REXSAN

Psoriazė. Simptomai, priežastys ir gydymas

Žvynelinė psoriazė gydymas

Kas yra psoriazė (žvynelinė)?

Psoriazė, geriau žinoma žvynelinės vardu – lėtinė, uždegiminė liga, dažniausiai pasireiškianti ant odos. Paūmėjus susirgimui ant jos ima formuotis plokštelės. Priklausomai nuo žvynelinės tipo, atsiranda įvairaus dydžio bėrimų, oda parausta arba pasidengia storu baltu sluoksniu, primenančiu žvynus. Tai sukelia niežulį, o kasantis liga tik ūmėja.

Psoriazė gydymas

Kas sukelia ligą? 

Psoriazė yra sudėtinga liga, kurią sukelia genetiniai veiksniai ir imuninės sistemos sutrikimai. Medikai išskiria ne tik susirgimą sukeliančius elementus, bet ir tuos, kurie turi įtakos paūmėjimui:

  • Genetika. Šeimoje „turint“ žvynelinę, rizika susirgti padidėja;
  • Imuninė sistema. Sutrikus jos veiklai, odos ląstelės auginamos (atsinaujina) per greitai. Tai priežastis, kodėl ima formuotis odos plokštelės ar net jų sluoksniai;
  • Traumos ir sužalojimai. Įvairios žaizdos gali sukelti ligos paūmėjimus;
  • Rūkymas ir alkoholis. Šie veiksniai gali padidinti psoriazės riziką ar sukelti ligos paūmėjimus;
  • Nutukimas. Jis ženkliai padidina ligos atsiradimo riziką ir gali sukelti sunkesnius simptomus;
  • Aplinka. Patiriamas stresas, vaistų vartojimas ar infekcijos gali sukelti paūmėjimus ar paskatinti ligos atsiradimą. 

Kaip gydyti žvynelinę?

Žvynelinė psoriazė gydymas

Žvynelinės gydymo būdai yra skirtingi, tačiau juos vienija bendras bruožas – taikomas simptominis gydymas, siekiant sušvelninti ligos požymius. Įprastai psoriazei gydyti yra skiriami kremai, turintys kortikosteroidų ir vitamino D derivatų. Dažniausiai to užtenka, kad žvynelinė neplistų. 

DUCRAY KERTYOL PSO linija, sukurta kovai su psoriaze, turi net tris skirtingas priemones:

  • šampūnas skirtas galvos odai, kovai su sunkiai išnaikinamomis pleiskanomis, atsiradusiomis dėl per spartaus odos ląstelių atsinaujinimo;
  • balzamas padeda drėkinti psoriazės pažeistą kūno odą;
  • koncentras psoriazės pažeistai odai padeda pašalinti šerpetojančius, besilupančius „žvynų židinius“ nuo kūno ar galvos odos.
Psoriazė gydymas

Specialistai teigia, kad sergant psoriaze, svarbu rūpintis savimi, ir naudoti simptomus mažinančias priemones. Gydymas bus efektyviausias, jeigu ne tik laikysitės dermatologo patarimų, bet ir subalansuosite mitybą, kontroliuosite kūno svorį, vengsite streso, alkoholio ir nerūkysite. Tai pagrindiniai, puikiai kiekvienam suprantami sveikos gyvensenos elementai, kurie stiprina organizmo atsparumą.

TAIP PAT SKAITYKITE