Ditel

Mitai ir tiesa apie nagų grybelį

Mitai ir tiesa apie nagų grybelį

Kam teko gyvenime susidurti su nagų grybeliu, tas žino, kokia tai bjauri liga ir kaip sunku ją išgydyti. Taip pat apie grybelį prikurta aibė mitų.

Juos pakomentuoti ar paneigti paprašėme Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos „Sugihara“ gydytojos dermatologės Eglės Drukteinienės.

Efektyviausias nagų grybelio gydymo metodas – homeopatiniai tepalai.

Pats greičiausias ir efektyviausias nagų grybelio gydymo metodas- lazeriu. Išoriniais vaistais ar tepalais kietą nago plokštelę paveikti yra labai sunku, tačiau lazeris ją įveikti gali kur kas greičiau ir efektyviau.

Lazeriu atliekamos procedūros yra labai agresyvios ir kenkia organizmui.

Lazerio procedūros yra saugios. Nagų grybelio gydymo metu, lazerio šviesa įkaitina nago plokštelę iki 40-50 laipsnių, tokios temperatūros užtenka grybelio baltymui suardyti. Taip sunaikinama infekcija ir sustabdomas jos plitimas. Po procedūros belieka palaukti kada ataugs sveika nago plokštelė. Pažeistas nagas nepasikeičia, jis tiesiog nuauga.

Nagų grybelio gydymas yra labai sudėtingas ir ilgas procesas.

Ne visai tiesa. Gydymas nėra sudėtingas, bet ilgas. Pradžioje atliekamos 4 lazerio procedūros 1 kartą per savaitę, vėliau pacientas tęsia gydymą namuose iki 3 mėn.

Kojų grybelis – nevalyvų žmonių liga.

Ne visai tiesa. Grybelio infekcijos atsiradimui daug įtakos turi ir imuninė sistema. Grybeliu lengviau užsikrečiama nusilpus organizmui. Dėl to tris kartus per dieną dvi savaites patariama gerti ežiuolių ekstraktą. Po to reikėtų daryti dviejų savaičių pertrauką.

Pastorėję nagai- nagų grybelio išdavikai.

Nago sustorėjimas ne visada yra susijęs su grybeline infekcija. Kartais taip nutinka, kai nagas yra traumuotas arba nuspaustas nepatogios avalynės.

Skolinant batus ar šlepetes artimiesiems nagų grybeliu užsikrėsti neįmanoma.

Netiesa. Skolindami avalynę, rankšluosčius ar plaušines galite apsikrėsti nagų grybeliu.

Nenorint užsikrėsti nagų grybeliu geriau nevaikščioti basomis.

Tiesa. Basomis geriau nevaikščioti, nes nuo sergančio žmogaus kojų pribyra pleiskanėlių ir grybelio sporų. Patekusios ant sveikų kojų, jos sukelia ligą.

Apsisaugoti nuo kojų grybelio yra labai sunku.

Saugotis nuo kojų grybelio nėra sudėtinga. Būtina mažinti kojų prakaitavimą, dažnai keisti kojines, galima naudoti profilaktines nuo grybelio saugojančias kojų priežiūros priemones (purškiamas ar birias).

Užsikrėsti grybeliu galima tik per pažeistus kojų nagus.

Pažeistą nagą grybelinė infekcija paveikia kur kas sparčiau, tačiau derėtų nepamiršti, jog reiktų rūpintis ir savo pėdų higiena. Jei ant kojų odos yra įtrūkimų, opelių, erozijos. Tai ypač aktualu sportuojantiems žmonėms.

Nagų grybelis pranyksta savaime.

Netiesa. Negydant grybelio, nagai sustorėja, pradeda trupėti. Nagus pradeda skaudėti, avalynė darosi nepatogi. Vasarą, nešiojant atvirą avalynę, prisideda dar ir estetinis rūpestis.

PATARIMAI, KAIP APSISAUGOTI

* Grybelio infekcija lengviau užsikrečiama nusilpus organizmui, tad rūpinkitės savo sveikata!
* Visuomet dėvėkite sausas ir švarias kojines bei avalynę
* Sportuojantys žmonės turėtų pasirūpinti, kad sporto krepšyje visuomet būtų papildoma pora švarių, sausų kojinių.
* Namuose nepatartina vaikščioti basomis.
* Niekam neskolinkite avalynės, rankšluosčių ar plaušinės.
* Darykite voneles pėdoms, neavėkite sintetinių prakaitavimą didinančių kojinių.

Šaltinis: delfi.lt

TAIP PAT SKAITYKITE