Kiaulpienė yra tokia vertinga medicinoje, jog yra sakoma, kad jeigu ji būtų reta, tai jos kaina būtų kaip egzotiškojo ženšenio…
Jau nuo seno kiaulpienės ne tik naudotos maistui, bet ir medicinoje. Antikinėje Graikijoje, senovės Kinijoje kiaulpienėmis buvo gydomi virškinimo, potencijos sutrikimai, žinota apie kiaulpienės antibakterines sulčių savybes.
Gydymui naudojamos tiek kiaulpienių šaknys, tiek ir antžeminė dalis. Kiaulpienėse gausu vitamino C, yra ir gyvybės palaikytojų vitaminų E ir A, turi geležies, kalcio, fosforo, inulino, jodo, dervos, vaško, organinių rūgščių ir net kaučiuko. Kiaulpienė vartojama gydant inkstų ligas, padidėjusį kraujo spaudimą. Kiaulpienė sulėtina arba visiškai sustabdo Alzhaimerio ligos vystymąsi. Kiaulpienės sultys tinka spuogų, edemų, žaizdų, opų gydymui.
Gausios vitamino C atsargomis kiaulpienių sultys – puiki priemonė organizmo imuninei sistemai ir ištvermei stiprinti, geriant po pusę puodelio dukart per dieną (geriausiai ryte ir vakare).
Augalo sultimis mažinamas cholesterolio kiekis kraujyje. Jomis gydoma aterosklerozė, taip pat tulžies pūslės ir inkstų akmenligė, nes skatina išskirti tulžies sekretą, mažina uždegimus, gydo egzemą, furunkulus, trachomą.
Kiaulpienės žiedų antpilas tinka pigmentinėms dėmėms ir strazdanoms gydyti
Į dubenį įdėti žiupsnelį kiaulpienių žiedų, užpilti stikline verdančio vandens, palaikyti 1 -2 valandas, nukošti, tirščius išsunkti. Šiuo antpilu trinama oda, norint atsikratyti strazdanų ir pigmentinių dėmių.