Nobel biocare

Savižudybių prevencijos renginyje atvira Justės Arlauskaitės-Jazzu emocinės sveikatos istorija

Arlauskaitė

Lietuva – vis dar viena iš pirmaujančių šalių pagal savižudybių skaičių. Gegužės 28 d. nuo 14.00 val. socialinė iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus į savižudybių prevencijai ir psichikos sveikatos stiprinimui skirtą renginį Lietuvos Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Apsilankiusiųjų lauks sveikatingumo mugė, pažintis su nevyriausybinėmis organizacijomis, pranešimai ir asmeniškos kviestinių svečių bei informatyvios specialistų istorijos. Vakarą vainikuos atviras dialogas su Juste Arlauskaite.

„Pagrindinis šio renginio tikslas – parodyti, kad net ir didžiausių išgyvenimų metu, žmogus nėra vienas“, – dalindamasis įžvalgomis pabrėžia iniciatyvos įkūrėjas Dalius Stankevičius. Lietuvai vis dar pirmaujant pagal savižudybių skaičių, viešoji įstaiga ir gausus specialistų būrys renginyje kalbės apie tai, kaip pamatyti pirmuosius psichikos sveikatos nusilpimo ženklus ir kodėl svarbu nebijoti kreiptis profesionalios pagalbos laiku. D. Stankevičius pabrėžia renginio misiją: „Savižudybių prevencija turi prasidėti ne nuo smerkimo, interpretacijų, o nuo supratimo. Tą renginyje ir bandysime daryti, pirmiausia – įsigilinti, suprasti, o tuomet išsiaiškinti, ką galime daryti kitaip tiek dėl savęs, tiek dėl kitų“.

Gegužės 28 d. nuo 14.00 val. vyksiantis renginys prasidės nuo sveikatingumo mugės šurmulio. Joje atvykusieji galės išvysti „Jaunimo linija“, „Vaikų linija“, „Pagalbos moterims linija“, „Krizių įveikimo centras“, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją, „Kauno apskrities vyrų krizių centras“, Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą „Žvelk giliau“, meno terapijos ir socializacijos instituto „Vyta“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus bei „Baltic Shamans“ stendus. Visų organizacijų komandos pažada atsakyti į kylančius klausimus, supažindinti su jų kasdiene veikla, įtraukti į edukacines, interaktyvias viktorinas ar net simuliacinius žaidimus.

Kaip numatyta renginio programoje, nuo 14.30 val. atsidarys pokalbių erdvė, kurioje pašnekesius moderuos iniciatyvos įkūrėjas D. Stankevičius. Pirmasis pokalbis – „Nerimas – signalas ar vaizduotė?“ gvildens daugeliui pažįstamą jausmą, kurio metu sunku kontroliuoti ne tik mintis, bet ir fizinius pojūčius. Renginio metu apie gyvenimą su nerimu ir kitomis profesionaliomis įžvalgomis pasidalins Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos skyriaus vedėja, psichologė Vaiva Klimaitė.

Nuo 15.00 val. susirinkusiųjų lauks antrasis pokalbis – „Perdegimas: kiek kainuoja noras turėti viską?“ su psichiatru prof. Eugenijumi Laurinaičiu ir „ACC Distribution“ valdybos pirmininku Regimantu Buožiumi. Bus stengiamasi išsiaiškinti, kaip pastebėti pirmuosius perdegimo  požymius, ką daryti juos pastebėjus, kaip atskirti asmeninį ir profesinį gyvenimą bei teisingai valdyti laiką.

16.00 val. prasidės pranešimas tema – „Tu esi ne vienas“, kurio metu SAM Psichikos sveikatos skyriaus patarėja Laura Masiulienė ir Higienos instituto Psichikos sveikatos centro Savižudybių prevencijos skyriaus vedėja Gustė Kalanavičiūtė pasidalins ir papasakos apie valstybės institucijų plėtojamą savižudybių prevencijos iniciatyvą „Tu Esi“ bei projektą skirtą emocinei sveikatai gerinti „Pagalba sau“.

16.30 val. renginio svečiai turės galimybę pasiklausyti asmeninės patirties. „Mano istorija. Tamsoje visuomet spindi šviesa“ pranešimo metu psichikos sveikatos ambasadorė, psichoterapeutė Inga Juodkūnė pasidalins motyvuojančia ir itin atvira savo istorija, o kartu dalyvaujanti lektorė Viktorija Andreikėnaitė pasidalins naujai kuriamo psichikos sveikatos ambasadorių projekto galimybėmis.

Ryškiausias renginio momentas – VšĮ „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjo Daliaus Stankevičiaus dialogas su Juste Arlauskaite. 17.30 val. žinoma atlikėja pasidalins meilės ir atradimų gyvenimui istorijomis, gražiausiomis ir sunkiausiomis akimirkomis bei papasakos su kokiais psichikos sveikatos iššūkiais jai teko susidurti. Svarbi šio pokalbio tema ir kilnus tikslas kvies ne tik pasisemti motyvacijos, bet ir ragins palaikyti tuos, kurie yra susidūrę su savižudybe artimoje aplinkoje.

Organizatoriai „Skirtingos Spalvos“ kviečia gegužės 28 d. atvykti į renginį, pasipuošus žaliai mėlynos bei violetinės spalvos akcentais ir taip palaikyti su savižudybe artimoje aplinkoje susidūrusius asmenis. Daugiau informacijos apie „Skirtingų Spalvų“ iniciatyvą ir vyksiantį renginį: https://www.facebook.com/events/540706348184754

TAIP PAT SKAITYKITE