Nobel biocare

Plastinės operacijos atliekamos ne dėl grožio

“Labai ačiū gyd. Kristinai už atliktą operaciją ir kad leidote pasijusti normaliai” – tokiais ir panašiais žodžiais mūsų pacientės palieka kliniką po lytinių lūpų plastikos. Nors ir jaučiančios nemalonų maudimą ar medikamentų poveikį, tačiau pilnos dėkingumo ir ateities vizijos – atvirų bikini, pamiršto gėdos ir nepatogumo jausmo prieš save, partnerį ir kitas moteris.

Lytinių lūpų plastika atliekama ir dėl psichologinio diskomforto, ir dėl fizinio nepatogumo. “Dėl išorinių lytinių organų hipertrofijos gali būti jaučiamas skausmas lytinio akto metu, blogesnė lubrikacija, padidėjusi sekrecija. “Kai kurios moterys skundžiasi, kad lytinės lūpos trukdo vaikštant, sportuojant, važinėjant dviračiu” – dėsto “Estetinės chirurgijos centro” gydytoja Kristina Vaišvilaitė.

Moters fiziologija sukurta taip, kad mažąsias lytines lūpas dengia didžiosios, tačiau dėl įvairių veiksnių – pernelyg aptemptų drabužių, hormonų disbalanso, gimdymo ir kitų – lytinės lūpos gali padidėti. “Dažniausiai į kliniką užsuka jau gimdžiusios moterys, tačiau teko operuoti ir jaunas merginas, kurias į kliniką atlydėdavo mamos” – pasakoja plastikos chirurgė. “Merginos jaučiasi tikrai nejaukiai ne tik kreipdamosi į gydytojus, bet ir turėdamos tėvams atskleisti savo nuogąstavimus, tačiau nepilnamečių gydymui tėvų sutikimas – būtinas”.

Anksčiau apie lytinių lūpų plastikos operacijas nebuvo taip plačiai kalbama. Jas atlikdavo ginekologai, o operacijos metu buvo taikomas vienintelis metodas – lytinių lūpų amputacija. Plastikos chirurgai daug delikačiau vertina šią intymią moters zoną. “Mes klinikoje taikome pačius pažangiausius metodus, kuriais stengiamasi išsaugoti lytinių lūpų jautrumą ir audinių faktūrą, pigmentaciją” – teigia plastikos chirurgė. Lytinių lūpų padidėjimas gali būti skirtingo laipsnio, todėl taikomi pacientei labiausiai tinkantys korekcijos būdai. Kartais nepakanka vien mažųjų lytinių lūpų plastikos; kartu atliekamas ir didžiųjų lytinių lūpų mažinimas ar klitorio formos korekcija.

Gydytoja pripažino, kad pacientės paskutiniu metu labai apsiskaičiusios ir netgi pačios prašo konkrečių operacijos rezultatų. “Turėjome pacienčių iš užsienio, kurios netgi rodė nuotraukas iš interneto ir prašė “Barbie look” išvaizdos” – pacienčių poreikius vardija gydytoja. “Kita pacientė operacijos pageidavo vietinėje nejautroje, kad operacijos metu galėtų vis gydytojos paklausinėti apie vykstančią operaciją” – prisimena gydytoja Kristina Vaišvilaitė, kuri vien šiais metais jau atlikusi ne vieną dešimtį lytinių lūpų korekcijos operacijų.

Pasak plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojos, operacija nėra ilga, o ankstyvasis pooperacinis laikotarpis trunka vos keletą dienų. Jeigu operacija atliekama vietinėje nejautroje, į namus galima išvykti iškart po chirurginio gydymo, taikius bendrinę nejautrą – klinikoje būtina praleisti bent kelias valandas. “Įprastai pacientės renkasi bendrinę nejautrą dėl psichologinio komforto. Kartais net ir atliekant ausų formos korekciją, pacientės pageigauja operacijos metu miegoti, o lytinių lūpų plastika – nepalyginamai daugiau emocinio pasiruošimo ir nusiteikimo reikalaujanti operacija” – moterų patirtimi dalinasi “Estetinės chirugijos centro” gydytoja.

Pasiryžusios mažųjų lytinių lūpų plastikos operacijai, kai kurioms pacientėms knieti išbandyti ir kitą Lietuvoje šiuo metu populiarėjančią naujovę (kodėl gi “nenušovus dviejų zuikių vienu metu”…?) – G-taško injekcijas. G-taško padidinimas hialurono rūgšties preparatu sustiprina moters seksualinį pasitenkinimą lytinio akto metu, atsiranda didesnė tikimybė patirti ne tik klitorinį, bet ir vaginalinį orgazmą. Po šios procedūros jau po kelių valandų galima turėti lytinius santykius, tačiau mažųjų lytinių lūpų korekcija įpareigoja lytinių santykių atsisakyti 4-6 savaitėms.

“Nors klinikoje sulaukiame pacientų ir pacienčių, kurie, vartydami paslaugų kainyną, skeptiškai replikuoja apie tokias operacijas, jų būtinumą, tačiau jie iš tikrųjų nesupranta, kad ši operacija pirmiausia ne dėl grožio, mados ar išpaikimo, tačiau dėl rimtų fizinių nepatogumų, kurie sukelia ir nepilnavertiškumo kompleksą” – “Estetinės chirurgijos centro” specialistų nuomonė išlieka vieninga šiuo klausimu. “Norisi padrąsinti pacientes spręsti savo problemas ir nesivaržyti dėl visuomenėje klaidingai suformuotų stereotipų” – papildo gydytoja.

Daugiau informacijos

ESTETINĖS CHIRURGIJOS CENTRAS, UAB
Savanorių pr. 284 / Partizanų g. 17, Kaunas
Telefonas: (37) 460099
www.plastinechirurgija.lt

TAIP PAT SKAITYKITE