Natula

Žmogaus mirties faktą galės nustatyti paramedikai arba greitosios medicinos pagalbos paramedikai

Mirties fakto nustatymas

Seimas pritarė siūlymui įstatyme reglamentuoti, kad asmens mirties faktą be dabar tokią teisę turinčių asmens sveikatos priežiūros specialistų galėtų nustatyti ir paramedikai arba greitosios medicinos pagalbos paramedikai.

„Žinau, kad galbūt kai kas skeptiškai žiūri į paramedikus, galvoja, kad jie tiesiog yra, kaip anksčiau būdavo, greitosios medicinos pagalbos vairuotojai, tai noriu patikinti, kad tikrai – ne. Jie yra kvalifikuoti žmonės, baigę arba profesines studijas, arba kolegijose savo mokslus. Kvalifikuoti kur kas daugiau daryti – teikti skubią medicinos pagalbą; tai tikrai mirties nustatymo faktas nėra niekaip sudėtingesnis. Nustatyti mirties faktą, kas iš esmės yra – uždedi du elektrodus, užrašai izoliniją, – tam didelio mokslo, išmanymo nereikia, tai bus tikrai naudinga ir ateityje vis daugiau ir daugiau skubios medicinos paslaugų teiks būtent paramedikai. Jeigu yra smurtinė mirtis, aišku, kad tiria paskui ir kiti specialistai, ir gydytojai patologai, ir policija, ir panašiai“, – pristatydama siūlymą sakė Seimo narė Jurgita Sejonienė.

Pagrindiniu svarstyti šį klausimą paskirtas Sveikatos reikalų komitetas nusprendė, iš teisę nustatyti asmens mirties faktą turinčių specialybių sąrašo išbraukti gydytojus patologus ir gydytojus teismo medicinos ekspertus, kadangi šių specialybių gydytojai yra medicinos gydytojai, o pagal Medicinos praktikos įstatymą, gydytojas – tai medicinos gydytojas, gydytojas rezidentas, šeimos gydytojas ar gydytojas specialistas.

Žmogaus mirties nustatymo ir kritinių būklių įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIVP-2799(2) pritarė 79, prieš balsavo du, susilaikė 8 Seimo nariai.

TAIP PAT SKAITYKITE