Magne SLEEP FAST

Aprangos įtaka pirmajam įspūdžiui: ką rengtis, o ko vengti?

aprangos įtaka pirmam įspūdžiui

Nustatyta, kad žmogaus laikysena, apranga ir bendra išvaizda padeda atskleisti įvairius asmenybės bruožus, socialinius bei profesinius vaidmenis. Kūno laikysena ir išraiškingumas taip pat yra stiprūs vizualiniai ženklai. Tai statiški, tokie kaip ūgis, išvaizda ir aprangos stilius, bei dinamiški, tokie kaip veido išraiška, laikysena ir kūno judesiai, požymiai, kurie leidžia susidaryti tikslų įspūdį apie asmenybę. Tad kokią įtaką pirmajam įspūdžiui daro būtent apranga?

Jeigu norite atrodyti dalykiškai

Tinkami drabužiai gali lemti skirtumą tarp sėkmingo ir įsimintino arba ne tokio vykusio verslo susitikimo. Nesuklysite pasirinkę tamsios spalvos kostiumus ir kaklaraiščius. Tamsių spalvų kostiumai su kontrastingomis iškirptėmis gali padėti atskleisti jūsų vadovavimo potencialą. Tai tonai, kurie siunčia žinutę apie patikimumą, lyderystę ir atsakomybę. Kartu su tokiu kostiumu reikėtų rinktis tinkamą stilių ir batus, kad aplinkinių dėmesys liktų sutelktas į veidą.

Taip pat patartina investuoti į klasikinius juodus batus. Visiems pravartu turėti avalynę, skirtą kasdienei aprangai, ir batų, kuriuos galėtumėte avėti susitikę su klientais ar vadybininku. Batai visada turėtų būti nepriekaištingai švarūs ir tvarkingi. Jei kulnai nusidėvėję arba pažeisti, juos reikėtų nedelsiant sutaisyti.

Rekomenduojama investuoti ir į švarką, nes tai byloja, kad esate pasirengęs verslo reikalams. Įsitikinkite, kad biure turite paruoštą švarką, kurį galėsite apsivilkti tuo atveju, jei bus sušauktas svarbus susitikimas ir jūsų bus paprašyta padaryti pristatymą. Dėvėdami švarką tarsi siunčiate signalą, kad pasitikite savimi ir esate pasirengęs imtis darbo.

Moterims aksesuarų ir papuošalų naudojimas yra stiliaus biblijos dalis. Nors papuošalai ir kiti aksesuarai gali padėti sustiprinti įvaizdį ir sukurti rafinuotą išvaizdą, reikėtų būti atsargiems ir nepersistengti su šia dalimi. Pavyzdžiui, moterims patariama investuoti į vėrinius ir šalikėlius, kurie suteikia įvaizdžiui elegancijos ir padeda išlaikyti dėmesį ant veido. Taip pat bet kokia kaina reikėtų vengti pernelyg dramatiškų, ryškių ir masyvių aksesuarų, nes jie gali sumažinti profesionalumo ir patikimumo įspūdį.

Jeigu norite, kad jus įsimintų

Daugeliu atvejų, norėdami palikti neišdildomą įspūdį, turėsite naudos. Tai ypač pasakytina apie pirmąjį įspūdį darbo pokalbiuose ar pasimatymuose. Kad jūsų lengvai nepamirštų, pabandykite dėvėti kūrybišką ir išskirtinį raštą, o likusiai aprangos daliai pasirinkite rašto spalvas, kad visas ansamblis būtų vientisas.

Keletas tokių raštų pavyzdžių:

  • Dryžiai. Šis klasikinis raštas sukuria judesį ir nuoseklumą, o tinkamai jį dėvėdami galite atrodyti aukštesni ar lieknesni.
  • PaisleyPaisley – tai slenkantis raštas, sudarytas iš susipynusių sūkurių ir spalvotų purslų, tradiciškai simbolizuojantis vaisingumą bei gyvybės medį. Tai tikrai nepamirštamas pasirinkimas.
  • Gėlių raštas. Gėlių raštas yra toks, kaip ir skamba – raštas, sudarytas iš gėlių ir į gėles panašių raštų. Sujungtas su tinkamomis spalvomis, gėlių raštas gali sukurti šilumos, pavasario ar vasaros įspūdį.

Tačiau svarbu nepamiršti pirmojo įspūdžio lūkesčių, kurių tikitės apsirengę. Pavyzdžiui, ne visada tinka dėvėti gėlėtą kaklaraištį į darbo pokalbį.

Apsvarstykite derinio spalvas

Ar kada nors susimąstėte, kaip jūsų dėvimos spalvos veikia jūsų nuotaiką? Tiesa ta, kad jei apsirengsite ką nors rožinio ar geltono, jums bene iškart pakils ūpas. Taip yra todėl, kad spalvos turi galią. Dėvimos spalvos veikia ne tik jus pačius, bet ir sukelia emocinę reakciją žmonėms, su kuriais susiduriate. Pavyzdžiui, geltona spalva daro labai šiltą įspūdį, todėl siunčia žinią, kad esate draugiškas ir prieinamas. Štai kai kurių spalvų reikšmės:

  • Jei norite spinduliuoti gerą nuotaiką, tinka geltonioranžiniai ar kiti ryškūs šilti atspalviai.
  • Mėlyna ir mėlynai žalsva spalva tinka įtemptos atmosferos numalšinimui.
  • Persikinė arba rožinė tinka naujiems, draugiškiems kontaktams užmegzti. Švelnesnės, prieinamesnės spalvos pasiekia ir įtraukia žmones, užuot pribloškusios ar atrodydamos pernelyg agresyviai.
  • Raudona spalva yra akivaizdus pasirinkimas, tačiau rausva – subtilesnis, jei einate į pasimatymą arba norite suvilioti. Taip pat tinka ir raudonai violetinė.
  • Anglies, tamsiai žaliatamsiai mėlynabaklažano ar šokolado rudos spalvos – visos jos yra tinkamos norint įtikinti žmogų. Bet kokia tamsesnė spalva visada suteikia daugiau galios.
aprangos įtaka pirmam įspūdžiui

Atkreipkite dėmesį į tai, kaip žmonės reaguoja į įvairias jūsų dėvimas spalvas – ar pastebite, kad daugiau žmonių užmezga su jumis pokalbį, kai vilkite ryškius tonus? Sužinoję, kokios konkrečios spalvos daro geriausią įspūdį, turėsite daug naudos eidami į darbo pokalbius, dalyvaudami kontaktų užmezgimo renginiuose ir tiesiog susipažindami su naujais žmonėmis. Textilite.lt rasite įvairių spalvų drabužius, tinkančius bet kokiai progai.

Maksimalietis

TAIP PAT SKAITYKITE