Sebamed

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje paminėta Medicinos darbuotojų diena: Tegul Gerumo pulsas nesustoja!

Medicinos darbuotojų diena

– O ką reiškia dirbti su meile? Tai austi drabužį iš siūlų, ištrauktų iš savo širdies, – sveikinimą kolektyvui Kalil Giban žodžiais pradėjo ligoninės direktorė dr. Aušra Bilotienė Motiejūnienė. – Dėkoju Jums už jūsų pasirinkimus: būti medikais, liestis prie jautriausios žmogiškosios būties dalies – sveikatos, dovanoti pagerėjusią savijautą, viltį, gebėjimą paguosti ir nuraminti net mirties akivaizdoje, sąmoningą apsisprendimą pakilti net po sunkiausių budėjimų ar konsultacijų. Tegul šiame atsakingame ir pasiaukojimo kupiname darbe Jus visada lydi neišsenkanti ištvermė ir optimizmas. Tegul Jūsų pastangos būna apdovanotos nuoširdžiomis pacientų šypsenomis ir širdis sušildančiais dėkingumo žodžiais ne tik šiandien, bet kiekvieną dieną.

Antrus metus Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje Medicinos darbuotojų diena minima atsigręžiant į tuos, kurie kasdien dirba greta – apdovanojami ir pagerbiami tie kolegos, kurie pasižymi nuoširdumu, profesionalumu, pozityvumu, yra empatiški, gerbia pacientus. 

2024 metais buvo pasirinktos 6 nominacijos: Metų gydytojo/-os, Metų slaugytojo/-os, Metų slaugytojo padejėjo/-os, Metų akušerio/-ės, Metų sveikatos priežiūros specialist/-ės, Gerumo pulso stimuliatoriaus.

Metų gydytojas: „Didžiuojuosi, kad dirbu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje 

2024 metų gydytojo nominacijoje buvo pasiūlyti 44 ligoninėje dirbantys gydytojai iš įvairių skyrių. Daugiausia kolegų balsų surinko Vaikų ligų skyriaus vedėjas, laikinai vykdantis Vaikų ligų klinikos vedėjo funkcijas, vaikų ligų gydytojas Ramūnas Leišys, ligoninėje dirbantis nuo 2004 metų. 

„Mediko darbas, o man – vaikų ligų gydytojo darbas – pirmiausia yra didelė atsakomybė: už sergančio vaiko sveikatą, prieš patį sergantį vaiką, jo artimuosius, prieš save, prieš kolektyvą. Mūsų darbe labai svarbios tiek individualios savybės, profesinės žinios, tiek ir gebėjimas dirbti komandoje. Komanda – tai ne tik gydytojai, bet visas skyriaus personalas. Dar daugiau – ne tik to skyriaus, kuriame gydomas pacientas, bet ir kitų skyrių personalas. Kiekvienas atvejis reikalauja atidumo, kruopštumo, dėmesingumo, atsidavimo, profesinių žinių, praktinės patirties. Didžiuojuosi, kad dirbu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje. Gimiau šioje ligoninėje, užaugau ir gyvenu Antakalnyje ir labai džiaugiuosi, kad dirbu būtent šioje gydymo įstaigoje. Noriu palinkėti, kad ši ligoninė klestėtų, o pacientai džiaugtųsi įstaigoje teikiamomis paslaugomis ir jų kokybe. Labai didžiuojuosi kolektyvu, su kuriuo dirbu. Noriu visiems palinkėti sėkmės ir geriausios kloties,“– savo mintimis dalijosi gydytojas Ramūnas Leišys.

Metų slaugytoja: „Aš kiekvieną dieną einu į darbą su šypsena“

2024 metų slaugytojo nominacijai buvo pasiūlyti 47 kandidatai. Daugiausia balsų surinko Ambulatorinių sveikatos priežiūros paslaugų centro slaugytoja Neringa Negina, kuri sakė, kad slaugytojo darbas jai – galimybė būti arčiau žmonių, teikti jiems pagalbą. Pradžioje norėjusi tapti biologe, tačiau per naktį pakeitusi sprendimą ir pasirinkusi slaugytojos kelią, Neringa slaugytoja dirba jau 13 metų. „Aš kiekvieną dieną į darbą einu su šypsena, labai didžiuojuosi savo kolektyvu, įstaiga, kurioje dirbu. Esu dėkinga kolegoms, vadovams ir savo pacientams. Kiekvieną dieną sau ir kolegoms primenu: elkis su žmonėmis taip, kaip nori, kad jie su tavimi elgtųsi, būk tokiu žmogumi, kokie nori, kad suptų tave. Visada klausiu savęs ir kitų, o jei aš atsirasčiau konkrečioje paciento situacijoje? Medicinos darbuotojų dienos proga kolegoms linkiu, kad niekada nepritrūktų motyvacijos ir pasididžiavimo savo profesija, kuri yra be galo sunki ir atsakinga. Manau, kad tie, kurie pasirinko mediko, slaugytojo specialybę, tikrai myli žmones. Tad linkėjimai – laikyti frontą medikų bendrijoje. Tegul skleidžiasi meilė, gėris, sveikata ir laimė.“

Metų slaugytojų padėjėja: „Man labai patinka padėti žmonėms“ 

29 pavardės buvo paminėtos 2024 metų slaugytojo padėjėjo nominacijoje ir laimėtoja tapo 33 metus 2-ajame vidaus ligų skyriuje dirbantiHenrika Dobrovolska, kuri pasakojo, kad savęs neįsivaizduoja, nei kitame darbe, nei kitame skyriuje. „Man labai patinka padėti žmonėms, man labai patinka mano darbas, nors jis tikrai nėra lengvas, reikia daug kantrybės. Svarbiausios savybės, kurios reikalingos mūsų darbe, yra meilė žmogui, nuoširdumas, geras žodis. Man šis apdovanojimas labai netikėtas. Pradirbau daug metų, tačiau tikrai ne dėl apdovanojimo. Man labai gera dirbti šį darbą, artėja pensija, vis pagalvoju, kad man bus liūdna nebedirbti. Aš kiekvieną dieną, į kiekvieną budėjimą einu kaip į šventę ir jaučiuosi esanti savo vietoje. Visiems noriu palinkėti daug sveikatos, kantrybės ir gerų žmonių aplink.“

Metų akušerė: „Man atrodo, visi yra verti apdovanojimo“

Metų akušerio nominacijoje rungėsi 8 pretendentės ir laimėjo akušerė Jurgita Daniūnienė, kuri pasakojo, kad, kai buvo visai maža, svajojo apie darbą su vaikais, norėjo būti mokytoja. Tačiau pati būdama mokinė, suprato, kad mokytoja – ne jos pašaukimas ir sugalvojo geriau pasitikti būsimus mokinius. „Akušeris pasitinka žmogų. Anksčiau ši specialybė atrodė paslaptinga ir įdomi. Dabar jau nebegaliu suskaičiuoti, kiek teko priimti naujagimių per 28 darbo metus. Tačiau pasibaigus darbo valandoms, vis dar nepavyksta palikti visų emocijų ir rūpesčio darbe. Kai būna sunkesnis gimdymas ar komplikacijos, kurios paveikia naujagimio būklę, tai labai paveikia. Ir kol nesužinai, kad vaikeliui pagerėjo, kad jau perkeltas iš reanimacijos, ar jau sustiprėjo ir važiuoja namo, tai tikrai viską nešiojiesi kartu ir išgyveni. Čia mes visos akušerės taip išgyvename. Klausiame viena kitos, pasikalbame, kaip sekasi moterims toliau. Man regis, visi yra verti apdovanojimo: nemėgstu išskirti žmonių, nes visi yra geri žmonės, geri specialistai, ir visi nusipelno tokio įvertinimo. Visi turi ką nors, kas, sudėjus į vieną, tampa gerumu visomis prasmėmis – atmosfera kolektyve, profesionalia pagalba pacientams. Mūsų darbe labai svarbus komandinis darbas. Todėl šis apdovanojimas man – yra viso mūsų kolektyvo įvertinimas.“

Metų sveikatos priežiūros specialistė: „Žmogaus gyvenimas per trumpas, kad įsileistume pyktį ar blogį“

2024 metų sveikatos priežiūros specialisto nominacijoje buvo paminėtos 22 pavardės. Daugiausia kolegų balsų surinko Slaugos ir socialinės pagalbos skyriaus socialinė darbuotoja Asta Barzdėnienė. Paklausta, kokiasžmogiškąsias savybes reikia turėti, norint dirbti tokį darbą, Asta sakė: „Tikrai reikalingas nuoširdumas, empatija, pozityvumas. Visos šios savybės tinka ir visiems kitiems medikams. Labai svarbu – tinkamas dėmesys pacientui, kad kiekvienas būtų įvertintas, pastebėtas. Kartais pacientai būna pikti, reiklūs, pasimetę, tačiau dažnai pokalbio ar konsultacijos pabaigoje balso tonas ir emocija keičiasi. Kai žmonėms viską kantriai paaiškini, kai jie supranta, ką galima nuveikti kartu ar atskirai, kaip galima susidariusią situaciją įveikti, išsiskiriame pozityviai. Tikrai nenorėčiau dirbti jokio kito darbo. Šiame darbe, kurį dirbu dabar, galiu padėti žmonėms, man labai gera. Visiems kolegoms linkiu empatijos pacientams ir vieni kitiems. Žmogaus gyvenimas labai trumpas, kad įsileistume į jį pyktį ar blogį. Žiūrėkime į kiekvieną žmogų nuoširdžiai, pagarbiai. Sveikatos, ramybės, kantrybės mums visiems“.

Gerumo pulso stimuliatorius: „Jeigu viena detalė iškrenta iš bokšto, bokštas byra“

Nauja nominacija 2024 metais – GERUMO PULSO STIMULIATORIUS. Į šią nominaciją buvo siūlomi kolegos, kurie džiugina, dalijasi gera nuotaika, energija ir susilaukė gausiausio skaičiaus pretendentų – net 50. Laimėtoja šioje nominacijoje tapo 2-ojo vidaus ligų skyriaus vedėja Vaiva Karpavičienė. „Man mano darbas yra visiška savirealizacija. Savo darbe aš tikrai jaučiuosi gerai, jaučiuosi gerai, būdama kolektyve, tarp savo kolegų, ir jaučiuosi gerai, galėdama padėti pacientams, galėdama padėti žmonėms. Medikas niekada nėra ir negali būti vienas. Mes esame komanda. Komanda, pradedant valytoja, slaugytojų padėjėja, slaugytoja, baigiant gydytoju. Mes visi esam ant vieno laipto, nėra žemesnio, nėra aukštesnio personalo. Todėl pagarba kiekvienam darbuotojui mūsų skyriuje, mūsų įstaigoje man yra labai svarbu. Turime visi būti stiprūs ir palaikyti vienas kitą. Jeigu viena detalė iškrenta iš bokšto, bokštas byra. Todėl kiekvieno mūsų reikalas, kad bendras bokštas būtų stiprus ir galėtume jį puošti, dažyti, visokeriopai puoselėti. Labai svarbu, kad visi susitelktume ir būtume kartu. Mūsų darbe nėra vienkartinio kontakto, mes bendraujame su kolegomis nuolatos, šiandien – tu man, rytoj – aš tau. Visiems linkiu mėgautis tuo, ką darote, mylėti, gerbti savo pacientus, kolegas, didžiuotis savo specialybe ir džiaugtis.“

2024 m. balandžio 23 d. Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje vyko šventinis renginys, kurio metu buvo pagerbti Gerumo pulso nugalėtojai. Renginį vedė gydytoja akušerė ginekologė Viktorija Navickienė ir Skubiosios medicinos skyriaus vedėjas, gydytojas urologas Vakaris Varyginas. Muzikinius sveikinimus dovanojo Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos auklėtiniai ir pedagogai ir atlikėja Eglė Čepaitė Keturkė.

TAIP PAT SKAITYKITE