Avene

Visa tiesa, kodėl vyrus kankina prostatitas

Prostatitas

Ligos visus mus užpuola netikėtai ir tada, kai to mažiausiai tikimės. Vienas jų galime pajusti ar nuspėti patys, o kitoms diagnozę gali nustatyti tik gydytojai. Tad esant nors ir menkiausiems įtarimams visada kreipkitės į specialistus, kad neliktų neatsakytų klausimų sveikatos srityje. Visi žinome, kad ja reikia rūpintis, save mylėti, todėl labai svarbu yra ir reguliariai atlikti įvairius sveikatos patikrinimus. Vieni jų būna prevenciniai ir galite tikėtis nemokamų procedūrų, o už kitas teks ir susimokėti, bet patikrinimai visada kainuos mažiau, nei uždelstos ar lėtinės ligos gydymas. Tad šįkart daugiau dėmesio norisi skirti vyrams ir jų sveikatai. Pats laikas pakalbėti apie prostatitą, jo požymius ir gydymą, jeigu liga jau Jus užklupo. 

Prostatitas – tai prostatos liaukos uždegimas. Žinoma, ši diagnozė nėra džiuginanti ir jai yra reikalingas gydymas, tad būtina laiku ligą „pačiupti“. Tad jeigu tik pajutote, jog vis labiau vargina dažnas bei skausmingas šlapinimasis arba priešingai – šlapimo susilaikymas, galbūt jis tampa drumstu, skauda tuštinantis, vargina karščiavimas ar šaltkrėtis, jaučiamas skausmas pilvo apačioje arba pastebite skausmingą bei padidėjusią prostatą, tai būtinai užsiregistruokite pas urologą. Šie išvardyti prostatito simptomai pasireiškia dažniausiai netikėtai ir ūmiai. Tikrai nereikia panikuoti ir tiesiog laiku atvykus pas gydytoją išvengsite rimtesnių prostatos liaukos uždegimo pasekmių.

Nepamirškite, kad apsilankyti pas urologą reikalinga ne tik jaučiant prostatitui būdingus simptomus. Profilaktiniai pasitikrinimai taip pat yra reikalingi. Taigi jeigu kas nors iš Jūsų giminaičių sirgo prostatos vėžiu, tuomet sulaukus 45 metų, būtina tikrintis reguliariai ir Jums. O tuo tarpu jeigu sulaukėte 50 metų amžiaus ir prostatos vėžio atvejų giminėje nebuvo, tai rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti bent kartą metuose.

Taip pat kalbant apie ligą yra svarbu žinoti ir jos atsiradimo priežastis. Prostatitas gali būti sukeltas ne tik prostatos vėžio. Jam įtakos taip pat turi virusai arba bakterinės infekcijos, prostatos liaukos akmenys, raumenų patempimas arba fizinis sužeidimas, netgi alergija maistui arba autoimuninė reakcijos. Nebūtinai gali būti viena iš šių priežasčių, jos neretai būna ir bent kelios vienu metu.

Tad patys sau prostatitą nustatyti gal ir galėsite, bet tai pavyks tikrai sunkiai. Minėti simptomai gali būti nebūtinai būdingi tik šiai ligai. Jeigu kreipsitės į profesionalų urologą, tai jis tikrai gana greitai galės nustatyti ir priežastį, kodėl Jums atsirado prostatos liaukos uždegimas. Priežasties nustatymas yra svarbus dėl to, jog tai padeda paskirti teisingą gydymo metodą, nes skirtingoms šioms ligos priežastims reikalingas vis kitoks gydymas.Kadangi vyrų prostatos liaukos veikla yra susijusi su lytiniu potraukiu, orgazmu, taip pat efektyvia spermatogeneze bei ejakuliacija, tai norint šių funkcijų neprarasti būtini reguliarūs vizitai pas urologus.

TAIP PAT SKAITYKITE