Magne SLEEP FAST

Sweeto sindromas

Sweeto sindromas (syndroma Sweet, sin. dermatosis neutrophilica febrilis acuta) – tai retas, recidyvuojantis, skausmingas bėrimas, susijęs su karščiavimu, sąnarių skausmu ir leukocitoze.

Epidemiologija. Dažniausiai serga 30-60 m. žmonės, dažniau moterys.

Etiologija. Nežinoma. Galbūt tai hiperalerginė reakcija, sukelta infekcijos. Siejama su Yersinia ar ūmine mieloidine leukemija, piktybiniais augliais, opiniu kolitu ir kita.

Klinika. Prasideda prodrominiais reiškiniais. Iš pradžių kamuoja liguistumas, galvos skausmas, o paskui karščiavimas, kvėpavimo takų uždegimas, tonzilitas, viduriavimas. Trunka 1-3 savaites. Po to atsiranda skausmingų, apvalių ar netaisyklingos formos, raudonų, raudonai violetinių, aiškiai atsiribojusių nuo sveikos odos, edemiškų papulių ar mazgelių (272-273 pav.). Kartais jų centre susidaro pūlinėliai. Gyjant centras apnyksta, tada bėrimas tampa žiedinis. Bėrimai gali būti negausūs, lokalūs ar dauginiai, išplitę, išsidėstę asimetriškai. Akių, burnos gleivinės hiperemiškos. Skauda sąnarius.

Lokalizacija. Veidas, sprandas, galūnės, rečiau – liemuo.

Eiga. Negydant trunka savaites, mėnesius ar metus, praeina be pėdsako. Gydant prendizolonu praeina per kelias dienas. 50 proc. pacientų kartojasi.

Laboratoriniai tyrimai

Kraujas. Leukocitoze, padidėjęs ENG..

Histopatologija.Epidermyje gali būti poraginių pūlinėlių. Ryški dermos spenelio sluoksnio edema. Aplink kraujagysles -masyvus neutrofilų infiltratas, kartais su eozinofilų, limfoidinių ląstelių priemaiša. Atsiranda leukocitoklazija ir branduolių dulkių, tačiau kitų vaskulito požymių nėra.

Diagnozė ir diferencinė diagnostika. Diagnozuojama iš klinikos ir laboratorinių tyrimų duomenų.