REXSAN

Valstybinei ligonių kasai pradėjo vadovauti Gytis Bendorius

VLK direktorius Gytis Bendorius

Birželio 17 d. sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys ligonių kasų darbuotojams pristatė konkursą į Valstybinės ligonių kasos (VLK) vadovus laimėjusį Gytį Bendorių, kartu padėkodamas buvusiam vadovui Gintarui Kacevičiui už ilgametį darbą ir indėlį į šios organizacijos ligšiolinę veiklą, svarų vaidmenį PSO ir tarptautinių organizacijų projektuose.

Sveikatos apsaugos ministras, pristatydamas naująjį vadovą, vylėsi, kad ligonių kasų laukiantys uždaviniai, susiję su konsolidavimo procesu, vyks sklandžiai, nes organizacija jau ne vienerius metus rengėsi šiam pokyčiui.

„Medicinos mokslas, sveikatos priežiūros paslaugų struktūra keičiasi tokiu greičiu, kuris reikalauja, kad ir sveikatos politiką formuojantis, ir ją įgyvendinantis sektoriai neatsiliktų. Ligonių kasoms kyla iššūkis pateikti naujų paslaugų apmokėjimo, įkainių skaičiavimo metodų, rasti inovatyvių sprendimų paslaugų prieinamumui Lietuvos pacientams pagerintiׅ“, – kitus uždavinius naujajam vadovui vardijo ministras.

Valstybinės ligonių kasos direktorius G. Bendorius teigia, kad prisiimdamas šią atsakomybę, yra pasirengęs visą savo energiją ir patirtį panaudoti sveikatos sistemai itin svarbioje institucijoje, administruojančioje Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšas. „Nekeisdamas pagrindo, pabrėžčiau kelias svarbias darbo kryptis, iš kurių viena – paciento poreikių svarbos užtikrinimas ir pastangos, kad privalomojo sveikatos draudimo lėšos atneštų kuo didesnę naudą gyventojų sveikatai. Kita kryptis susijusi su svarbia informacinių technologijų sritimi, duomenų atvirumu ir analize, galinčia padėti priimti optimalius sprendimus garantuojant sveikatos sistemos finansinį tvarumą”, – sako G. Bendorius.

G. Bendorius turi biomedicinos mokslų bei vadybos ir verslo administravimo krypčių aukštąjį išsilavinimą, nuo 2004 m. vadovavo skirtingoms logistikos, gamybos, prekybos ir paslaugų įmonėms, nuo 2014 m. buvo rinktas į klinikinių tyrimų bendrovės „Biomapas“, finansų įstaigos INVEGA ir kitų bendrovių valdybas, nuo 2021 m. iki šiol vadovavo optikos tinklui „Optometrijos centras“.

VLK yra Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldi įstaiga, kurios pagrindinė misija yra užtikrinti gyventojų, apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu, sveikatos priežiūrą, kompensuojant jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudojant PSDF lėšas. 

Fatimos Dzarajevos 1 nuotr. (iš kairės į dešinę) VLK vyriausiasis patarėjas Gintaras Kacevičius, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, VLK direktorius Gytis Bendorius; 2 nuotr.  VLK direktorius Gytis Bendorius.

TAIP PAT SKAITYKITE