Nobel biocare

Intraveninė terapija: Alternatyva tradiciniam vaistų vartojimui

Intraveninė terapija

Susidomėjimas sveika gyvensena ir natūraliais sveikatinimo būdais nenustoja didėti tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje. 

Žmonės stengiasi vengti dirbtinių cheminių medžiagų maiste, papilduose ir vaistuose bei ieško ne trumpalaikio simptomų maskavimo, o veiksmingų būdų kovoti su negalavimų priežastimis. 

Vienas iš šių būdų ir alternatyva tradiciniams vaistams yra intraveninė terapija, sulaukianti vis daugiau dėmesio ir iš medicinos profesionalų, ir sveikata besirūpinančių žmonių. Norėdami sužinoti, ar intraveninė terapija tinkama jums ir kokį mišinį pasirinkti, spauskite žiūrėti daugiau.

Kas yra intraveninė terapija?

Intraveninė terapija – tai lašelinėmis atliekama procedūra, kurios metu maistinės medžiagos, vitaminai, mineralai ir kitos naudingos medžiagos į organizmą yra tiekiamos tiesiai per kraują. 

Ne visi žino, jog vaistus ir papildus vartojant per burną didelė dalis veikliųjų medžiagų yra nepasisavinamos. Lašelinėmis šios medžiagos apeina virškinimo traktą, patenka tiesiai į ląsteles ir greičiau bei efektyviau padeda atstatyti organizmo balansą, pakelia energijos lygį ir sustiprina imuninę sistemą.

Atsižvelgiant į konkrečius žmogaus poreikius ir sveikatos būklę intraveninė terapija gali būti individualizuojama. Štai sportuojantys žmonės renkasi maistines medžiagas, padedančias pagerinti fizinį pajėgumą ir pagreitinančias atsigavimą po intensyvių treniruočių. Tie, kuriuos vargina galvos skausmai, išsekimas, dėl silpnos imuninės sistemos atsirandantys susirgimai ar lėtinės ligos, daugiau naudos gaus iš kitų jiems parinktų derinių. 

Greitai pagerėjusi savijauta

Vienas didžiausių intraveninės terapijos privalumų yra jos greitas veikimas. Intraveniniu būdu skysčiai ir maistinės medžiagos greitai pasiekia organizmo ląsteles ir pradeda veikti iš karto. Tai ypač svarbu, kai organizmui skubiai reikia papildomos energijos ar pastiprinimo. 

Lašelinių mišiniuose dažniausiai naudojami vitaminų, mineralų ir antioksidantų „kokteiliai“. Vitaminai C, D ir B kompleksas gali padėti stiprinti imuninę sistemą, pakelti energijos lygį ir sumažinti nuovargį. Tokie mineralai kaip magnis ir kalis, padeda palaikyti elektrolitų pusiausvyrą ir gerinti organizmo funkcijas. Antioksidantai, pvz. glutationas, padeda apsaugoti organizmą nuo laisvųjų radikalų pažeidimų ir užkirsti kelią ligoms.

Papildomos veikliosios medžiagos, skirtos konkretiems negalavimams – pvz. galvos skausmui, lėtinėms ligoms, alergijoms – taip pat veikia greičiau ir efektyviau nei išgėrus tabletę.

5 priežastys kodėl intraveninė terapija yra gera alternatyva tradiciniams vaistams

  1. Greitesnis poveikis. Intraveninės terapijos metu veikliosios medžiagos apeina virškinimo traktą ir greitai pasiekia organizmo ląsteles. Taip jų veikimas prasideda greičiau, yra efektyvesnis, o rezultatai – geresni. Toks gydymo būdas yra ypač naudinga tais atvejais, kai organizmui skubiai reikia stiprinimo ar gydymo.
  • Tikslesnė dozės kontrolė. Intraveninė terapija leidžia tiksliai kontroliuoti maistinių ir gydančiųjų medžiagų dozę, o tai užtikrina efektyvesnį gydymo rezultatą. Be to, atsižvelgdamas į paciento konkrečius poreikius ir sveikatos būklę, gydytojas gali pasirinkti būtent jam tinkamiausią dozę ir medžiagas.
  • Mažesnis stresas virškinimo traktui. Tradiciniai per burną vartojami vaistai prieš pasiekdami kraują turi praeiti per virškinimo traktą. Tai gali sukelti tam tikrą stresą virškinimo organams, o kai kurie vaistai ir medžiagos gali būti ne visiškai įsisavinami arba net visiškai sunaikinami. Intraveninė terapija apeina šį etapą, todėl sumažina virškinimo traktų organų stresą.
  • Lankstumas gydant. Kadangi intraveninė terapija ir jos metu naudojami medžiagų mišiniai gali būti individualizuojami, šis gydymo būdas suteikia didesnį lankstumą gydant konkrečias sveikatos problemas.
  • Sustiprinantis poveikis. Intraveninė terapija yra puiki papildoma priemonė siekiant pagerinti sveikatą, atkurti organizmo pusiausvyra ir sustiprinti kitų vartojamų vaistų poveikį.

Kreiptis tik į profesionalus

Svarbu pažymėti, kad intraveninė terapija neturėtų pakeisti sveikos gyvensenos ir ne visuomet gali pakeisti tam tikrus gydymo metodus. Prieš pradedant bet kokį gydymą būtina pasikonsultuoti su kvalifikuotu gydytoju.

Jokių būdu negalima lašelinių naudoti patiems ar kreiptis į nepatyrusius ir nekvalifikuotus paslaugų tiekėjus, nes taip itin padidėja įvairių šalutinių poveikių rizika. 

Kai kurie žmonės gali būti alergiškiems tam tikriems ingredientams, vartoti receptinius vaistus, arba turėti susirgimų, dėl kurių intraveninė terapija gali būti netinkama. 

Todėl būtina kreiptis į tik patikimą kliniką arba gydytoją ir specialistus visapusiškai informuoti apie savo sveikatos būklę, vartojamus vaistus ir papildus bei atlikti išsamius tyrimus.

TAIP PAT SKAITYKITE