Magne SLEEP FAST

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė: „Ieškome lyderių, su kuriais drauge žengtume naują žingsnį“

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė

Vilniaus miesto klinikinės ligoninės iki 2023 metų pabaigos laukia svarbus iššūkis – planuojama vykdyti 30 viešų konkursų įvairioms vadovaujančioms pareigoms užimti. Šiuo metu yra įvykę penki tokie konkursai. Pusę metų Vilniaus miesto klinikinei ligoninei vadovaujanti konkursą laimėjusi nauja direktorė dr. Aušra Bilotienė Motiejūnienė dalijasi, kad pagrindinė vertybė jai yra žmogus – pacientas ir įstaigos darbuotojas.

Didžioji dalis būsimų konkursų bus skelbiami dėl to, kad 2023 metais įsigaliojo Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pakeitimai ir įstaiga privalo laikytis teisės aktuose numatyto reglamentavimo.Iš visų planuojamų konkursų – tik 7 susiję su įstaigos darbo organizavimo pasikeitimais, visi likusieji bus vykdomi dėl įstatyme įtvirtintų reikalavimų, nustatančių, jog į asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovaujančių darbuotojų pareigas, jei iki tol pagal neterminuotą darbo sutartį jas ėjo tas pats darbuotojas ilgiau nei 8 metus, privalo būti organizuojamas viešas konkursas.

„Žinoma, daug kam gali atrodyti, jog tokie pokyčiai susiję su nauju vadovu, tačiau būdama direktorė visų pirma privalau vadovautis teisės aktais ir taip užtikrinti, kad įstaiga veiktų efektyviai ir skaidriai,“ – pabrėžia dr. Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Direktorė pripažįsta, jog įstaigoje iki tol buvo susiklosčiusi nepaprasta situacija – net 13 padalinių vadovų buvo paskirti į pareigas be konkurso (2 iš jų – direktoriaus pavaduotojai), o tai prieštarauja teisės aktuose nustatytiems reikalavimams, todėl, šiai situacijai išaiškėjus, reikėjo aktyviai veikti ir užtikrinti, kad įstaigoje būtų paisoma teisės normų. Peržvelgus darbuotojų kaitos duomenis nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio, matyti, jog šis rodiklis nesiekia ir 1 proc., kas liudija, kad, nepaisant pokyčių meto, darbuotojų lieka lojalūs įstaigai ir tęsia savo darbą. A. Bilotienė Motiejūnienė pabrėžia, jog kiekvienam svarbu dirbti tokioje komandoje, kuri vieningai siekia bendrų tikslų, diskutuoja, ieško tinkamiausių ir efektyviausių sprendimų, kad savo pacientams galėtų užtikrinti aukščiausio lygio daugiaprofilines paslaugas.

„Esame atvira, skaidri įstaiga. Norime bendrauti ir bendradarbiauti. Nuoširdžiai kviečiu visus norinčius sudalyvauti ligoninės viešai skelbiamuose konkursuose, išmėginti savo jėgas ir rasti tinkamiausią vietą mūsų komandoje. Tikiu, kad visų pirma dabartiniame kolektyve, bet ir plačioje medikų bendruomenėje yra lyderių, kurie norėtų ir gebėtų būti padalinių vadovais – jų labai laukiame. Tik stipri komanda, suvienyta bendrų vertybių, gali padėti pasiekti, kad Vilniaus miesto klinikinė ligoninė būtų draugiška pacientams ir joje dirbančiam personalui. Vilnieti – esame pirmasis tavo pasirinkimas,“ – kviečia Vilniuje gimusi ir augusi direktorė.

Vilniaus miesto klinikinė ligoninė – daugiaprofilinė įstaiga

Kelerius metus trukusi pandemija sukūrė klaidingą įsivaizdavimą, jog ši įstaiga skirta tik Covid-19 liga sergančių pacientų gydymui. Tai, neabejotinai, paveikė ir įstaigos tiek veiklos, tiek ir finansinius rodiklius. Pavyzdžiui, 2022 m. stacionarinės paslaugos sudarė 65,9 proc., o šiandien jau pasiektas beveik 90 proc. tokių paslaugų rodiklis. Covid-19 pandemijos metu reikšminga dalis pacientų dėl įvairaus profilio paslaugų buvo nukreipti į kitas įstaigas (pavyzdžiui, dalis dializuojamų pacientų – į privačius dializės centrus). Direktorė atvira – Covid-19 pandemija Vilniaus miesto klinikinės ligoninės veiklai sudavė rimtą smūgį ir šiandien reikia įdėti daug daugiau pastangų, kad būtų galima grįžti į priešpandeminio periodo darbo ritmą, kai pacientams visa apimtimi buvo teikiamos daugiaprofilinės paslaugos: chirurginės, terapinės, akušerinės, dienos stacionaro, dienos chirurgijos, paslaugos vaikams ir kt.

„Sunkiuoju Covid-19 pandemijos metu mūsų personalas tam skyrė labai daug jėgų ir tokie pacientai sudarė labai didelę dalį, tačiau dabar vėl tapome ta ligoninė, kurioje vilniečiams teikiama įvairiapusė, kvalifikuota pagalba. Su pasididžiavimu galiu pasakyti, kad mūsų įstaigoje labai stiprios akušerijos, ginekologijos, urologijos, kraujagyslių chirurgijos, alergologijos, vaikų ligų sritys. Dirba aukštos kvalifikacijos specialistai. Suprantu, kad sklaidant darbo skelbimus akys krypsta ir į siūlomą atlygį. Klinikinių padalinių vadovams, pavyzdžiui Nefrologijos, Priėmimo – skubios pagalbos skyriaus, numatomas 4000-4500 Eurų iki mokesčių darbo užmokestis,“ ­ – sako ligoninės vadovė.

Aktyviomis bendromis pastangomis Vilniaus miesto klinikinė ligoninė jau artėja prie ikipandeminio veiklos lygio, todėl laiku mokamas atlyginimas, pasitelkus papildomą finansavimą vykdomi infrastruktūros gerinimo darbai bei naujovių diegimas, kad būtų užtikrintos užtikrins patrauklios darbo sąlygos tiek esamiems darbuotojams, tiek ir ketinantiems prisijungti prie kolektyvo.

TAIP PAT SKAITYKITE