Biorythm

Kokiais prieskoniniais augalais gardinti švenčių patiekalus?

Prieskoniniai augalai ne tik gardina maistą, tačiau ir gydo. Liaudies medicinos žinovas Romualdas Oginskas pataria, kaip paskaninanti švenčių patiekalus.

Malonaus kvapo ir aštroko skonio kvapiuoju baziliku prieš valgymą dera pagardinti sriubas, mėsos, žuvies, varškės patiekalus, salotas bei padažus.

Imbieru gardinkite kulinarijos ir konditerijos gaminius. Tačiau sergant skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opalige imbiero geriau nevartoti. Nėščios moterys taip pat turėtų būti atsargios. Beje, imbieras gerina apetitą, stabdo pykinimą ar vėmimą, mažina skrandžio sulčių rūgštingumą.

Tikruoju kardamonu galima gardinti miltinius patiekalus: keksus, sausainius, meduolius, saldžius vyniotinius ar tortus. Stiprus kardamono kvapas šiuose gaminiuose gerai išsilaiko net tada, kai jie ruošiami auštoje temperatūroje. Be to, kardamono kvapas ne tik „permuša“ įkyrų ir vienodą kavos kvapą, bet dar ir suteikia jam nelaukto pikantiškumo. Kita kardamono, kaip prieskonio, pritaikymo sritis – įvairios trauktinės, užpiltinės, marinatai (kaip vienas iš vaisių marinatų komponentų), kai kurie saldūs patiekalai (kisieliai, kompotai), varškės pastos, žuvienės, žuvų ir mėsos faršas, žirnių sriubos, bulvių salotos, ryžių patiekalai.

Būtina įsidėmėti, jog kardamonas – stiprus prieskonis, todėl turi būti dozuojamas labai atsargiai. Pavyzdžiui, kilogramui faršo ar tešlos pakanka vienos mažos kapsulės. Tokio pat kardamono kiekio užteks litrui kompoto ar kisieliaus. Beje, jei naudojami kardamono grūdeliai, jie įberiami į ruošiamą gaminį likus 5 min. iki virimo pabaigos, jei milteliai – likus kelioms sekundėms.

Ranigast sos

TAIP PAT SKAITYKITE