Taigi, pakalbėkime apie pedikiūrą. Kodėl medicininis pedikiūras svarbesnis, nei įprastas?
Prižiūrėtos kojos ne tik atrodo patraukliai, bet ir didina pasitikėjimą savimi, bei leidžia jaustis gerai. O pagrindiniu priežiūros elementu – laikomas pedikiūras. Pedikiūras – lotyniškas terminas, reiškiantis „pėdos priežiūra” (pedis – pėda, cure – rūpintis). Ir šiuo atveju kalbame ne tik apie grožį, bet, visų pirma, apie teisingą nagų ir pėdų odos priežiūrą, t.y. apie sveikatą. Įprastas ir visiems gerai žinomas pedikiūras – ar tai būtų klasikinis, kai pėdos mirkomos vonelėje, tada šalinami suragėjimai, nagų odelės tvarkomos žnyplutėmis arba aparatu (freza), nagams suteikiama forma ir jie nulakuojami, ar, taip vadinamas, europietiškas pedikiūras (dar dažnai vadinamas aparatiniu), sausas, kai pėdos pradžioje apdorojamos specialiu dezinfekciniu skysčiu, ir visos aukščiau išvardintos procedūros taip pat atliekamos aparatu (freza) su šlifuojančiomis galvutėmis, pabaigoje patepant pėdas kremu arba losjonu, visa tai estetinės procedūros. Jos padeda patobulinti išorinę pėdų išvaizdą. Kartais trumpam pašalinant nedidelę problemą. Ir jei jūs norite atsipalaiduoti bei palepinti savo pėdutes SPA malonumais, klasikinis pedikiūras puikiai tiks.
Tačiau daugelis klientų klaidingai mano, kad aparatinis pedikiūras ir yra medicininis. Ne, taip nėra – aparatinis nereiškia medicininis. Medicininio pedikiūro užduotis – atkurti pėdų sveikatą ir pašalinti diskomfortą. Tai, visų pirma, apie pėdų odos ir nagų sveikatą. Jis irgi atliekamas aparatu (freza), tačiau tai specialiai šiam tikslui sukurtas prietaisas su įvairiais priedais ir galvutėmis, naudojami profesionalūs įrankiais, gydomieji preparatai ir priemonės. Tokią procedūrą atlieka specialų išsilavinimą turintis gydytojas – podologas, pėdų odos ir kojų nagų priežiūros ir gydymo specialistas.
Tiesa ir tai, kad dabar ir grožio salone yra dažnai naudojamas aparatas su odos ir nagų šlifavimo priedais, kurio pagalba yra nušveičiama pėdų oda, sutvarkoma nago plokštelė, pašalinami nedideli odos trūkumai. Skirtumas tas, kad manipuliacijos šiuo atveju vėl gi nukreiptos į pėdų išorinio vaizdo gerinimą. Tokią procedūrą atlieka kosmetologijos ar grožio srities kvalifikaciją turintis specialistas. Tokios priežiūros pilnai pakanka, jei jūsų pėdos yra visapusiškai sveikos. Palepinti save tokia procedūra galima, kad ir kartą per mėnesį, jei turite galimybių. Tačiau… Jei po tokios procedūros, praėjus savaitei pradedate jausti, kad pėdų oda jau vėl pradeda storėti, kietėti arba sausėja, pradeda šerpetoti, atsiranda nemalonūs pojūčiai vaikštant ar nejudant ir t.t., reikėtų susimąstyti apie medicininį, t.y. gydomąjį pedikiūrą.
Ši procedūra yra aktuali visų pirma sergantiems lėtinėmis ligomis, o ypač cukriniu diabetu. Sergant šia sistemine liga, pažeidžiama periferinė nervų sistema, arterijos, kraujagyslės, sąnariai ir oda. Tinkamai ir laiku negydant ir neprižiūrint pėdų, diabetu sergantiems pacientams atsiranda žaizdų, kurios gali išsivystyti į opas, o vėliau ir gangreną. Turintiems panašių ar įvairių kitokių problemų su pėdų oda ir nagais taip pat rekomenduojama apsilankyti podologo kabinete. Podologas – siauros srities specialistas, kurio viena svarbesnių darbo užduočių yra pėdų ligų prevenciją ir problemos ar ligos sustabdymas, neleidžiant jai progresuoti. Be abejonės, ir klasikinis, ir medicininis pedikiūras – tai pėdų priežiūrai skirtos procedūros. Ir, iš esmės, tai vienintelis dalykas, kuris juos vienija.
Medicininis pedikiūras – tai profesionalus pedikiūras, skirtas ne trumpalaikiam odos netobulumų šalinimui, o visapusiškam įvairių problemų – trynių, suragėjimų, nuospaudų, įtrūkimų, įaugusių nagų ir kt. – prevencijai ir gydymui. Jis tikslingai orientuotas į pėdų sveikatą, o ne į grožį. Kalbant apie medicininį pedikiūrą, podologas naudoja profesionalius prietaisus ir įrankius, gydomosios sudėties kremus ir tepalus, taip pat kitas specialias priemones (ortezai, teipavimas, teisingam svorio paskirstymo pėdai (iškrovos) priemones). Pasiruošimo ir formato požiūriu tokia procedūra labiau primena visavertį gydytojo priėmimą. Medicininį pedikiūrą atlieka tik gydytojas podologas. Atliekant tokį pedikiūrą, specialių antgalių pagalba galima pasiekti ir išvalyti sunkiau pasiekiamas pėdos vietas – pavyzdžiui, tarpupirščius – nuo negyvos odos. Būtent iš čia dažniausiai ir „auga kojos” daugeliui grybelinių infekcijų.
Be to, kad jums atliks šią procedūrą, podologas įvertins jūsų pėdų būklę ir galės patarti ar jau turėtumėte susimąstyti apie nuodugnesnį pėdų tvarkymą ir susirūpinti savo pėdų sveikata. Skirtingai nuo klasikinio pedikiūro, kurį gali atlikti kiekvienas, praėjęs tam skirtus mokymus, atlikti gydomąjį pedikiūrą, diagnozuoti pėdų ir nagų problemas ir ligas, skirti pėdų gydymą gali tik specialistas – podologas.
Žinoma, medicininis pedikiūras yra brangesnis nei klasikinis, tačiau jis suteikia ilgalaikį, gydomąjį poveikį.
Medicininį ir klasikinį pedikiūrą galima palyginti su profesionalia burnos higiena ir kasdieniu dantų valymu namuose. Mažai tikėtina, kad norėdami pašalinti nekenčiamas apnašas ar susidariusį kariesą, paprasčiausiai dažniau valysite dantis. Atsiradus tokioms ar panašioms problemoms, efektyviau ir teisingiau vis tik būtų kreiptis į specialistą.
Kodėl dantų taisyti einame pas stomatologą, o operuotis pas chirurgą? Todėl kad jie yra savo srities specialistai, žinovai. Taip ir gydytojas podologas yra specialistas, galintis pagerinti jūsų gyvenimo kokybę, padėjęs išspręsti jūsų problemas su pėdomis. Yra toks posakis, kad „kojos yra antra širdis”, vadinasi, jomis reikėtų rūpintis ne mažiau nei likusio kūno sveikata. Juk, jei sunku bus judėti, mūsų gyvenimo kokybė ženkliai suprastės. Todėl smagu žinoti, kad vis daugiau pedikiūro meistrų jau supranta, kad yra tokių problemų, kurių nesutvarkysi, neturėdamas specialių žinių ir, susidūrus su pėdų ir nagų problemomis savo darbo vietoje, klientams rekomenduoja kreiptis į podologą. Džiugu, kad vis daugiau tokių meistrų siekia žinių šioje srityje. Naivu tikėtis, kad po vieno apsilankymo, kurį specialistą bepasirinktumėte, jūsų pėdos vėl taps, kaip kūdikio. Juk problemos neatsiranda iš niekur, jos susidaro per laiko tarpą. Tam įtakos turi ir amžius, ir jūsų organizmo būklė, ir jūsų gyvenimo įpročiai. Įsisenėjusios nuospaudos, įauginėjantis nagas, nago deformacijos, grybelis ar įtrūkusi kulnų oda ir kt. tai pasekmės, ir, visų pirma, reiktų iš pradžių ieškoti ir šalinti priežastį. Tuo pačiu, žinoma, šalinti ar gydyti esamą problemą. Ir tik nuo jūsų pasiryžimo įveikti šį „kelią” bei bendrų jūsų ir gydytojo podologo pastangų dėka galima pasiekti teigiamų ir matomų rezultatų.
SVARBU IR VYRAMS: Kalbant apie pedikiūrą, dažniausiai įsivaizduojame moteriškas pėdas, tačiau tiek moterys, tiek vyrai vienodai susiduria su įvairiomis pėdų problemomis. Tiesiog moterys linkusios daug daugiau dėmesio skirti sau, todėl ir atsiradusias problemas pastebi ankstyvesnėse stadijose. Vyrai jas pradeda spręsti dažniausiai tik tada, kai jau labai skauda arba labai trukdo judėti. Bet pėdų problemos neturi lyties, jos neskirstomos į moteriškas ar vyriškas. Svarbu, kad žmogus, susidūręs su jomis, žinotų kur kreiptis, kur ieškoti pagalbos. Taip jūs, visų pirma, rūpinatės savo sveikata.
Gražios pėdos, tai sveikos pėdos, bet ką rinktis – estetiką ar sveikatą – spręsti jums!
P.s. Daugybė žmonių gėdijasi kreiptis į podologą dėl savo pėdų problemų, tačiau jis yra tas vienintelis specialistas, kuris, patikėkite, per savo praktiką matė visko ir dar daugiau. Jis pasirinko šią profesiją būtent todėl, kad galėtų suteikti kvalifikuotą pagalbą jūsų pėdoms.
Daugiau informacijos:
Antakalnio g. 43, Vilnius
„HealthyFeet” podologijos kabinetas
+37061427199
podology.practice@gmail.com