REXSAN

Proktologiniai tyrimai gali padėti išvengti rimtų ligų

Proktologiniai tyrimai

Storosios žarnos bei išeinamosios angos ligos – daugeliui keliančios ne tik fizinį, tačiau taip pat ir moralinį skausmą. Natūralu, kad tikrai nemalonu yra kreiptis į specialistą, kuris atsakingas už šias sferas, tačiau kuo anksčiau bus diagnozuojama tam tikra liga – tuo jos gydymas bus efektyvesnis ir tuo pačiu be jokių neigiamų pasekmių.

Šiuo metu klinikose siūlomi proktologiniai tyrimai yra labai įvairūs. Nuo tokių, kurie yra skirti tik profilaktikai iki tokių, kurie yra atliekami, kai fiksuojama, kad žmogus gali sirgti tam tikra liga.

Jeigu Jus kankina diskomfortas bei skausmas minėtose sferose – svarbiausia yra nelaukti tikintis, kad problema dings savaime, kadangi, deja, taip nebūna. Tik gydymas ir tinkama savo kūno priežiūra leis išvengti rimtesnių sveikatos patikimų.

Proktologinio tyrimo svarba

Daugelis žmonių bijo, kad proktologiniai tyrimai yra labai nemalonūs, tačiau tiesa ta, kad dažniausiai viskas prasideda nuo pokalbio su specialistu, kuris jau po konsultacijos gali padėti identifikuoti problemą, tad tikrai ne visada tenka laukti nemalonių tyrimų. Dažniausiai po pokalbio yra atliekamas digitalinis tyrimas. Jo metu išangės sritis yra patikrinama pirštu. Viskas – tikrai gan greita ir dažniausiai pacientas nejaučia jokio nemalonaus diskomforto. Pasiūlomas pacientui labiausiai priimtinas tyrimo atlikimo metodas, pacientas gali taip pat nuspręsti ir dėl pozos.

Proktologiniai tyrimai gali padėti identifikuoti tiek mažas, paprastas problemas, kurias galima pagydyti tikrai gana greitai. Tačiau lygiai taip pat gali nustatyti ir labai opias ligas, kurios ilgainiui gali tapti didelių, rimtų ligų padariniais. Taigi, profilaktinė patikra – labai rekomenduojama, tačiau reikia nepamiršti, kad pajutus pačius pirmus požymius, tikėtina, kad liga jau pažengusi, tad reaguoti reikia greitai.

Požymiai, kad laikas kreiptis pas specialistą

Proktologas teigia, kad visada geriausia yra lankytis profilaktinei patikrai, kadangi ji gali padėti identifikuoti problemas dar tada, kol jos yra labai ankstyvoje stadijoje. O ir galiausiai sužinoti, kad viskas yra gerai – visada malonu, taip?

Požymiai, kurie rodo, kad jums yra reikalinga proktologo konsultacija, yra šie:

  1. Žmogus pirmiausia jaučia nemalonų diskomfortą tuštinimosi metu.
  2. Taip pat gali būti juntamas niežulys prie išangės.
  3. Gali būti kraujo iš išangės.
  4. Tuštinimasis yra skausmingas.
  5. Gali niežėti tarpvietę.
  6. Ir kiti panašūs požymiai.

Svarbiausia yra nelaukti, kadangi kuo greičiau bus reaguojama – tuo didesnė tikimybė, kad su problema bus galima susitvarkyti greitai bei visam laikui be jokių nenorimų pasekmių.

Rizikos, kurios laukia

Jeigu Jums atrodo, kad proktologiniai tyrimai nėra malonūs, tai įvertinkite tai, kad kur kas nemaloniau yra skirti įvairiomis ligomis, kurios gali sukelti gana rimtus padarinius. Deja, visi minėti simptomai gali būti onkologinių ligų požymiai, tad identifikuoti problemą yra svarbu kuo greičiau. Ankstyvas problemos nustatymas gali padėti sėkmingai išgydyti nuo daugelio ligų ir nors tyrimai bei apžiūra gali atrodyti nemaloni, tačiau nepamirškite, kad ligos padariniai gali būti kur kas nemalonesni. Galiausiai, net ir simptomai gali labai varginti bei apsunkinti kasdienybę.

TAIP PAT SKAITYKITE