Sebamed

Iridociklitas

Iridociklitas

Iridociklitas – tai akies rainelės ir krumplyno uždegimas. Uždegimą gali sukelti mikrorganizmai ar jų toksinai. Dažniausiai akys pažeidžiamos sergant gripu, angina, sifiliu, gonorėja, sinusitu, dantų kariesu. Todėl gydymas turėtų būti pradedamas nuo pagrindinės ligos gydymo.

Priežastys:

Iridociklitą gali sukelti įvairios organizmo ligos, organizmo imuninė reakcija, mikroorganizmai,patekę į akį krauju ar iš išorės, jų toksinai. Iridociklitu galima susirgit sergant:
– angina,
– dantų kariesu,
– sifiliu,
– gonorėja,
– tuberkulioze,
– gripu,
– cukriniu diabetu,
– reumatoidiniu artritu,
– sistemine raudonąja vilklige,
– toksoplazmoze,
– herpes zoster,
– Laimo liga,
– sarkoidoze,
– ankiloziniu spondilitu,
– sinusitu ir kt.
Iridociklitą gali sukelti:
– trauma,
– cheminiai nudegimai.

Simptomai:

Akies infekcija
Geltonos išskyros iš akių
Rainelės spalvos pasikeitimas
Šviesos baimė
Akies paraudimas
Susitraukęs vyzdys
Susiliejęs regėjimas
Ašarojimas
Akių skausmas

Eiga:

Sergant ūmiu iridociklitu, uždegimas gali prasidėti rainelėje, o paskui apimti ir krumplyną, o gali prasidėti ir abiejuose akies dangaluose kartu. Akis parausta, ašaroja, bijo šviesos, atsiranda skausmas, susiaurėja vyzdys, pakinta rainelės spalva, susidrumsčia akies priekinės kameros vanduo, pablogėja matymas. Akies priekinės kameros apačioje gali nusėsti pūlių.
Lėtinis iridociklitas dažnai būna besimptomis, tęsiasi daugiau nei šešias savaites, ant ragenos užpakalinio paviršiaus atsiranda drumsčių, pablogėja matymas, susidaro rainelės lęšiuko sąaugos, padidėja akispūdis.

Gydymas:

Pirmiausia ieškoma priežastis sukėlusi iridociklitą, gydoma pagrindinė liga. Gydymas skirstomas į sisteminį ir vietinį. Skiriami vaistai skausmui ir uždegimui mažinti. Būtina akių ligų gydytojo konsultacija. Dažniausiai gydoma ligoninėje.