Mollers

Nori sužinoti, ar draugo vaikystė buvo laiminga? Pažiūrėk į jo veidą

Apvytusi ir apdribusi oda, gilios raukšlės – tai liudija, kad žmogaus gyvenimas – nelengvas. Tačiau dabar Edinburgo universiteto mokslininkai atlikę tyrimą išsiaiškino, kad veido bruožai gali pasakyti apie bet kurio žmogaus vaikystę.

Tyrimo pagrindas – veido simetrija, rašo „The Telegraph”.

Veido simetriškumas – vystymosi stabilumo garantas

Įvertinę 15 skirtingų veidų bruožų, tyrėjai nustatė: žmonės, kurių asimetriški veido bruožai turėjo sunkią vaikystę. T.y. prastai maitinosi, sirgo, augo tarp rūkančio tėvo ar tėvų, užterštos aplinkos ir visa tai lėmė tai, kad žmogaus veidas tapo perkreiptas. O štai augusiems palankioje socialinėje ir ekonominėje aplinkoje, neturėjo tokios įtakos.

„Veido simetriškumas yra taip vadinamo vystymosi stabilumo rodiklis. Mūsų tikslas buvo išsiaiškinti, ar veido bruožuose atsispindi stresas, kurį patiria žmogus vaikystėje, ar tai tik rezultatas, besikaupiantis visą gyvenimą”, – taip pakomentavo tyrimo rezultatus profesorius Ianas Deary‘as.

Buvo akcentuojamos 15 labiausiai būdingos veido detalės

Per tyrimą buvo išanalizuoti 292 žmonių, kuriems 83 metai, veido bruožai. Mokslininkai domėjosi, kuo užsiėmė jų tėvai, kiek žmonių gyveno vienuose namuose ir net kokios buvo jų pagalbinės patalpos. Ypatingai buvo akcentuojamos 15 labiausiai būdingos veido detalės: akių, burnos, nosies, ausų ir t.t. išsidėstymas.

Per tyrimą taip pat buvo išsiaiškinta, kad dominuoja striprus ryšys tarp to, kokioje aplinkoje augo vyriškos lyties atstovas ir jo veido simetriškumo. Tiesa, moterims šis ryšys nebuvo toks akivaizdus. Mokslininkų tvirtinimu, simetriški veidai laikomi labiau patraukliais, kadangi pasąmonėje aplinkiniai supranta, kad toks žmogus patyrė mažiau stresų ir išgyvenimų, vadinasi, jis mažiau linkęs sirgti ir mirti prieš laiką.

Diena.lt

Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE