Nobel biocare

Pasaulinės diabeto dienos proga virtuali paroda

Diabeto diena

Lapkričio 14 d. – Pasaulinė diabeto diena, skirta atkreipti dėmesį į žmones, kuriems cukrinis diabetas yra tapęs neatskiriama gyvenimo dalimi. Šia proga nuolatinių gliukozės stebėjimo (NGS) sistemų technologijų lyderė „Dexcom“ pristato pirmąją tokio tipo tarptautinę virtualią portretų parodą. Nuotraukose užfiksuotos skirtingomis veiklomis užsiimančių žmonių iš viso pasaulio, kiekvieną dieną susiduriančių su cukrinio diabeto keliamais iššūkiais, emocijos. Tarp jų – ir pasaulinio lygio žvaigždės, ir lietuvė Giedrė Valavičiūtė.

Virtualioje parodoje – veidai iš viso pasaulio

Idėjos kūrybos vadove tapo australų modelis ir „Dexcom“ kovotojų bendruomenės narė Bambi Northwood-Blyth, taip pat ilgus metus gyvenanti su cukriniu diabetu. Portretus įamžino žinomas mados fotografas Fernando Sippel.

„Žinau visus kasdienybės su šia liga niuansus, tad man didelė garbė prisidėti prie nefiltruoto nuoširdžių žmonių, gyvenančių su diabetu, įamžinimo. Kiekvienas portretas turi asmenišką pasakojimą, kuriame pabrėžiama gyvenimo su diabetu realybė bei kaip ligos naštą palengvina technologijos“, – sako B. Northwood-Blyth.

Kartu su ja „#SeeDiabetes“ nuotraukų galerijoje galima išvysti ir amerikiečių dainininką Nick Jonas, „Grammy“ laureatę Patti LaBelle, rašytoją ir diabeto aktyvistę iš Pietų Korėjos MiYeong Kim, australų lenktynininką Christian Mansell, lietuvę visuomenininkę ir iniciatyvos „Dydis nesvarbu“ autorę Giedrę Valavičiūtę bei daugybę kitų 1 ar 2 tipo cukriniu diabetu sergančių žmonių iš viso pasaulio.

Portretuose įsiamžinusi lietuvė teigia, kad gyvenimas su diabetu, kuris ją lydi jau daugiau nei 20 metų, yra tapęs rutina. Ją atspindi ir užfiksuotos nuotraukos.

„Kasdien stengiuosi išlaikyti geriausius rezultatus, su tam tikromis išimtimis, nes nesu tobula. Noriu, kad žmonės matytų, jog turiu diabetą, kad tai yra mano gyvenimo dalis ir normalu ant kūno nešiotis NGS prietaisą. Turime parodyti, kad pasitelkus technologijas diabetą galima valdyti lengviau ir geriau“, – teigia G. Valavičiūtė.

Apie technologijų ir bendruomenės palaikymo svarbą kalba ir Nick Jonas: „Gyvenimas su diabetu man yra kelionė, kurioje kartu esame stipresni. Esu dėkingas, kad galiu būti pasaulinės bendruomenės, kuri siekia įkvėpti kitus ir pasisako už platesnį diabeto technologijų prieinamumą, dalimi. Kuo daugiau žmonių sužinos apie NGS sistemas, tuo daugiau turėsime galimybių išplėsti prieigą prie jų tiems, kam jos gali padėti.“

Išvysti visas nuotraukas ir geriau pažinti dalyvius galima adresu SeeDiabetes.com.

Tikslas – praplėsti prieigą prie gyvenimo kokybę gerinančių technologijų

Kampanija „#SeeDiabetes“, vykstančia jau antrus metus, siekiama skleisti žinią apie diabeto technologijų prieinamumo svarbą. Ji siejasi su 2021–2023 m. Pasaulinės diabeto dienos tema „Galimybė gauti diabeto priežiūrą“ (angl. Access to Diabetes Care).

Praėjus metams nuo kampanijos pradžios fiksuojama, kad galimybė įsigyti kompensuojamas NGS sistemas papildomai atsirado 6 mln. žmonių visame pasaulyje, daugiausia JAV, Kanadoje, Prancūzijoje bei Japonijoje. Be to, per pastaruosius metus NGS sistemos tapo prieinamos beveik 20 pasaulio šalių, kuriose anksčiau tokios technologijos nebuvo.

Deja, nepaisant didelės pažangos, milijonai diabetu sergančių žmonių vis dar susiduria su sunkumais įsigyjant NGS sistemas. „Dexcom“ prezidentas ir generalinis direktorius Kevin Sayer sako, kad virtuali paroda – unikali platforma, kurioje komunikuojama apie būtinybę gerinti svarbiausių diabeto priežiūros paslaugų ir technologijų prieinamumą.

Šiuo metu Lietuvoje NGS sistemos yra kompensuojamos 1 tipo cukriniu diabetu sergantiems žmonėms, išskyrus tuos, kuriems jau kompensuojamos insulino pompos su integruotais NGS jutikliais. Receptą NGS sistemoms išrašo endokrinologai, vidaus ligų gydytojai, pediatrai ir šeimos gydytojai.

TAIP PAT SKAITYKITE