REXSAN

Širdies tyrimas iš dalies padeda užkirsti kelią ligos progresui

Širdies tyrimas iš dalies padeda užkirsti kelią ligos progresui

Dėl širdies ir kraujagyslių ligų visame pasaulyje miršta begalė žmonių. Širdies tyrimas iš anksto gali parodyti besivystančias ligas. Tačiau ne visi skuba pasinaudoti galimybe iš anksto pasitikrinti sveikatą, o tai yra gana opi problema mūsų šalyje.

Lietuvoje nuo šių ligų sukeltų komplikacijų miršta tiek jauno, tiek ir senyvo amžiaus žmonės. Kiekvienas kardiologas pastebi, jog šiais laikais šių ligų atsiradimui milžinišką įtaką daro nesveikas gyvenimo būdas. Šiuolaikinė visuomenė juda vis mažiau, nes išplėtota infrastruktūra leidžia pasiekti norimus taškus neįdedant per daug fizinių pastangų. Ką jau kalbėti apie mitybos įpročius – Lietuvoje jie tampa vis neracionalesni. Širdies ligos užklumpa net ir jaunus, o taip nutikus, siūloma atsigręžti į žmonių kasdieninę rutiną. Tam, kad su kraujagyslių ir širdies ligomis būtų siejama kuo mažiau mirčių, reikėtų daugiau dėmesio skirti mitybos įpročių koregavimui, žalingų įpročių atsisakymui, aktyviam laisvalaikiui ir t.t.

Širdies tyrimas, aišku neužkerta ligos plitimo. Šie tyrimai reikalingi tam, kad būtų nustatytos galimos komplikacijos ar tiesiog tam, kad būtų identifikuota širdies patologija ar galima liga. Reguliariai atliekant tyrimus, įmanoma iš anksto aptikti ligas dar joms neišsiplėtus. Kaip žinia, kuo ankstesnis ligos identifikavimas, tuo lengviau nustatyti kokių priemonių imtis siekiant išvengti jos progreso.

Akivaizdu, kad tyrimai ir kardiologai neužkirs kelio ligų plitimui, jeigu pats pacientas nesivadovaus nurodymais. Tai reiškia, kad siekiant išgyti ar sustabdyti ligos progresą, pats pacientas turės įdėti pastangų.

Kai kardiologai atliks tyrimus, bet kokiu atveju jie jūsų iškamantinės apie turimus žalingus įpročius, mitybą bei fizinį aktyvumą. Jeigu širdies tyrimo metu bus matomos indikacijos, kad gyvenimo būdas smarkiai kenkia, tuomet bus patariama imtis priemonių. Dažniausiai kardiologai informuoja pacientus, kad teks atsisakyti žalingų įpročių (rūkymo, alkoholio). Taip pat didelę įtaką širdies ir kraujagyslių veiklai daro riebus ir daug cholesterolio turintis maistas. Be abejo, teks imtis priemonių ir versti save kasdien bent jau trumpam užsiimti fizine veikla.

Kardiologai įprastai atlieka širdies tyrimus pasitelkiant kardiogramas arba paprasčiausiai naudojamasi echoskopu.

Echoskopija padeda nustatyti širdies patologijas. Šis prietaisas ultragarso dėka leidžia matyti širdies pakitimus vizualiai. Pats tyrimas, kaip ir kardiograma, nėra skausmingas. Be šių tyrimų, gali būti atliekami ir papildomi – kraujo, šlapimo ir t.t.

Jeigu kardiograma bei echoskopija nieko nerodo apie galimas ligas, kraujo tyrimas gali parodyti kas iš tiesų vyksta su jūsų organizmu. Kalbant apie širdies tyrimus, paprasčiausiai šio organo veikla gali sutrikti ir dėl padidėjusio cholesterolio kiekio. Tad, jeigu jaučiate kažkokias su širdimi susijusias problemas, nedelsiant kreipkitės į šeimos gydytoją, kad jis nusiųstų jus pas reikiamus specialistus.

Tyrimus galite atlikti Unavita šeimos klinikoje.

TAIP PAT SKAITYKITE