REXSAN

Žmonėms su negalia – į asmens poreikius nukreiptos paslaugos

Žmonės su negalia

Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra pradeda įgyvendinti naują projektą, kuriuo siekiama stiprinti žmonių su intelekto ir psichosocialine negalia savarankiškumą bei užimtumą. Kiekvieno žmogaus poreikių vertinimas ir jų atliepimas teikiant tikslines paslaugas, pagalba priimant sprendimus, darbinių įgūdžių ugdymas – pagrindinės šio projekto kryptys. 

„Siekiame užtikrinti žmonių su negalia teises ir lygias galimybes, tad plečiame į asmens poreikius nukreiptas paslaugas. Tai tik papildo ir praplečia pagalbos priemones, kurias mūsų valstybė teikia daugiau nei dešimtmetį. Projekto pagalba asmenims su negalia bei jų artimiesiems galėsime padėti kokybiškiau: skirsime daugiau dėmesio asmeniniams poreikiams, siūlysime labiausiai tinkamas pagalbos paslaugas, padėsime ugdyti asmens darbinius įgūdžius“, – sako Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros vadovė Eglė Čaplikienė.

Ypatingai didelis dėmesys skiriamas pagalbos priimti sprendimus paslaugai, kurios metu specialistai, pasitelkdami žmogui su negalia suprantamą komunikaciją, lengvai suprantamą kalbą, padeda geriau suvokti, kokius pasirinkimus žmogus turi, ko tikėtis pasirinkus vieną ar kitą kelią. Tai yra paslauga leidžianti žmogui su negalia išlaikyti savo gyvenimo kontrolę.

Kita veiklų grupė – užimtumo įgūdžių ugdymas socialinėse dirbtuvėse. Medžio apdirbimo, maitinimo paslaugas, keramikos ir kitas veiklas  žmonėms su negalia siūlančios dirbtuvės padeda išmokti tam tikrų amatų ar aptarnavimo principų, taip pat atsakingai planuoti savo dieną, uždarbį, megzti ryšius su platesne bendruomene. Siekiamybė, kad tokios dirbtuvės žmonėms su negalia taptų vartais į atvirą darbo rinką ir padėtų žmogui kuo mažiau priklausyti nuo artimos aplinkos, atprasti nuo globos įstaigose susiformavusių įgūdžių.

Projekto „Nuo globos link galimybių: bendruomeninių paslaugų plėtra“ į asmens poreikius nukreiptos veiklos bei paslaugos bus vykdomos 2024-2029 metų laikotarpiu.

Daugiau apie vykdomas veiklas galite susipažinti: www.pertvarka.lt. Projekto metu bus teikiamos naujų formų paslaugos proto ir psichikos negalią turintiems suaugusiesiems, siekiant didinti šių žmonių su negalia  savarankiškumą, skatinti jų integraciją į darbo rinką, vietos bendruomenes ir socialinį gyvenimą. Naujų formų paslaugos suteiks tikslinės grupės žmonėms su negalia būti savarankiškesniems, užsidirbti pajamų, dalyvauti bendruomenės gyvenime.

Kontaktams: Justas Jaskonis, +370 685 20908, patarėjas komunikacijai, Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra

TAIP PAT SKAITYKITE