REXSAN

Šiauliuose laikinai sustabdyta konditerijos įmonės veikla

Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos sprendimu, laikinai sustabdyta konditerijos įmonės UAB „Vasaura“ (Radviliškio g. 110, Šiauliai) veikla. Įmonėje buvo kepami miltinės ir kreminės konditerijos gaminiai (sausainiai, pyragai, tortai).

Sprendimas buvo priimtas po Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos inspektorių atlikto planinio patikrinimo, kurio metu nustatyta, kad įmonė nesilaikė savikontrolės sistemos ir bendrų higienos reikalavimų. Gamybinės patalpos buvo nešvarios, nevalytos, reikalingas remontas pakavimo medžiagų sandėliavimo, kiaušinių laikymo patalpose.
Konditerijos gaminių kildymo spintoje kaupėsi kondensatas, laikėsi drėgmė, mediniai paviršiai buvo pasidengę pelėsiu, supelijusi ir durų sandarinimo tarpinė. Šaldymo kamera nevalyta, joje laikytos žaliavos, neišpakuotos iš gamyklinių pakuočių. Kameroje rasta 1,5 kg supelijusio pikantiško kopūstų ir grybų įdaro. Konditerinių gaminių įdarai, pagaminti kremai buvo laikomi neuždengtuose kibiruose. Kartu su konditerinėmis žaliavomis laikytos daržovės (svogūnai), taip sudarant galimybę atsirasti kryžminei taršai. Žaliavų svėrimo, formavimo gamybiniai stalai susidėvėję, nešvarūs, nelygiais stalviršiais. Rasta žaliavų su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais (16 kg klevų sirupo skonio įdaro, 11 kg juodųjų serbentų džemo, 12 kg kavos skonio įdaro „Favorit moka“).
Įvertinus, kad nustatyti pažeidimai gali kelti riziką tiekiamo maisto saugai, konditerijos įmonės UAB „Vasaura“ veikla laikinai sustabdyta, nurodyta saugiai sunaikinti žaliavas su pasibaigusiais tinkamumo vartoti terminais, atsakingiems asmenims skirta bauda. Įmonei nurodyta parengti trūkumų šalinimo planą, atlikti patalpų, inventoriaus, įrenginių valymą.
,,Atsižvelgus į tai, kad UAB „Vasaura“ konditerijos įmonė nebuvo pašalinusi ankstesnių patikrinimų metu nustatytų trūkumų, pažeidimai kartojosi, ji priskirta padidintos rizikos įmonių grupei ir bus kontroliuojama griežčiau ir dažniau. Artėjant vasaros karščiams, konditerijos įmonės, gaminančios kreminius gaminius, turėtų būti ypač reiklios švarai ir tvarkai, kad vartotojams galėtų pateikti tik šviežius, iš kokybiškų žaliavų pagamintus produktus. Šiai įmonei nebus leista atnaujinti veiklos, kol nepašalins besikartojančių pažeidimų“, – komentavo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vida Jarošienė.

TAIP PAT SKAITYKITE