Rawpowders

Išgraužimas (dantų erozija)

Išgraužimas (dantų erozija)tai lėtas, lokalizuotas, beveik neskausmingas danties kietojo audinio praradimas dėl rūgščių arba cheliacijos poveikio. Mikroorganizmai jokios įtakos čia neturi. Tai pagrindinis skirtumas nuo ėduonies.

 

Dantų erozijos priežastimi gali būti darbo aplinka, kur darbo vietos oras yra rūgštus dėl patenkančių rūgščių garų, baseino vanduo, turintis rūgštų pH, kuriame žmonėms maudosi daugelį metų. Gana dažnos erozijos priežatis yra maistas, kai valgoma daug pomidorų, obuolių, raugintų kopūstų, agurkų, citrusinių vaisių, geriama daug sulčių, kurios veikia destruktyviau už pačius vaisius, ypač atšaldytos.

Apskritai, gausus citrusinių vaisių vartojimas ir sulčių gėrimas yra dažniausia dantų erozijos priežastis.Dantų erozijos priežastis gali būti dažnas vitamino C čiulpimas ar gėrimas įvairių gėrimų, saldainių čiulpimas, kurių sudėtyje yra ir vitamino C. Dantų eroziją sukelia aspirinas, ypač jei jis kramtomas.

Tai aktualu pagyvenusiems žmonėms, kurie aspiriną vartoja kraujo krešumui mažinti, ilgalaikiam skausmui malšinti. Aprašoma, kad dantų eroziją gali sukelti pomėgis dažnai valgyti picą, ypač dar esant papildomoms sunkinančioms aplinkybėms, pvz.: nėštumas, anemija. Dantų erozijos priežastis gali būti dantų balinimas, ypač kai kapos su balinamaisiais preparatais ant dantų dedamos vakarui ir nakčiai. Taip pat kenksmingas yra įprotis po kiekvieno valgymo valyti dantis.