums teikia šviečianti saulė. Siaučiant permainingiems pavasario orams dar labiau tai vertiname. Tačiau ar visi žinome, kad ir savo viduje mes turime visada šviečiančią saulę? Deja, mūsų vidinę saulę, kaip ir tą, kuri šviečia danguje, dažnai dengia debesys. Visiems pažįstamas skausmingas ilgesys kankinantis tuomet, kai mūsų vidinis šviesulys būna paskendęs debesų ūke. Geroji žinia apie debesis yra ta, kad skirtingai nei tie, kurie telkiasi danguje, mūsų vidinę saulę dengiančius debesis galima išsklaidyti! Taip, taip, mes galime patraukti debesis ir visados mėgautis vidinės saulės teikiama šiluma, šviesa ir gyvybine energija!
Vidinė saulė mums teikia viską, ko reikia, kad šiame pasaulyje galėtume klestėti – gyvybingumą, energiją, džiaugsmą, drąsą, stiprybę, pasitikėjimą, ramybę, kūrybingumą, meilę…
Mūsų saulę dengiantys debesys – tai vidiniai konfliktai, kuriuos kelia skirtingos mūsų asmenybės dalys. Tai – įvairūs tarpusavyje konfliktuojantys sąlygotumai, nuostatos, įsitikinimai – visa tai, kas mums buvo perduota, kokias išvadas apie save ir pasaulį priėmėme, kai reikėjo išgyventi ir prisitaikyti pasaulyje, kuris ne visada žinojo, kaip elgtis su unikaliais Dievo kūriniais. Šios asmenybės dalys mums tapo tokios artimos ir pažįstamos, kad susitapatinę su jomis net pamiršome, jog mes nesame tai, kad tai – tik ribojančios nuostatos, perimtas mąstymo ir elgesio būdas.
Pastebėkime, kas nutinka, kai blogai jaučiamės, kai mus kamuoja depresyvios nuotaikos, pyktis, nepasitenkinimo ar nepasitikėjimo savimi jausmas. Jei tokiu atveju susitelksime į save, aptiksime konfliktuojančias savo asmenybės dalis. Pavyzdžiui, kaip dažnai jaučiame: „Viskas! Daugiau nesitaikstysiu ir nekentėsiu, man tai nepriimtina, turiu save apginti, pasakysiu viską, ką manau…“ Ir tik pradėjus galvoti, kaip tai padaryti, staiga iškyla kitokios mintys: „Bet juk aš pats kaltas, tai aš nesu pakankamai tobulas, juk galiu susitaikyti, juk niekur nėra gerai, toks jau gyvenimas…“
Arba, geros nuotaikos įkvėpti, pradedame planuoti savo šviesią ateitį, dėlioti planus – drąsos ir motyvacijos pakanka, pasitikėjimas užtikrintas, jūra, atrodo, iki kelių… Tačiau pakanka pamatyti kitą sėkmingesnį, gražesnį ar didesnį; išgirsti tam tikrą intonaciją – ir staiga mūsų planai ima bliūkšti, mus pakerta visiškai kitokios mintys ir jausmai: „Aš nieko nesugebu, esu bejėgis, nežinau, ar to noriu… “
O kaip dažnai beribio gerumo ir meilės apimti, būname pasirengę viską dėl savo artimo padaryti, atiduoti, paaukoti, mylėti besąlygiškai ir pakančiai. Tokiu metu mažos artimo nuodėmės atrodo visiškai nereikšmingos. Bet staiga pagavus žvilgsnį ar gestą, primenantį vertybes, kurios nedera su mūsiškėmis, mūsų „vidinis radijas“ persijungia į kitas bangas – tada belieka tik stebėtis savo pykčio ir neapykantos stiprumu to paties artimo atžvilgiu…
Iš tikrųjų didžiąją savo gyvenimo dalį mes būtent ir „maudomės“ panašiuose vidiniuose konfliktuose, esame juose užstrigę, kenčiame nuo jų keliamų varginančių būsenų – sąmyšio, pykčio, liūdesio, energijos ir motyvacijos stokos, negebėjimo priimti sprendimų. Niekaip nesuprantame, kodėl vėl ir vėl patenkame į panašias situacijas, kodėl pritraukiame tam tikro tipo žmones.
Žinoma, kiekvienas turime visą rinkinį mums būdingų strategijų, kurias taikome, siekdami išvengti arba išeiti iš šių nepatogių būsenų – puolame prie skanėstų, varstome šaldytuvo duris, pasakojamės draugams, einame apsipirkti, pasineriame į interneto platybes, einame linksmintis (juk žinome, kad žmonės, vadinami „kompanijos siela“ dažniausiai yra labiausiai depresyvios asmenybės – net nereikia būti specialistu, kad tai pastebėtum). Tačiau ar tikrai šios strategijos mums padeda? Greičiausiai ne, jų poveikis labai trumpalaikis, taip mes tik kuriame dar kitas įtampas ir savo asmenybės dalis.
Visa tai iki skausmo gerai pažįstame, tačiau kaip atverti savo vidinę saulę – savo potencialą, kaip realizuoti save ir susigrąžinti ramybę, pasitikėjimą, jėgą ir gebėjimą džiaugtis?
Transessence terapinė technika padeda, užuot bėgus nuo mus varginančių būsenų, užuot stengusis jų išvengti ar jas analizuoti, užuot tobulinus savo asmenybę ir stengusis valdyti savo reakcijas, atsisukti į savo asmenybės dalis ir leisti sau sąmoningai jas patirti. Transessence suteikia galimybę patyrinėti, kokius pojūčius, jausmus, emocijas tuomet patiriu ir… atsitapatinti nuo jų! Tokiu būdu susigrąžiname savo energiją, kurią švaistėme palaikydami vidinius konfliktus. Sugrįžtame į savo esmę – įgimtą potencialą, kuriame patiriame (būtent patiriame!) ramybę, pasitikėjimą, stiprybę, džiaugsmą – viską, ko mums reikia, kad galėtume klestėti ir realizuoti save, nepriklausomai nuo to, kas vyksta gyvenime.
Mes pradedame gyventi iš savo esmės erdvės, iš savo potencialo. Esame vis mažiau valdomi savo sąlygotumų. Mūsų gyvenimo kokybė keičiasi iš pagrindų – daromės sąmoningesni, stipresni, džiugesni, labiau pasitikintys ir atsipalaidavę. Tampame kaip aktoriai, nusirengę savo atliekamų personažų kostiumus ir stebintys gyvenimo scenoje vykstantį spektaklį iš neutralios erdvės, nebeatiduodami savo energijos.
Mažiausiai, ką gauname Transessence sesijos metu – tai sąmoningą suvokimą, kaip stipriai esame susitapatinę su tam tikromis savo būsenoms (asmenybės dalimis), sąmoningą suvokimą, ką mums šios būsenos duoda gyvenime; sąmoningą suvokimą, ar tai, ką jos duoda iš tikrųjų tai ir yra? Ar iš tikrųjų tai mus išlaisvina? Vien tai yra didžiulė dovana žmogui, siekiančiam plėsti savo sąmoningumą, gydyti vidines žaizdas, nes paprastai susitapatinę su savo asmenybės dalimis, mes sąmoningai jų nesuvokiame.
Šios technikos autorė, pasaulinio lygio meditacijos ir psichoterapijos meistrė Tarika Glubin (JAV) teigia: „Transessence veda mus į didesnę erdvę savyje. Atjauta, sklindanti iš šio neutralaus centro, padeda naujai suvokti skirtingas savo asmenybės dalis. Žvelgdami tyromis savo esmės akimis, patiriame transformaciją. Vis paprasčiau darosi suvokti save kaip esmę, esančią anapus asmenybės.“
Transessence – durys į džiugesnį gyvenimą jau atviros ir Lietuvoje! Individualios sesijos teikiamos Vilniuje ir Kaune.