Nobel biocare

Kaip patikrinti, ar apgamai netapo piktybiški?

Kaip patikrinti, ar apgamai netapo piktybiški?

Daugelio žmonių kūnus puošia apgamai. Vieni jų turi daugiau, kiti – mažiau, tačiau faktas, kad jie gali ne tik puošti, tačiau ir sukelti labai įvairias ligas, jeigu supiktėja. Deja, niekas niekada negali būti tikras, kaip apgamas gyvuos ant kūno metų eigoje, tad reguliarus lankymasis pas specialistą – būtinas.

Kai kuriems reikalingas apgamų šalinimas, kai tuo tarpu kiti – taip ir lieka ant kūno, tik reikia juos esant saulės atokaitoje – pridengti. Svarbiausia, žinoma, sekti savo apgamų pokyčius ir geriausiai juos išduoda bendras vaizdas.

Ne visi žino, kas išduoda, jog apgamai – kinta ir gali, deja, keistis ne į gerą pusę. Keli priežiūros patarimai, kurie padės paprasčiau sekti apgamų kismą ir pamatyti, jeigu jie piktybėja – šiame straipsnyje.

Kodėl apgamų spalva – skirtinga?

Kai kurie žmonės bijo, kad neįprasta apgamų spalva – reiškia ligas. Žinoma, kai jie tampa žalsvi, o taip tikrai būna – reikia kuo skubiau kreiptis į gydytojus, kadangi tai yra signalas, kad kažkas negerai. Tačiau apskritai rudos atspalviai yra normalių apgamų požymiai.

O spalvą lemia ląstelių funkcinis aktyvumas ir tuo pačiu apgamo išsidėstymo lygis ant odos, tai yra – kiek jis gyliai yra. Normalu net ir rožiniai apgamai, o juodi – lygiai taip pat dažni.

Apgamų atsiradimo priežastys

Nėra labai tikslių priežasčių įrodymų, kurie nusako – kodėl vienoje arba kitoje vietoje atsiranda apgamas. Juolab, kodėl vieni jų turi vos kelis ant viso kūno, o kiti – viena ant veido gali skaičiuoti dešimtis. Apgamo ląstelių daugėjimą lemia labai daug veiksnių, kaip kad paveldimumas, ilgas ir dažnas buvimas saulėje, dažnai, imuninė žmogaus sveikata ir t.t.

Daugiau apgamų tikrai nereiškia, kad žmogus būtinai sirgs kokiomis nors ligomis. Net nebūtinai reiškia, kad bus reikalingas apgamų šalinimas.

Stebėjimas – būtinas

Reikia nepamiršti, kad nuolatinis savo apgamų stebėjimas gali jums padėti pamatyti jų pokyčius ir tuo pačiu kuo greičiau užsiregistruoti į kliniką, kurioje jie bus patikrinti. Tikrai ne visada reikalingas apgamų šalinimas, tačiau geriausia dėl to įsitikinti, kad gyvenimas būtų ramus. Pamačius, kad apkabai pakito – būtinai skubėkite į kliniką apžiūrai.

Apgamų šalinimo būtinumas

Jeigu yra įtariama melanoma – tokiu atveju dažniausiai atliekamas chirurginis šalinimas. Tai yra greita procedūra, kuri neturi jokio neigiamo poveikio. Priešingai, laiku pašalinus apgamą galima išspręsti daugelį savo sveikatos problemų, tad svarbiausia – dėmesys sau ir gera pagalba, kai jos reikia, kuria turite pasirūpinti patys.

Kuo daugiau dėmesio sau skirsite – tuo tikresnis galite būti, kad jokie sveikatos trikdžiai neapsunkins Jums gyvenimo. O stebėti savo odos pokyčius – reikia. Ne tik apgamus, tačiau ir karpas, bet kokius kitus darinius, kurie, deja, gali būti rimtos ligos pradžia.

TAIP PAT SKAITYKITE