Rawpowders

Kaip apsaugoti odą nuo kenksmingų saulės spindulių?

Odos apsauga nuo saulės

Šylantis oras byloja, kad neilgai trukus galėsime pasilepinti ilgai lauktomis saulės voniomis. Visgi, reikėtų nepamiršti, kad nors ir labai malonūs, spinduliai gali būti ir kenksmingi mūsų odai. Norint ją apsaugoti nuo bet kokių nemalonių padarinių, labai svarbu pasirūpinti tinkama apsauga nuo saulės – tai padarysite pasitelkę žemiau pateiktus patarimus.

Visuomet naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Apsaugą nuo saulės faktoriaus (SPF) turintys kremai yra būtina kasdienybės dalis visais metų laikais. Tiesa, šaltuoju sezonu gali pakakti mažesnį SPF filtrą turinčių produktų, kuriuos reikia tepti tik ant veido. Tai turėtumėte daryti net ir tuomet, kai dangus apsiniaukęs – saulės spinduliai gali prasiskverbti ir pro debesis, ir pro langus.

Vasaros sezonui reikėtų rinktis SPF30 ar SPF50 apsauginius kremus, kurie yra tepami ne tik ant veido, bet ir ant kitų kūno vietų, kurias gali pasiekti saulės spinduliai. Klaidinga manyti, kad su tokiomis priemonėmis nepavyks įdegti: nors procesas bus ilgesnis, mėgausitės tolygesniais ir saugesniais rezultatais. El. parduotuvėje Pigu.lt La Roche Posay ir kitų kompanijų siūloma apsauga nuo saulės nustebins plačiu asortimentu – ją galėsite rinktis ir pagal odos tipą, ir pagal sudėtį. Iš arčiau šiuos produktus apžiūrėsite spustelėję čia: https://pigu.lt/lt/soliariumo-idegio-kremai-nuo-saules/f/all/apsauga-nuo-saules.

Venkite tiesioginių saulės spindulių

Vasaros sezonu saulė aktyviausia būna maždaug nuo 10 iki 16 valandos, tad jeigu leidžia galimybės, šiuo laiku reikėtų neplanuoti aktyvių veiklų lauke. Jei visgi to padaryti neįmanoma, pasistenkite surasti šešėlį po skėčiais, medžiais ar pastatais. Tiesa, net ir būnant šešėlyje, reikėtų nepamiršti visų kitų šiame straipsnyje minimų patarimų – kartais spinduliai mus gali pasiekti tuomet, kai visiškai to nesitikime.

Pasirinkite tinkamą aprangą

Nuo ultravioletinių spindulių gali apsaugoti marškinėliai ilgomis rankovėmis, ilgos kelnės ir sijonai. Ypač palankiai yra vertinamas džinsas, tačiau iš esmės visi tvirtai austi audiniai užtikrina puikią apsaugą. Tačiau savaime suprantama, kad jie turėtų būti gerai kvėpuojantys – priešingu atveju vardan apsaugos teks paaukoti asmeninį komfortą. Maža to, šlapios medžiagos nuo saulės saugo kur kas prasčiau nei sausos. Tą patį galima pasakyti ir apie spalvas: tamsesnės spalvos suteikia gerokai didesnę apsaugą nei šviesios. Pravartu tai turėti omenyje planuojant savo garderobą.

Apsaugokite galvą

Geriausiai tam tinka skrybėlės su platesniais kraštais, kurios uždengia veidą, ausis ir sprandą. Tvirtesni audiniai ir tamsesni atspalviai ir vėlgi užtikrins patikimesnę apsaugą nuo UV spindulių, tad tokiems dizainams turėtumėte teikti pirmenybę. Venkite šiaudinių skrybėlių su skylutėmis – nors jos atrodo žavingai, pro tarpelius spinduliai galės pasiekti Jūsų odą. Galite rinktis ir beisbolo kepuraites, tačiau tuomet reikėtų skirti papildomo dėmesio sprandui ir ausims, pasirenkant atitinkamus drabužius ar papildomai naudojant priemones nuo saulės.

Nepamirškite akinių nuo saulės

Šie aksesuarai ne tik užtikrina didesnį komfortą, bet ir saugo akis bei aplink jas esančią jautrią odą nuo neigiamo UV spindulių poveikio. Be to, sumažinama ir kataraktos rizika. Atkreipkite dėmesį, kad skiriasi saulės akinių apsaugos lygis: vieni iš jų rekomenduojami laisvalaikiui, o kiti labiau tinka leidžiantis į kalnus ar vairuojant, tad turėtumėte pasidomėti ir šia informacija. Gera žinia ta, kad jų apsaugos lygis dažniausiai neturi įtakos dizainui – galėsite rinktis tokius modelius, kurie tinka prie Jūsų įvaizdžio.

Vadovaudamiesi visais šiais patarimais, būsite tikri, kad iš savo pusės padarėte viską, jog saulės vonios būtų ne kenksmingos, bet malonios. Juos pravartu prisiminti ne tik vasaros sezonu, bet ir keliaujant į šiltus kraštus.

TAIP PAT SKAITYKITE