Mollers

Pavasarinė alergija ir laisvalaikis gamtoje: kaip juos suderinti?

pavasarinė alergija

Sudirgusios akys, čiaudulys, varginanti sloga, pasunkėjęs kvėpavimas bei paūmėjusi bronchinė astma. Tai pavasarinės alergijos simptomai, kurie dažnai tampa didele kliūtimi gamtos mylėtojams, sodininkams ar tiesiog žmonėms, mėgstantiems laisvalaikį leisti gryname ore. Sergantys pavasarine alergija sulaukia pasiūlymo visą šį laikotarpį praleisti namuose. Tačiau „Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė teigia, kad yra būdų, kaip išvengti alergijos ir mėgautis grynu oru. 

Kartu su pavasariu sugrįžta ir žiedadulkės, kurios turintiems sezoninę alergiją tampa tikru priešu. Įkvėpus jų pasireiškia akių ašarojimas ir niežėjimas, čiaudulys, sausas kosulys, gerklės perštėjimas bei paūmėja bronchinė astma. Nors žiedadulkių alergiją turintiems žmonėms tenka išgirsti pasiūlymų šį sezoną praleisti namuose, „Eurovaistinės“ farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad tai ne išeitis. 

„Žiedadulkės ore gali tvyroti ne tik pavasarį, bet ir iki pat vėlyvo rudens. Turbūt būtų sunku sutikti žmogų, kuris savo noru visą pavasarį ir vasarą praleistų užsidaręs namuose. Visgi svarbu nepamiršti fakto, kad nesisaugant alergijos simptomai gali pasireikšti net būnant kambaryje – tam užtenka vos praviro lango ar po darbų sugrįžusių namiškių, kartu su savimi parsinešusių žiedadulkes“, – pasakoja E. Ramaškienė.

Vaistininkė tvirtina, kad sergantieji pavasarine alergija gali lygiai taip pat kaip ir visi pilnavertiškai leisti laiką gryname ore. Todėl ji dalinasi praktiškais patarimais, padėsiančiais išvengti alergijos simptomų ir džiaugtis aktyviu laisvalaikiu gamtoje.

Sekite žiedadulkių prognozes

Žiedadulkių alergenams jautrūs žmonės internete gali rasti visą naujausią informaciją apie žiedadulkių koncentraciją skirtinguose miestuose, tam tikromis dienomis. Kai kurios programos netgi tiksliai įvardina, kokios rūšies žiedadulkių ore tvyro daugiausiai. Pavyzdžiui, šiomis dienomis Lietuvoje vyrauja beržo žiedadulkės.

Stebėkite orus

Sausi ir vėjuoti orai – tai pats palankiausias oras žiedadulkėms. Tad jeigu pavasarinės alergijos simptomai visuomet pasireiškia itin stipriai, tuomet patariama dažniau keliauti į gamtą po lietaus, nurimus vėjui.

Užsidarykite automobilio langus

Važiuojant atidarytais langais dėl sustiprėjusio vėjo į automobilį gali patekti daugiau žiedadulkių, todėl patariama prieš pradedant kelionę sandariai užsidaryti visus langus.

Naudokite purškalus į nosį

Prieš išvykstant į gamtą, galima naudoti specialius purškalus į nosį, kurie mūsų gleivinėje sudaro barjerą – t. y. padengia gleivinę plėvele, neleidžiančia žiedadulkėms prie jos prilipti.

Išskalbkite rūbus

Grįždami namo po pasibuvimo gamtoje ant savo drabužių parsinešate ir žiedadulkes. Todėl patartina iš karto juos nusivilkti ir išskalbti.

Išsimaudykite

Taip kaip parsinešame žiedadulkes ant drabužių, taip jų galime rasti ir ant savo odos ar plaukų. Dėl šios priežasties grįžus namo rekomenduojama nusiprausti duše ir išsitrinkti galvos plaukus.

Praplaukite akis ir nosį

Nepatingėkite grįžę namo prasiplauti savo akių ir nosies. Tai galima daryti tiek su specialiomis priemonėmis, tiek su paprasčiausiu vandeniu.

Nuprauskite augintinį

Jeigu jums pasivaikščiojimo metu kompaniją palaikė jūsų keturkojis augintinis, rekomenduojama grįžus namo jį arba išmaudyti, arba jo kailį atsakingai nuvalyti drėgnu rankšluosčiu.

Iš anksto pradėkite vartoti vaistus nuo alergijos

Pati veiksmingiausia priemonė, kurios reikėtų nepamiršti – tai išankstinis vaistų nuo alergijos vartojimas. Ypatingai jeigu pavasario pradžioje planuojate išvyką į gamtą, pradėkite vaistus vartoti bent prieš 3-5 dienas. Taip jūsų organizmas turės daugiau laiko juos įsisavinti ir stiprinti savo apsaugą nuo alergenų.  

TAIP PAT SKAITYKITE