REXSAN

Į pagalbą skuba psichologas

Šiandieninis gyvenimas daugeliui žmonių negailestingai keičia gyvenimo būdą ir ritmą, sėja nerimą, didina įtampą, sudaro sąlygas vystytis įvairių organizmo sistemų sutrikimams, rastis įvairioms ligoms, staigiai išsivystyti sudėtingoms būklėms.  Psichologo konsultacijos padeda giliau pažinti savo asmenybę ir poreikius, o pažinus – tinkamiau spręsti aktualias gyvenimiškas problemas, susikurti nuoširdžius ir prasmingus santykius su kitais žmonėmis. Jei išgyvenate psichologinę krizę, jaučiate nerimą ar baimę, nepasitikite savimi, turite bendravimo problemų, pats laikas ieškoti specialisto pagalbos, o ne bandyti pačiam įveikti per sunkias vieno žmogaus jėgoms užduotis.    Psichologas gali padėti tuomet, kai sunku priimti sprendimus, slegia bloga nuotaika ar depresyvios mintys:

–          sumažėja domėjimasis gyvenimu ir sugebėjimas džiaugtis,

–          jaučiamas nuolatinis liūdesys ir nerimas,

–          sunku atlikti net ir menkiausius darbus,

–          atsiranda irzlumas, išsiblaškymas, pablogėja atmintis,

–          atsiranda nemiga ar nuolatinis mieguistumas,

–          pasikeičia valgymo įpročiai (visai nevalgoma ar valgoma per daug),

–          sumažėja seksualinis potraukis ir pasitenkinimas,

–          kyla nepagrįstas kaltės jausmas,

–          kamuoja mintys apie gyvenimo beprasmiškumą, mirtį ir savižudybę.

Esant psichosomatiniams sutrikimams, kai medicininių tyrimų rezultatai nepaaiškina fizinių skausmų ar ligos priežasties, darbas su psichologu padeda suprasti – tai, kas vyksta kūne, turi reikšmę ir tikslą, tai nėra vien patologija ar sutrikimas

Pagalbos gali kreiptis ir tėvai dėl sunkumų, iškylančių bendraujant su vaikais, dėl vaikų emocinių, elgesio ar mokymosi problemų.

Kai suserga mums artimi žmonės, liga neišvengiamai keičia tiek ligonio, tiek šeimos gyvenimą. Labai svarbu slaugant ar bendraujant su sergančiuoju, sugebėti pasirūpinti ir savimi, išgyventi visus sunkioje situacijoje kylančius jausmus, mokėti paprašyti pagalbos, palaikyti pilnaverčius santykius su kitais žmonėmis, iškentėti ir atrasti save iš naujo. Žmones, slaugančius sunkiai sergančius artimuosius, kviečiame dalyvauti psichologinėje grupėje, vyksiančioje kartą per savaitę. Jos metu sužinosite, kaip palaikyti ir kurti santykius su dėl ligos pasikeitusiu artimuoju, kas padeda išlikti fiziškai ir emociškai stabiliam, kaip pažinti, išreikšti ir dalintis savo jausmais.

Autorius: Lora Šapailienė, psichiatrė

Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE